Choď na obsah Choď na menu
 


Historické

Príspevky

Diamantové pokušenie. Skvostná historická romanca

diamantove-pokusenie.jpg
Aj vy ste si obľúbili romance od Jane Featherovej? My ich milujeme - v slovenčine jej už vyšli knihy ako Ideálny starý mládenec, Ideálna nevesta a Ideálny pár, alebo staršie Záhadný vikomt, či Nevestou proti svojej vôli.

Teraz nám táto autorka ponúka prvú časť skvostnej trilógie z eduardovského obdobia s názvom Londýnske klenoty. Zobrazuje osudy troch nerozlučných priateliek z vyššej spoločnosti a prvá kniha sa volá Diamantové pokušenie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Aj štvrtá, Perlová sestra pátra po svojej minulosti

perlova-sestra.jpg
Sedem sestier. To je úžasný svet mágie, umenia, snov a vzrušujúcich dobrodružstiev. Lucinda Rileyová napísala neobyčajnú sériu, v ktorej jednotlivé príbehy vkladá do času a histórie, pridá nádherné opisy prírody a silné osudy, ktoré inšpirujú.
Práve vyšiel štvrtý diel Perlová sestra.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Anna Shirleyová ide do Redmondu...

anna-na-redmonde.jpg
​Kultová kniha, ktorá vychádza s novou obálkou a prvýkrát v kompletnom necenzurovanom preklade. Úžasné čítanie pre všetky dievčatá, ktoré sa rady stotožnia s jedinečnými hrdinkami a neváhajú s nimi prežívať všetky ich radosti i starosti.

Anna Shirleyová je hrdinka série románov kanadskej spisovateľky a v tejto tretej časti Anna na Redmonde sa Anna vyberie na vysnívanú vysokú školu Redmond... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Dcéry vetra. Rodinná sága z divokej Austrálie

dcery-vetra.jpg
Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ jej práve vyšla novinka Dcéry vetra, pútavý príbeh z austrálskeho vnútrozemia, kde sa v pestrom kaleidoskope majstrovsky vykreslených postáv prelína súčasnosť s minulosťou. A rozuzlenie prekvapí aj toho najnáročnejšieho milovníka záhad.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Historický rodinný príbeh Motýlia izba | Lucinda Riley

motylia-izba.jpg
„Táto kniha, plná prekvapení a nečakaných zvratov je epickým, dych vyrážajúcim čítaním o láske, strate a šanci na nový začiatok. Je skvele napísaná, s dôrazom na detaily týkajúce sa prostredia aj vývoja charakterov postáv, skrátka fascinujúci zážitok,“ píše BookLiterati.

Lucinda Rileyová si už stihla získať naše čitateľské srdcia a to vďaka nádhernej sérii Sedem sestier. Po historicko-romantickej ságe prichádza so samostatným románom Motýlia izba, ktorý vás nadchne rovnako. Už krásnou obálkou a potom príbehom, v ktorom sa prelínajú dve časové línie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Škandalózny vojvoda od Gaelen Foley

skandalozny-vojvoda.jpg
Vždy vravievala, že keď žena nájde muža, ktorého miluje, mala by sa ho držať celým svojím srdcom a vychutnávať každý vzácny spoločný deň, ktorý jej osud daroval. Každý jeden okamih treba uchopiť pevne do rúk a naplno si ho užiť.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Jana Pronská a jej novinka Viazaný prísahou

viazany-prisahou.jpg
„Príbeh je inšpirovaný rytierskou prísahou vernosti, ktorou sa rytieri bez vlastných panstiev zaväzovali slúžiť svojmu pánovi, či už to bol kráľ, alebo šľachtic. A zväčša s ním zostávali až do smrti, či už za plácu alebo z povinnosti v dobe, keď slovo česť a prísaha mali rovnakú váhu ako písaná zmluva. Porušiť dané slovo a prísahu bolo neprijateľné,“ približuje Janka Pronská svoj najnovší román Viazaný prísahou.

Opäť nás prenesie do búrlivého obdobia našej histórie, poznačeného tureckými vpádmi. A opäť nebude chýbať ani pútavý ľúbostný príbeh, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť!

