Choď na obsah Choď na menu
 


Adriana Macháčová

Adriana Macháčová

adriana-machacova.jpgAdriana Macháčová sa nebojí analyzovať vzťahy mužov a žien, no o sebe hovorí: „Som úplne obyčajná žena. Sem-tam ma hnevá manžel, syn alebo pes, no napriek tomu nie som feministka.“ Trochu si dovolíme poopraviť jej slová, ako manželka diplomata nie je celkom obyčajnou ženou, musí totiž reprezentovať svoju krajinu – a to ona vie. Spoločenské večierky ju až tak nelákajú, venuje sa najmä charite. Rada sa postaví aj za trhovnícky pult a bez problémov ponúka tovar kupujúcim, pretože vie, že výťažok pôjde tým najbiednejším.

V cudzine sa pre ňu písanie stalo výbornou terapiou na smútok za domovom. „Písanie je ako striptíz, každou vetou človek odhalí kúsok svojej duše,“ priznáva autorka.

Adriana Macháčová vyštudovala Filozofickú fakultu UK, žije vo Viedni, pochádza z Bratislavy. 

Napísala o sebe: Nemám rada tajomstvá, prekvapenia, diéty, zlé predtuchy, ale na druhej strane milujem ticho pred búrkou, šuchotanie listov v jeseni, zvieratá, vôňu kávy, literatúru a literárnu múzu. Píšem a priznávam, že písanie je pre mňa ten najkrajší relax, je ako striptíz... každou vetou človek odhalí kúsok svojej duše. Tak to som ja v skratke.

Tvorba:

Dobré dni sa začínajú v noci

Ikar 2012

dobre-dni-sa-zacinaju-v-noci.jpgStojí krátka nevera za to?!

 „Čo keby som si našla milenca,“ napadlo Anne. Jej kamarátke Monike skoro vyrazila dych – veď má super manžela, rodinku, prácu... Ale Annu s prichádzajúcim vekom stále niečo škrie. Áno, zrazu je nespokojná v doteraz idylickom manželstve, akoby jej zostávalo málo času – na život, na dobrodružstvo i na lásku. Stojí však krátka nevera za problémy, prípadne dokonca za rozpad manželstva?!

 

Anna je hrdinka novej knihy Dobré dni sa začínajú v noci z obľúbenej edície Príbehy z kabelky. Na začiatku bola u nej obyčajná nuda. „Len by som vyskúšala, či som ešte príťažlivá aj pre iného muža,“ obhajuje sa Anna. Mnohým z nás napadne občas podobná kacírska myšlienka. Len tak to skúsiť...otestovať sa...zistiť, či ešte za čosi stojíme. A prípadné odhovárania akoby sme nepočuli.
Aj Annu jej kamarátka prehovárala: „Keď sa nudíš, premiestni nábytok, vymeň sedačku, poumývaj dlážku alebo vymaľuj byt. A hneď ťa prejdú šteklivé chúťky.“

Od myšlienky však býva k činu veľmi blízko. Na firemnom víkendovom výlete prežije Anna vášnivú noc s oveľa mladším kolegom. Užila si, bolo to čosi nové, iné...ale teraz nerozhodne váha, či sa prizná, alebo bude s pocitom viny žiť ďalej.

Dobehne ju však krutá realita – dospievajúca dcéra Alica v Anninom mobile objaví kompromitujúce smsky od milenca a vzťahy celej rodiny sa razom ocitajú v slepej uličke.

Nikdy nevieme, koho stretneme...no stojí chvíľkové vzplanutie za prípadné problémy?

Začítajte sa do úryvku z knihy Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej.

machacova-zena.jpgŽena vplyvného muža

Ikar 2012

Táni Reinerovej, manželke generálneho riaditeľa istej známej banky, žene, ktorá nikdy nepracovala a nemusela o ničom rozhodovať, sa po odhalení manželovej nevery zrúti celý svet. Odrazu prichádza nielen o lásku, ale aj o rodinných priateľov, ktorí jej prestanú volať a pozývať ju do spoločnosti, len čo vytušia, že v dovtedy bezchybnom manželstve to škrípe. V ťažkej životnej situácii ostávajú pri nej iba dve ženy – Tánina matka a priateľka Nora, ktorá je ochotná kedykoľvek ju vypočuť a poradiť jej. A práve ona na Táňu nalieha, aby Romanovi odpustila a zachránila si rodinu. Druhý úder prichádza, keď Táňa spoznáva, že všetko je v skutočnosti úplne inak a trojuholník môže byť aj štvoruholníkom. Román Žena vplyvného muža je príbeh o vzťahu muža a ženy, matky a dcéry, priateľstve, sklamaní, súcite, ale aj o veľkorysosti.

 

machacova---cudzie-vztahy.jpgCudzie vzťahy

Ikar 2011

Hra na trojuholník má vždy neistý koniec, no dej je zakaždým
boľavý aspoň pre jedného z aktérov. Aj Tamara podľahla vlastnej ilúzii, hnaná najmä túžbou oslobodiť sa spod vplyvu despotickej matky. Po rozchode so ženatým Jurajom sa dá vmanipulovať do
ďalšieho vzťahu. Chirurg Peter Lietmann je šarmantný, vzdelaný a – voľný.
Mladému páru by teda nič nemalo stáť v ceste...
Tamara veľmi citlivo vníma aj svoje priateľstvo so Zuzanou. Chce priateľke pomôcť, vytiahnuť ju z prostredia barov, nočných klubov a neperspektívnych vzťahov. No túžba oboch žien po láske spôsobí, že sa z nich nevdojak stanú sokyne.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.