Choď na obsah Choď na menu
 


Andělská nevěsta

Jo BEVERLEY

ANDĚLSKÁ NEVĚSTA

 

CHRISTMAS ANGEL

Vydavateľstvo: Domino 2008

ObrázokANOTÁCIA:

Hrabě Leander Knollis je už znaven válkou i diplomatickými povinnostmi. Hnán lákavou vidinou tepla rodinného krbu se vrací domů, ale v uskutečnění plánu mu brání velmi důležitá okolnost: není ženat. A protože se Leander nikdy nedokázal zamilovat, začne svou nastávající hledat mezi ženami, které považuje za natolik rozumné, aby necítily potřebu vše komplikovat láskou a podobnými sentimentálními city. Vbrzku padne jeho zrak na ženu, která je natolik oddaná památce svého zesnulého chotě, až všem připadá naprosto nemyslitelné, že by se ještě někdy znovu zamilovala.


Judith Rossiterová, mladá vdova po romantickém básníkovi, se stěží protlouká životem. Nepochybně není v situaci, kdy by mohla odmítnout Leanderovu nabídku k sňatku. Proč se ale chce krásný a zámožný šlechtic oženit s chudou matkou dvou dětí? A proč si klade za podmínku, že se do něj nesmí nikdy zamilovat? Odpovědi na tyto znepokojivé otázky Judith nezná, ale vidina života v přepychu je natolik lákavá, že Leandera vyslyší. Je si jista, že po zkušenostech z předchozího manželství se dokáže snadno ubránit milostnému citu. Přinejmenším tomu zpočátku pevně věří...

Obrázok

Leander prežil takmer celý život splou s rodičmi v zahraničí, po ich smrti sa musí vrátiť do Anglicka prevziať titul a dedičstvo a rozhodne sa natrvalo na svojom nádhernom panstve usadiť. K tomu však potrebuje, ženu, spoločníčku, ktorá mu uľahči prisposobiť sa životu na Anglickom vidieku. Ale kde ma nájsť ženu, ktorá by sa domho nezamilovala? Leander je totiž presvedčený že takýchto citov nie je schopný a po tom ako videl čo urobilo manželstvo s jeho matkou, ktorú jeho otec nemiloval nechce žiadnu ženu tomuto vystaviť.

Riešenie nachádza u svojho priateľa v mladej vdove Judith.

Judith si už romantickej lásky s mužom, ktorý ju zbožňoval a písal o nej básne užila až až. Po jeho smrti ostala takmer na mizine z dvoma malými deťmi. Zúfalá finančná situácia ju prinúti uvažovať nad Leandrovou nečakanou ponukou.

Zaujimavosťou tejto knihy je, že Judith je o niekoľko rokov staršia ako Leander. Autorka má veľký rozprávačský talent. A príbeh je skvelo napísaný, ja mám výhrady len k dosť odfláknutému záveru. A tiež musím povedať že v tomto príbehu by som uvítala trošíčka obsiahlejšie milostné scény, nie žeby som ich v knihách vyhľadávala ale ked tam už sú tak mi príde, že sa to dá napísať na viac ako tri riadky.

Keďže Judith mala dve deti, tak sa veľa scén v knihe venuje ich výchove, ale keďže autorka je skvelá rozprávačka tak tieto pasáže vôbec nie sú nudné, práve naopak.

 

Ukážku z knihy si môžete prečítať TU

 

 Spracovala LENKA

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.