Choď na obsah Choď na menu
 


Katarína Gillerová

Katarína Gillerová

Obrázok

Obrázok

 

Hrdinky si musia poplakať
Katarína Gillerová začne písať román, až keď ho má celý v hlave. Nevie to vysvetliť, ale keď si sadne k počítaču, píše ho akoby spamäti. Jej knihy sú väčšinou o láske podobne ako tvorba Danielly Steel: „Inšpiruje ma sám život, vlastné zážitky a príbehy ľudí okolo mňa. Je toľko neuveriteľných osudov ľudí, niektoré by si ani sám autor nedokázal vymyslieť,“ hovorí spisovateľka. S prestávkami píše celý život: „Keď mi vyšiel druhý román a ohlasy na moje knihy potvrdili, že ich každý číta jedným dychom, uverila som, že možno mám talent spracovať príbeh tak, aby zaujal. V súčasnosti je na vydanie pripravený môj štvrtý román Všetko sa raz skončí.“ Katarína Gillerová sa bála, že keď bude musieť písať, prestane ju to baviť, rozhodla sa teda študovať ekonomický smer. Učí na strednej škole a intenzívnejšie píše len vtedy, keď potrebuje relaxovať alebo odreagovať sa od práce.

„Domácnosť musí fungovať, písanie nie je na úkor mojej rodiny, ale na úkor môjho voľného času. Píšem cez víkendy a po večeroch, prípadne v noci. Pre svoju prácu mám veľké prestávky, takže sa stáva, že si k písaniu nesadnem aj tri týždne. Rodina ma nevyrušuje, dokážem písať takmer za každých okolností. A najlepšie mi to ide pri príjemnej hudbe.“ Spisovateľka má rada šťastné konce a dopraje si ich aj vo vlastných knihách. Kým nenapíše celý román, nikomu nedovolí čítať nijaké pasáže. Vie, čo zaberá na čitateľky, a preto si jej hrdinky musia aj poplakať. Knihy Kataríny Gillerovej vychádzajú aj v Českej republike. „Živím sa účtovníctvom, celý život pracujem ako ekonómka. Hoci je to práca pomerne stresujúca a náročná na sledovanie ustavičných zmien, baví ma a nepomýšľam zanechať  ju pre písanie. Zatiaľ sa mi darí skĺbiť oboje aj vďaka mojej rodine, v ktorej mám úžasnú oporu.“

"Táto autorka má všetky predpoklady na to, aby sa stala slovenskou Danielle Steelovou. Píše ľahko a má nezvyčajný zmysel pre drámu a napätie. Máte dojem, ako by ste spolu s ňou sedeli v školských laviciach a vedno s jej hrdinkami prežívali prvé lásky, sklamania, životné prehry i prebudenia."

Knihy:

1. Láska si nevyberá (2004)
2. Dotkni sa ma, láska (2005) - v českom jazyku \"Dotkni se mě, lásko\" (vyd. Motto, 2006)
3. Ráno neplačem (2006)- v českom jazyku \"Ráno nepláču\" (vyd.Motto, 2007)
4. Všetko sa raz skončí (2006)
5. Neodchádzaj (2007)
6. Záhada zadnej izby (2008).
7. Miluj ma navždy (2009).

8. Zabudni na minulosťˇ(2010)

9.Konečne sa rozhodni (2011)

10. Cudzie spálne /2012)

11. Ak m uveríš (2013)

 

 

Obrázok  Všetko sa raz skončí:

Simona, mladá hrdinka príbehu, ktorá pracuje ako asistentka riaditeľa v súkromnej firme, sa úporne usiluje utajiť pred ostatnými kolegami svoj ľúbostný vzťah so šéfom. Uprostred tvrdej reality sa často utieka k spomienkam na nedávnu minulosť – na dospievanie v harmonickej rodine, večné hádky s pubertálnym bratom, nesmelé dvorenie kamaráta z horného poschodia, veselé roky na strednej škole a stratu najlepšej kamarátky. Aj keď sa s ňou život nikdy nemaznal, je otázne, ako zvládne úskalia a prekážky, ktoré pred ňu stavia nová situácia. Podarí sa jej napokon nájsť to, po čom túži? A čo je najdôležitejšie, získa späť rodinu, o ktorú takmer prišla?
Okrem prekvapujúcich odpovedí na tieto otázky je román, ktorý sa pohybuje vo viacerých časových rovinách, sugestívnym odkazom iným, že ak im niečo v živote nevyjde, nie sú v tom sami a každá situácia ma svoje riešenie.

