Choď na obsah Choď na menu
 


Jude Deverauxová dnes oslavuje. Vy môžete s ňou!

jude0.jpg
Ak by sme povedali meno Jude Gilliam, väčšina čitateliek historických romancí by vedela, že ide o svetoznámu autorku romancí Jude Deverauxovú. Tá dnes oslavuje 69 rokov – narodila sa presne 20.septembra 1947 v americkom Kentucky. S písaním začala už v roku 1976 pod pseudonymom Jude Deveraux a odvtedy sa pseudonymu drží.

 

Jude deveraux napísala desiatky megaúspešných kníh, ktoré jej fanúšičky hltajú jednu za druhou.
judecasa.jpgjudespom.jpgSérie Montgomeryovci, Taggertovci, Dámy, Edilean, trilógia Forever či Moonlight.
Ale aj samostatné romány Casa Grande (teraz so zľavou až 71%), Legenda, Panna a kráľ, Spomienka (tiež so zľavou 71%), Pokušenie ai.
Jude písala aj poviedky ako Učiteľka (kniha Sila lásky), Vymenené srdce (Vianočné príbehy) alebo Nedokončená úloha (Láska v Škótsku).

Vidno, že Jude je autorky naozaj veľmi plodná a to nás teší :-)

Život ako román

Pritom sám jej život by mohol byť námetom na pútavý román. Prvý raz sa vydala v roku 1967, ale manželstvo jej vydržalo len 4 roky. Potom sa vydala opäť a narodil sa jej syn. Ani toto manželstvo nevydržalo dlho a skončilo sa rozvodom. Navyše syn sa jej zabil pri motocyklovej nehode, keď mal osem rokov :-(

Mimochodom, podobne neromantický život mali aj ďalšie autorky romancí, ako Rosamunde Pilcherová, Danielle Steelová, Barbara Cartlandová, či Jackie Collinsová.

Prečítajte si článok
Autorky romancí nemajú vždy romantický život
.

jude1.jpg

Úžasné historické romance

Jude Deverauxová má veľmi široký záber – píše príbehy od stredoveku až po súčasnosť. Treba však priznať, že kvalita jej románov je dosť nevyrovnaná, takže si dobre premyslite, po ktorej knihe siahnete, ak s touto autorkou práve začínate. Ak ju už máte prelúskanú, pridajte do komentárov pod článok (alebo pod postom na Facebooku) vaše odporúčanie – ktorou knihou sa oplatí začať, ak niekto ešte nič od Jude nečítal, ale chcel by začať?
Ktorá kniha vás nadchla, vtiahla okamžite do deja a uchvátila vás tak, že ste chceli siahnuť po ďalšej?

Možno to je zamatová séria Montgomeryovcov? V príbehu Na večné časy sa práve zosobášia Alix Madsenováa Jared Montgomery. Je to veľkolepá udalosť. Po dojímavom obrade nasleduje skvostná večera a tanec, to všetko pri svite mesiaca a romantickom osvetlení...

Rajknih.sk pripravil pri príležitosti narodenín Jude Deverauxovej niekoľkodňovú akciu, v ktorej 15 jej kníh môžete mať so zľavami až 74%!
Stiahnete si ich do čítačky alebo tabletu doslova do minútky a môžete čítať.

V ponuke sú aj ďalšie lahôdky ako Neznámy vo svite mesiaca so zľavou 61% alebo Prvá láska.

Kliknite si na JUDE DEVERAUX
a vyberte si skvelé čítanie so zľavami až 74%!

jude1.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux