Choď na obsah Choď na menu
 


Čas na hřích

Jo Goodmanová: Čas na hřích
(originál A Season To Be Sinful, 2005)
1810
 
Príbeh je o bratovi Cybelline z knihy Osudový flirt (One Forbidden Night).
 
goodman-casna-hrich.jpgAlexander Gratham, vikomt Sheridan, je jedného dňa prekvapený, keď mu pri dverách zazvonia traja malí otrhaní chlapci a žiadajú ho, aby napravil škody, ktoré spáchal. Pri incidente, ktorý sa v ten večer odohral, bol totiž niekto prebodnutý. A ten niekto je mladá žena, ktorá potrebuje okamžitú pomoc. Ale sú jej zranenia len telesné? Neskrýva červenovlasá krásavica viac než len svoju hrivu?
Päť rokov po tom, ako utiekla z kláštora, má Lily stále nočné mory. Skrýva niečo, čo je nebezpečné - rovnako ako muž, ktorý si na ňu  robí nárok. Pohľadný vikomt je gentleman, no takisto má svoje tajomstvá, aj keď nie také temné. Jeho prítomnosť prináša Lily pocit bezpečia. Náklonnosť, ktorá medzi nimi narastá, sa hrozí zmeniť na vášeň - stačí ale na záchranu života?
xxx

Kniha sa číta dosť ťažko, sú tam rozoberané neľahké témy a neľahké  osudy takmer všetkých postáv (hlavných a vedľajších). Dosť dlho mi trvalo, kým som si ujasnila, kto je kto a prečo koná tak, ako koná. Autorka podľa mňa až zbytočne rozpisovala minulosť hlavných hrdinov.
Na druhej strane je tento príbeh opäť iný - nerozpráva o plesových róbach a ľahtikárskom snobskom živote šľachty. Nazerá skôr do "nebezpečných" štvrtí, hostincov, do sveta malých chudobných zlodejíčkov a ich každodenného boja o (pre nás) úplne samozrejmé veci.

V takomto svete sa ocitla aj Lily. Je veľmi tajomná, ani na 230 tej strane knihy sa nedalo zistiť, prečo sa tak veľmi bojí. Vikomt Sheridan je naopak láskavý, vojnou zocelený muž, ktorý vidí aj niečo viac ako len peknú tváričku a telo. Bol mi veľmi sympatický svojím nenásilným a trpezlivým správaním a iba kvôli nemu dávam tejto knihe  :)

Spracovala "Eu"   

 

Náhľad fotografií zo zložky Jo Goodman

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

suhlas

(koki, 10. 11. 2013 17:13)

Suhlasim, kniha sa naozaj cita tazko... mam ju rozcitanu uz asi dva mesiace a po troske sa k nej vraciam... Dej sa hybe len velmi pozvolne. Ale pevne verim, ze ju raz docitam ;-)