Katarína Gillerová, rod. Brezníková, sa narodila v Kremnici, vyrastala v Žiari nad Hronom a promovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Spolu s manželom a synom býva v Petržalke, živí sa vedením účtovníctva a popritom píše romány. Jej piaty román vyjde v roku 2007 pod názvom Neodchádzaj.

ObrázokNeodchádzaj:

Veronika nemala v živote veľa šťastia. Vyrastala v rodine so zaneprázdneným otcom – chirurgom a matkou, ktorá sa videla len vo Veronikinej staršej sestre. Azda preto je ako mladá žena priveľmi citlivá a vnímavá. A predsa ju intuícia sklame v tom najkritickejšom období – keď si jej manžel v novom zamestnaní začne budovať vzťah, kvôli ktorému je ochotný obetovať rodinu. Len čo Veronika zostáva sama so synom, zisťuje, že rozvodom stratila nielen oporu a lásku, ale i ľudí, ktorí kedysi stáli pri nej. Medzi nimi aj najlepšiu priateľku, ktorej pohľad na životné hodnoty zmenili peniaze.
Napriek tomu Veronika neskladá zbrane, lebo si dobre uvedomuje, že človek sa niekedy musí aj sám pričiniť o svoje šťastie. Nájde v sebe ešte dosť síl, aby si znovu vybojovala to, čo bolo kedysi najdôležitejšou súčasťou jej života?

ObrázokZáhada zadnej izby:

Kristína je mladá žena, s ktorou sa život doteraz nemaznal. Po prežitej tragédii a životnom sklamaní odchádza na leto do domu starých rodičov, aby porozmýšľala, akým smerom sa jej život bude ďalej uberať. Hľadá odpovede na otázky, pokúša sa pochopiť samu seba a zároveň uveriť mužovi, ktorý ju ľúbi. Keď sa jedného dňa Kristína pustí upratovať zadnú izbu, objaví záhadný denník. Komu patrí? Jej matke alebo niektorej z matkiných sestier? A prečo sa tej izbe vyhýba celá rodina?

 

ObrázokRáno neplačem:

 

Prvé dva romány Láska si nevyberá a Dotkni sa ma, láska vyniesli Katarínu Gillerovú na vrchol rebríčka obľúbených slovenských autoriek. Aj vo svojom najnovšom románe ostala verná svojmu prostrediu. Tri kamarátky na petržalskom sídlisku, tri rôzne životné príbehy, okorenené dramatickou zápletkou a vyvážené vzájomnou ľudskou súdržnosťou.

 

ObrázokLáska si nevyberá:

 

Táto autorka má všetky predpoklady na to, aby sa stala slovenskou Danielle Steelovou. Píše ľahko a má nezvyčajný zmysel pre drámu a napätie. Máte dojem, ako by ste spolu s ňou sedeli v školských laviciach a vedno s jej hrdinkami prežívali prvé lásky, sklamania, životné prehry i prebudenia.

 

ObrázokDotkni sa ma, láska:

 

Katarína Gillerová si svojim prvým románom Láska si nevyberá získala tisíce čitateľov. Hlavnou hrdinkou jej druhého románu je Zuzana. Nesie si v sebe traumu, kvôli ktorej nedokončila vysokú školu a je presvedčená, že sa už nikdy nevydá. Obvinia ju z podvodu. Zrazu sa však objaví muž, do ktorého sa zaľúbi.

 

Miluj ma navždy 

 Obrázok Najnovší, už siedmy román najúspešnejšej pôvodnej autorky vydavateľstva Slovenský spisovateľ. Ema, tridsaťšesťročná šťastne vydatá žena, jedného dňa stretne svoju bývalú lásku. Ich rozhovor vyplaví na povrch city, ktoré už dávno pokladala za zabudnuté...