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Historická romanca Cesta za láskou

cesta-za-laskou.jpg
Cesta za láskou je nádherný príbeh o druhých šanciach. O tom, že nikdy nie je neskoro, aby ste našli svoju skutočnú lásku, s ktorou budete potom žiť dlho a šťastne...
„Jeden z najlepších ľúbostných príbehov Mary Baloghovej,“ napísal New York Times a dodáva, že Baloghová určila svojimi brilantnými dojímavými príbehmi zlatý štandard v historickej romantike.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Mala 11 rokov, keď jej nacisti ukradli detstvo!

ukradnute-detstvo.jpg
„Neprestajne ma udivuje nielen skutočnosť, ktorú lidické deti preukázali, ale aj ich neutíchajúci optimizmus a životná sila. Tragický osud Lidíc je hrozivou výpoveďou o zverstvách, ktoré sme my ľudia schopní spáchať, no zároveň ho možno vnímať ako dôkaz, že dokážeme prežiť. Aj napriek hrôzostrašným životným situáciám,“ napísala Joan M.Wolf, autorka príbehu Ukradnuté detstvo, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami.  

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Čas, keď láska nebola len slovo...

horsky-hotel-hodvab.jpg„Rany sa zahoja, len či ma bude chcieť?“
„Ak ti je súdená, bude. Ak nie je, nepomôže ti ani tvár bez jedinej chybičky. My si ľúbosť nevyberáme, ľúbosť si vyberá nás. Je to v Božích rukách, chlapče. A druhý raz si nasaď v zime baranicu, inak ti zamrzne rozum. Ktoráže by chcela hlúpeho šuhajka?“ poučoval vráskavý, vetrom ošľahaný deduško mladíka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Tieňová sestra. Obľúbená romantická séria pokračuje!

tienova-sestra.jpg
Ak ste čítali Sedem sestier a potom druhý diel Búrková sestra, určite ste sa už nevedeli dočkať pokračovania :-)

My sme každý deň čakali, kým vyjde a okamžite sme po nej siahli. Doslova sme si zamilovali túto historicko-romantickú ságu, takže teraz je tu Tieňová sestra. A vy tiež nemáte prečo váhať...

Sledujeme dve dejové línie – súčasnú a historickú. Hrdinky oboch príbehov, Star a Flora, majú podobný osud. Plachosť, nesamostatnosť a ochota podriadiť sa okolnostiam im bránia  v tom, aby mohli byť samy sebou a žiť podľa vlastných predstáv.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príbeh o láske, zrade a rodine. Panstvo Farleigh

panstvo-ferleight.jpg
Láskavosť spôsobila, že z hĺbky Pamelinho vnútra sa vydral mocný vzlyk. V tom jedinom zvuku z nej unikli všetko napätie, dlhé noci, únavná práca, skľučujúce informácie. A vzápätí sa jej po lícach začali rinúť slzy.
Vnímala, že ju niekto nesie a opatrne usádza na lavičku. Uvedomila si, že v ruke stále zviera noviny.
Čo sa stalo, drahá? Nejaké zlé novinky?“ opýtala sa žena z trafiky.
Pamelino telo sa chvelo od usedavého plaču. „Nie, naopak, dobré,“ dostala zo seba napokon. „Žije. Je v bezpečí. Vracia sa domov.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Verenica Jany Pronskej v novom vydaní

verenica.jpg
Vychutnajte si dobrodružnú cestu za láskou. A hoci chvíľami stratíte posledné kúsky nádeje, že to pravé zaľúbenie naozaj existuje, nevzdávajte sa. Jana Pronská síce vystavila svoju hrdinku ťažkým skúškam, potrápila ju, no práve to na jej príbehoch milujeme: cítime totiž, že žijeme a dokážeme dostať zo seba to najlepšie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Čarovné Provence a slávny Picasso. Varila som pre Picassa

varila-som-pre-picassa.jpg
Keby mohla kniha voňať, určite by ste ucítili provensalské korenie, vôňu olejových farieb a na tvári by vás pošteklilo hrejivé slnko...
Varila som pre Picassa je príbeh, ktorý sa odohráva v dvoch časových líniách a na dvoch miestach. V súčasnom New Yorku, kde Céline zistí, že jej stará mama varila pre Picassa a tak sa vyberie do francúzskeho Provensalska, aby pátrala po rodinných tajomstvách. A pomedzi to sa vyberieme do roku 1936, aby sme sledovali, ako Odine varila pre slávneho Pabla Picassa...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Malé ženy vychádzajú po prvý raz v kompletnom vydaní

male-zeny.jpg
​Tento kultový príbeh vyšiel v mnohých vydaniach, no teraz po prvý raz vychádza v slovenčine v kompletnej neskrátenej verzii vrátane druhého dielu. Vďaka vydavateľstvu Ikar a v preklade Danky Jacečkovej. Príbeh štyroch sestier Malé ženy prvý raz uzrel svetlo sveta v druhej polovici 19. storočia, ale jeho obľúbenosť prekročila hranice času. Stále ďalším generáciám matiek a dcér ukazuje hodnotu rodiny, priateľstva, odpustenia a života v pravde a láske.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Patrí do jeho náručia...a už ju nepustí

vojvoda-bez-mena.jpg
​Chutil sladko ako cukor. Keby láska mala chuť, bola by to Clayova, pomyslela si Ara.
Kým nevstúpil do jej života, tvrdo spala. Prebudil jej srdce, jej telo. Vyvolal v nej túžbu po „ohavnostiach“ a teraz ju už nemohla potlačiť. Vďaka nemu zistila, že „ohavnosti“ majú meno.
Vášeň.
Bozkávali sa, kým sa nezadychčala...

