Choď na obsah Choď na menu
 


Eva Biela Brndiarová

 

Obrázok Eva Biela Brndiarová

Vyštudovala SUPŠ Bratislava, od roku 1987 žije v BB, no pochádza z Klenovca.

Po vyštudovaní umeleckej priemyslovky pracovala v Slovenskej televízii.

Prvé dve knihy, z ktorej prvotina sa dostala medzi sto najobľúbenejších kníh Slovákov, vydalo vydavateľstvo Motýľ, zatiaľ poslednú - Nehanebné hry - vydalo vydavateľstvo Hladohlas. Obrázok

 

 

 Slovenská autorka

Tajomstvá žien

Motýľ 2010

Obrázok Dievča z hôr, mladé a zraniteľné. Nebolo pripravené na búrlivý vysokoškolský život, na nečakané, tvrdé skúšky, ktoré jej osud prichystal. Láska, zrada, desivé sny predznamenávajúce budúcnosť, dávne tajomstvá. A traja mladí muži. Zasiahnu do jej života a prevrátia na ruby všetko, čím až dovtedy, chránená otcom, žila. Komu z nich sa po tom, čo prežije, podarí prekonať jej strach z lásky? A možno tým niekým bude žena. Záhadná postava z minulosti. Ria. Vtedy pred rokmi, malému dievčatku, ktorým Lesanka bola, vrátila do ubolenej dušičky radosť, úsmev na tvár, chuť opäť sa tešiť, žiť. Podarí sa jej to aj teraz? Alebo ňou bude iná, liečiteľka, ktorá vstúpi do Lesankinho života vo chvíli, keď sa jej ťažko nadobudnutý pokoj opäť zrúti ako domček z karát... Tajomstvá dávne, aj tie, ktoré skrývajú všetky ženy tohto príbehu, musia konečne vyjsť na povrch...

Obrázok

 

 

 

Obrázok Stačil okamih aby sa Martinov a Máriin šťastný život ocitol v troskách. Martin sa s ťažkou situáciou nedokáže vyrovnať a zanedbáva všetko a všetkých, ktorých má rád, dokonca aj vlastnú dcérku. Situáciu komplikujú spomienky na minulosť a nenávisť Martinovej matky k Márii. A akoby toho nebolo dosť, na povrch sa postupne vynárajú dlho utajované tajomstvá z minulosti žien, ktoré má rád... matkino, tetino, Máriino. Dokáže ich stráviť? Dokáže sa vrátiť späť do života? Kto mu pomôže? A kto je Ria, neznáma žena, ktorá sa nečakane objaví v jeho blízkosti a ktorej tajomstvo je posledným kúskom do skladačky temnej minulosti navzájom si úplne cudzích žien. Román Sila lásky je silným zážitkom aj výpoveďou a možno je namieste parafráza: Za tým, prečo sa žena ocitne na dne, hľadaj muža.

Prvotina novej slovenskej autorky z vydavateľstva Motýľ 2009.

 Nehanebné hry

Obrázok Eva Biela Brndiarová

Hladohlas 2011

Slepá viera v Boha, moc peňazí a zvrátený sex prináša rozkoš aj utrpenie. Žien, detí i mužov. Každú postavu v románe poznačil, každá sa so svojou minulosťou vyrovnáva po svojom a nechtiac ubližuje. Sebe aj iným. Matka z lásky k dcére, dcéra z lásky k otcovi, starý otec tým ako žil. Dostanú šancu obrátiť osud? Dokážu vymazať minulosť a vrátiť sa do života? Príbeh so šokujúcim záverom, ktorý možno pobúri, ktorý prinúti zamyslieť sa nad životom. To všetko ponúka román Nehanebné hry autorky Evy Bielej Brndiarovej, ktorá zaujala hneď svojou prvotinou – románom Sila lásky, ktorý sa len rok po uvedení dostal do stovky Naj kníh Slovenska.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Supeeeer

(Zuzana, 18. 8. 2011 8:53)

Niečo úžasne....určite si ich prečítajte. Prešli celým naším oddelením a každý bol unesený. Autorke gratulujem a prosím Vás píšte....už teraz sa teším na Vaše ďalšie dielo.

Nesutočné knihy

(Terka, 15. 12. 2010 9:52)

Prečítala som obidve knihy. Niečo také som v terajšej slovenskej tvorbe ani nenašla. Fakt úžasné knihy. Prečítajte si, neoľutuje.
Autorke prajem veľa tvorivých nápadov, aby nás zas prekvapila novou knihou, ktorá bude taká skvelá ako tie dve predchádzajúce. Som hrdá na pani Evu, že máme takú úžasnú slovenskú autorku.

Odporúčam

(Zuzana, 28. 10. 2010 11:27)

Obidve knihy sa mi páčili, dobre sa čítali, hodna aj zamyslenia, nie ako niektoré - len sladké čítanie, zaujímavý vývoj deja a prekvapivé odhalenia. Doporučujem prečítať. Autorke prajem veľa nových nápadov a teším sa na ďlašie knižky.