 

 

Zabudni na minulosť

Obrázok Nový, v poradí už ôsmy román našej najpopulárnejšej autorky prináša pútavý príbeh dvadsaťsedemročnej Saše a jej mamy, ktoré sa musia vyrovnať so stratou otca a sestry, resp. manžela a dcéry. A hoci sa zdá, že o nešťastnej udalosti vedia všetko, po rokoch vyjdú najavo isté skutočnosti a odrazu je všetko inak...

 

 

Obrázok Konečne sa rozhodni

Najnovší, deviaty román našej najpopulárnejšej autorky. Natália pracuje v požičovni svadobných šiat a v súkromnom živote stojí pred závažným rozhodnutím. Keď už to konečne vyzerá, že vie, ako ďalej, objaví mail od muža, s ktorým kedysi spájala svoju budúcnosť. A hoci doteraz pokladala ich vzťah za ukončený, odrazu cíti potrebu prehodnotiť celý doterajší život a hľadanie šťastia u svojich „osudových“ mužov. Pre ktorého z nich sa napokon rozhodne?

581m.jpgCudzie spálne

Desiaty román našej najúspešnejšej autorky románov pre ženy.
Dvadsaťšesťročná Radka pracuje v realitnej kancelárii a vďaka svojej práci sa vžíva do osudov rodín, ktoré sa snažia vyriešiť svoj bytový problém. Ani ona to nemala v živote ľahké, keďže v útlom detstve stratila mamu a vyrastala iba s otcom, ktorý často striedal partnerky. Keď jej šéf zverí dôležitú zákazku – predaj krásnej starej vily -, Radka má pocit, že všetko sa konečne mení k lepšiemu. Udalosti okolo predaja vily však jej život zamotajú oveľa väčšmi, ako by si vedela predstaviť...

 

ak-mi-uveris2.jpgAk mi uveríš

Jedenásty román obľúbenej autorky. Jedna omylom poslaná esemeska spustí okolo dvadsaťosemročnej Viki sled nečakaných udalostí. Stane sa to po rokoch, keď sa už spamätala zo zrušenia vlastnej svadby a smrti blízkeho človeka. Viki sa stará o malého synovca a jej citový život je na bode mrazu, stretáva však muža, ktorého pozná z minulosti...

 

Náhľad fotografií zo zložky Katarína Gillerová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super knihy

(johanka, 5. 3. 2011 18:46)

Neviem, čím to je, ale knihy od tejto skvelej autorky priam "hltám." Vždy upútajú zaujímavým, neraz dramatickým a najmä výborne netuctovo napísaným dejom.:-)

Dotkni sa ma láska

(Anna, 7. 2. 2011 15:21)

Zila som dlho v zahraničía len nedávno som sa vrátila.Vašu knihu som si pozicala v našej knižnici v Ziari a vcera som ju vzala do rúk a ked som ju otocila na zadnú stranu bola som veľmi prekvapená,že pochadzate z môjho kraja-mesta a ste aj moja rovesníčka.vaša kniha sa mi páči aj ked som ešte len na 36 strane. Sama sa pokúšam písať a myslím si, že teraz pôjdem na to už oveľa ráznejšie.Prajem vám veľa dobrých nových kníh a tie,čo už vyšli si určite prečítam

Tak toto teda áno

(johanka, 13. 4. 2010 23:17)

Zatiaľ som prečítala len tri knihy, no môžem s radosťou skonštatovať, že pani spisovateľka píše presne podľa môjho gusta. Výborné, vrelo doporučujem.:)

07.04.2010

(Daniela, 7. 4. 2010 19:36)

Som obrovskou obdivovateľkou pani Gillerovej, píše úžasné knihy, mám doma všetkých sedem titulov a už sa neviem dočkať ďalšej novej knihy..."tak pani Gillerová, želám Vám veľmi veľa skvelých nápadov, aby som do kníhkupectiev bežala po Vaše knihy čoraz častejšie."

Miluj ma navždy

(Eva, 24. 2. 2010 20:27)

Pochádzam z Vášho kraja, o to viac som Vašou obdivovateľkou a čitateľkou Vašich zaujímavých príbehov.Nosím ich vždy ako darček k sviatku mojim kamarátkam,ako aj rodine,ktorú mám v zahraničí.Nečítala som ešte posledný román,ale
jeho téma je mi blízka,pretože niečo podobné som sama prežila.