Choď na obsah Choď na menu
 


Renata Beňačková

Obrázok Renata Beňačková

 

Slovenská autorka, ktorá úspešne prerazila na trhu hneď svojou prvotinou s chytľavým názvom Bol si mojím omylom. Jej materským vydavateľstvom je Motýľ.

Žije v Bánovciach nad Bebravou, vyštudovala vysokú školu sv. Alžbety v Bratislave a pracuje pre UPSVaR.

 

 

 

odpustam_milujem.jpgOdpúšťam a milujem

 

Klára cíti, že jej život je nenaplnený. Jej jedinou túžbou je mať dieťa s milovaným mužom. Avšak už počas tehotenstva sympatická tmavovláska pocíti, aká je pavučinka šťastia krehká, keď sa dozvedá, z čoho je obvinený jej partner. Intrigy a túžba po moci, žiaľ, neťahajú za kratší koniec. Nájdu si ešte k sebe títo mladí ľudia cestu? Bude to práve dieťa, ktoré vystavia nový most medzi dvoma srdciami? Dokáže Klára zabudnúť na Norove slová, ktoré ranili jej materinské city, a nájde v sebe silu pre odpustenie?

„Schúlená do klbka sa dívala smerom k postieľke, kde spalo jej dieťa, ktoré si až po dvoch mesiacoch od pôrodu mohla priniesť domov. Len čo matka odišla, chlapček sa prebudil. Okúpala ho, prebalila, nakŕmila sondou, vystískala, vyobjímala a opäť uložila. Prosila všetky mocnosti, aby jej päťmesačnému synovi dopriali pokojný spánok. Pozorovala ho takmer bez mihnutia oka. Aký je krásny môj syn, kochala sa. Aspoň nachvíľu si dopriavala ten blažený pocit byť šťastná z jeho prítomnosti. Taký si bol vytúžený, Samko. Tak veľmi som po tebe túžila a teraz si tu a... Nedokončila. Myšlienky sa zasekli na polceste. Zastavil ich príval sĺz, čo sa začali rozpíjať do velikánskej stopy na vankúši.“

 

 

Obrázok

Žila som v tme

Jana pracuje v prestížnej reklamnej agentúre. Kariéra, obdiv okolia a život na výslní sú hlavným zmyslom jej života. Neštíti sa nekalých praktík, aby dosiahla to, po čom túži, dokonca ani v láske. Keď po nečakanom návrate domov pristihne svojho priateľa v chúlostivej situácii, rozrušená uteká preč. Až potom, ako sa jej oči po nehode ponoria do tmy, začína vidieť život v úplne iných kontúrach. Na ceste za poznaním jej pomáha priateľka Vanda. Vďaka nej Jana spoznáva nové hodnoty, silu priateľstva a spolu dúfajú, že začne znovu vidieť.

Obrázok Bol si mojim omylom

...pocítila na svojom chrbte oči. Boli to oči hada, ktorý bez mihnutia sleduje svoju korisť predtým, ako ju zožerie. Oči sa do nej vpíjali a vyzliekali ju z obtiahnutých červených šiat... Srdce jej búšilo na poplach.

Ukončí rozvod trápenie týranej Brigity? Naberie jej život nový rozmer? Dokáže zabudnúť na svoj životný omyl a postaví sa znova na štart?
Aj keď sa už zdá, že všetko sa dostáva do tých správnych koľají, jej nočná mora je späť... ale tentoraz nebude obeťou len ona...

... Keď sa prebrala, pocítila neznesiteľnú bolesť v ústach. Z natrhnutého obočia je po tvári stekala tekutina, ktorá jej lepila riasy ľavého oka. Sedela na starej stoličke uprostred neveľkej miestnosti, vybavenej ťažkým stolom a dvomi pohovkami. Chvíľu jej trvalo, kým zistila, že jej chýbajú minimálne dva zuby....

Ako ďaleko je schopný zájsť odvrhnutý tyran? Čoho všetkého je schopný? O tom sa na vlastnej koži presvedčí Brigita, ktorá uniká pred ponižovaním z manželstva. Jej život časom získava kvalitu, ale šťastena sa opäť zvrtla na podpätku a snaží sa jej otočiť chrbtom... O tom, či sa podarí Brigite zastaviť ju pred odchodom, sa dočítate v pútavom príbehu, popretkávanom mnohými zvratmi.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Veľká vďaka,

(renata, 1. 9. 2012 9:28)

romantike za to, že si na mňa spomenula :-))). Krásne spracovanej stránke prajem množstvo návštevníkov.