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Panie z Ivy Cottage | Julie Klassenová

panie-z-ivy-cottage.jpg
Julie Klassenová je naozaj majsterka romantických príbehov, ktorá vie namiešať kokteil plný vášne, romantiky, lásky, šarmu a pôvabu. Jej postavy si obľúbite a príbeh budete hltať stranu za stranou.
Jej Historky z Ivy Hillu pokračujú druhým dielom. Opäť sa vrátime do anglickej dedinky Ivy Hill, kde sa priateľstvá prehlbujú, láska kvitne a tajomstvá pokračujú...

„Každá zo žien tohto príbehu z anglického vidieku regentského obdobia čelí novým výzvam s vierou a šarmom,“ napísal Publishers Weekly o novinke Panie z Ivy Cottage.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Stav sa o jej srdce (Tamera Alexandrová)

stav-sa-o-jej-srdce.jpg

Je tu tretia kniha v sérii Veľkostatok Belle Meade. Po Zašepkaj jej meno, Získaj si jej priazeň prichádza novinka Stav sa o jej srdce.
Podmanivý príbeh plný dobrodružstva a vášne, autentická dobová atmosféra a plasticky vykreslené postavy. To všetko svojským štýlom, ktorý vás jednoducho musí chytiť. Možno povedať, že nikto nedokáže napísať príbeh z Juhu tak ako ona. Vie nenásilne prepojiť skutočné historické udalosti s nezabudnuteľnými postavami a pridať poriadnu dávku napätia.

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Gaelen Foleyová a jej Čarovný princ

carovny-princ.jpg
​Po Pirátskom princovi a Princeznej je tu tretí diel s názvom Čarovný princ. Opäť sa prenesieme na začiatok 19.storočia do Ascencionu a aj tento diel ponúka všetko, čo sme si zvykli v sérii: veľa lásky, intrigy, zradu i priateľstvo, bitky a súboje.
Je to p
ríbeh plný emócií, ktorému nechýba okrem lásky ani dobrodružstvo a napätie. V tom je Foleyová dobrá – vie vystihnúť atmosféru a vtiahnuť vás neuveriteľným spôsobom.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Mary Baloghová a jej Vysnívaný manžel

vysnivany-manzel.jpg
Mary Baloghová do detailov premyslela rodinnú ságu Westcottovcov – na začiatku príbehu nájdete dokonca rodokmeň a mená vystupujúce v románe sú vždy vyznačené tučným písmom. Ich línia siaha až do konca 17.storočia, kedy sa vzali Stephen Westcott a Eleanor Coková.
Vysnívaný manžel je nádherná regentská romanca z Anglicka prelomu 18. a 19.storočia, pri ktorej ideálne zrelaxujete. Dostanete potrebnú dávku romantiky, vášne, napätia, dobrodružstva a tajomstiev.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Lisa Kleypasová a jej romanca Skrotený búrlivák

skroteny-burlivak.jpg
Skrotený búrlivák je po Bezohľadnom darebákovi, Nemilosrdnom magnátovi, Neodolateľnom pokušiteľovi  a Tajomnom neznámom piatou časťou série historických romancí Osudy rodu Ravenelovcov. Opäť nadchne a poteší všetky milovníčky tohto žánru, Lisy Kleypasovej a osobitne spomínanej série.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Agatha Christie a jej záhadné spolucestujúce

dama-v-orient-exprese.jpg
Predstavte si, že v slávnom vlaku Orient Express nesedí Hercule Poirot, ale legendárna spisovateľka Agatha Christie. A aj počas jej cesty sa dejú záhadné veci...

Vychutnajte si novinku Dáma v Orient Expresse, v ktorom sa mieša fikcia s podrobnosťami zo skutočných životov. „Mojím zámerom bolo osvetliť významné obdobie v živote Agáty Christie pridaním imaginárnych udalostí a postáv do zaznamenanej histórie,“ vysvetľuje autorka Lindsay Jayne Ashford.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príbeh šľachtičnej a parížskeho hrobára

hrobar-z-pariza.jpg
Hrobár z Paríža je veľmi vydarený príbeh slovenskej autorky Barbory Šedíkovej. Históriu, ktorá sa tvorila v krvi a prachu, ona podáva atramentom a vie zaujať. Na vyše 300 stranách rozohrala nádherný príbeh, do ktorého sa rýchlo ponoríte. V pozadí prebieha revolúcia, vlna nepokojov sa šíri aj na vidieku, ľudia berú útokom kaštiele a zomierajú šľachtici. Sme svedkami popráv, odhaľovania sprisahancov a obžaloby kráľa Ľudovíta...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Zachráni milovanú ženu a uzdraví vlastné srdce?

janiciarova-zena.jpg
Hoci na Slovensku máme množstvo zaniknutých hradov a pevností, dve tak blízko seba – 2,5 km vzdialené, len tak nenájdete. Litava zapadla prachom dejín, nezostalo po nej nič, len pár riadkov v starých listinách, no Čabraď stojí dodnes aj so svojou pohnutou minulosťou.

Práve tento fakt a jeden zaujímavý článok o archeologických vykopávkach naštartoval Janku Pronskú, ktorá okamžite začala spriadať príbeh, vymýšľať rôzne situácie a vymodelovala krásne postavy.
Vznikla tak jej 13-kniha Janičiarova žena, ktorá vychádza v novom, ešte krajšom vydaní.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Ďalšia zo sestier pátra po svojom pôvode

burkova-sestra.jpg
Poznáte rodinnú ságu Sedem sestier?
Strhujúca séria voľne na seba nadväzujúcich historicko-romantických príbehov o siedmich nevlastných sestrách rozpráva o sestrách, ktoré osud zaveje do najrozmanitejších častí sveta. Stretnú sa tam s fiktívnymi i reálnymi historickými postavami.

Prvá bola Maia. Ďalšia zo sestier je Ally. Nadšená jachtárka, ktorej odvahu preveria tragické udalosti.
Rodinná sága Sedem sestier pokračuje druhou knihou s názvom Búrková sestra.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Nájde odpovede, dobrodružstvo a možno aj novú lásku...

ukryte-vo-hviezdach.jpg
Zakázaná láska stíhaná osudom, zmiznutie členov rodiny a ukrytý poklad.

To je pútavý príbeh z obdobia druhej svetovej vojny Ukryté vo hviezdach.
„Nádherne napísané, so silnými prvkami kresťanskej viery. Ukrytí vo hviezdach je Dobsonovej najlepšie dielo,“ napísala Cathy Gohlkeová, autorka románu Zachráňte Amelie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Strážca nevinnosti (Kristína Brestenská)

strazca-nevinnosti.jpg
Ak máte radi historické romány, určite ste už objavili slovenskú autorku Kristínu Brestenskú. Doslova prekvapila dvomi knihami zo stredovekého Anglicka, ktoré si našli tisíce čitateliek a úspešne sa tak dostali do domácich knižníc.

Po knihách Grófov syn a Ochranca prichádza tretia knihy, voľné pokračovanie Strážca nevinnosti.
Opäť nádherný príbeh o láske, hriechu, odpustení a o tom, ako pieseň potulného speváka navždy zmenila životy dvoch ľudí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Krásny, tajomný a dojímavý. Kde raky spievajú

kde-raky-spievaju.jpg
Kde raky spievajú je tajomný, záhadný, divoký, bolestný a zároveň neuveriteľne krásny príbeh. Doslova cítite čierne močiarne bahno, slaný vzduch či plač čajok. Vnárate sa do tajomnej nehostinnej krajiny s dusnou atmosférou súdnej siene a sledujete brilantný popis dospievania, lásky i zločinu...

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Večné puto (Laura Frantz)

vecne-puto.jpg
Aj vy si obľúbili autorky ako Julie Klassenová, Tamera Alexanderová či Kristi Ann Hunterová, vyhraďte si čas na novinku Večné puto.
Laura Frantz rozohrala nádherný historický príbeh, ktorý vás dostane autentickosťou. Aj vďaka  inšpirácii z vlastnej rodinnej histórie ponúka ohromujúci príbeh lásky, vyhnanstva  a odvahy z prostredia koloniálnej Ameriky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

Príbeh o odvahe a šľachetnosti. Spočítaj hviezdy

spocitaj-hviezdy.jpg
V poslednom čase vyšlo veľa kníh o utrpení a ukrutnostiach, ktorým boli vystavení židia počas 2. svetovej vojny. Napísali ich ľudia, ktorí tieto udalosti buď zažili na vlastnej koži, alebo o nich počuli od svojich príbuzných, blízkych či priateľov.
Takým je aj príbeh 
Spočítaj hviezdy. Dojímavé rozprávanie o desaťročnom dánskom dievčatku Annemarie, ktorá musela predčasne dospieť a ukázať svoju neobyčajnú statočnosť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Historické | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »