Choď na obsah Choď na menu
 


Čas na lásku

Kinley MacGregor

ČAS NA LÁSKU

Obrázok

V originále: BORN IN SIN

Vydavateľstvo: Domino 2006

Obrázok ANOTÁCIA:

Caledonia MacNeely, skotská kráska královské krve, je odhodlána stůj co stůj uprchnout ze zajetí anglického krále Jindřicha II. a vrátit se do milovaného Skotska. Na útěku ji však zastaví králův černý rytíř a ona v tu chvíli ví jen jediné - ten záhadný muž s pochmurnou pověstí ji neodolatelně přitahuje. Se Sinem se život právě nemazlil - pokud chtěl přežít, musel se řídit chladnokrevným rozumem nelítostného zabijáka. To poslední, co by teď mohl potřebovat, je manželství se skotskou dědičkou, s níž se má oženit na naléhavou žádost krále Jindřicha. Pro panovníka je odbojná Skotka pouhou figurkou na šachovnici a její sňatek se Sinem má napomoci k tomu, aby byli potlačeni skotští rebelové. Ani Callie nijak netouží po sňatku s domnělým Angličanem, ale nemá na vybranou. Pro své milované Skotsko by podstoupila jakoukoli oběť, a tak se nakonec králově vůli přece jen podvoluje. V té době ještě netuší, jaké pocity v ní všemi obávaný muž roznítí. Dokáže láska překlenout propast mezi dvěma nepřátelskými stranami? A může Sin důvěřovat citům, jež nikdy předtím nepoznal a s nimiž si neví rady?

Obrázok

Tretia časť série

MacAllisters
1. Master of Desire (2001) - Pán touhy (Domino 2005)
2. Claiming the Highlander (2002) - Rytíř mnoha srdcí (Domino 2006)
3. Born in Sin (2003) - Čas na lásku (Domino 2006)
4. Taming the Scotsman (2003) - Cizí nevěsta (Domino 2007)

Obrázok

Tak takto nejako si predstavujem historickú romancu zo stredovekého Škótska. Sin je tvrdý bojovník, ktorý sa zriekol všetkého škótskeho čo v sebe mal, nikdy v živote nepoznal lásku ani nehu. Callia je krásna odvážna cieľavedomá, láskavá a hlavne hrdá Škótka ktorú zadržuje kráľ ako rukojemníčku.

Stretávame sa tu s postavami zo všetkých štyroch dielov série Mac Allisters.

Sinov život bol a je podľa mňa nočnou morou, do chvýľe kým Callia nevstúpi do jeho života, prinesie mu smiech lásku a nehu, avšak Sin sa pravdaže bráni zubami nechtami a odoláva každému jej pokusu o zblíženie, ale predsa len sa ľad okolo jeho srdca postupne roztápa, Sin si to uvedomuje a bojí sa tej chvíľe, keď zistí že preňho Callia znamená všetko a on bude musieť splniť kráľov rozkaz a uštedriť jej tým bolestnú ranu.

I keď je Sin zabijak a vo svojom živote vykonal veľa zlého nedá sa si ho neobľúbiť, normálne som mala chuť niečo urobiť jeho matke, a je my ľúto, že v knihe ostane nepotrestaná, i keď...

V knihe nechýba humor ani vášnivé scény a tiež si určite poplačete, takže pripravte si kopu vreckoviek a horsa na to

Mňa osobne dostalo Sinovo vyznanie:

"Chci tvoje srdce Sine," řekla tiše a vklouzla mu prsty do vlasů.

"Moje srdce je okoralé a prázdné, ale to, co z něho zbylo, je tvoje, mylady."

Spracovala Lenka

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prosím

(Martina , 30. 9. 2009 22:06)

Ahojte, rada by som si túto knihu prečítala aj ja, ale neviem ju zohnať. Neviete mi niekto pomôcť zohnať túto knihu, ako aj ďalšie knihy od tejto spisovateľky, ktoré sa už nedajú kúpiť? Ďakujem.

?!?!?!

(janka, 23. 4. 2009 20:04)

kniha bola celkom fajn - úvod a stred, ale ten záver nejako nemôžem prehryznúť. Na môj vkus ho spisovateľka až príliš "preplácala". Proste spravila až príliš veľmi sladký a nereálny záver. Keď Sin na seba vezme vinu za sprosté, sopľavé decko, vďaka ktorého hlúposti prišli ľudia zbytočne o život. Sa mi to zdá až prehnané gesto lásky. A potom to ako Calli prišla v jeho brnení a celá tá maškaráda. A ako po ich vyznaniach im kráľ odpustí a mierne potrestá vinníka. V tej dobe za menšie prehrešky trestali ľudí na smrť a tu ten sopliak chcel uniesť kráľa. No a najviac ma dorazila Sinova nevlastná "matka", ktorá sa mu prišla ospravedlniť a on jej odpustil. Veď to je prevažne jej vina, že Sin mal, taký ťažký osud.
Proste mi to prišlo prehnané, ako si na záver všetci padli do náručia, odpustili si, vyznali lásku a "úprimne oľutovali" svoje prehrešky z minulosti, až som neveriaci krútila hlavou. Už mi tam, len chýbalo, aby si do náručia padli anglický a škotský kráľ, potľapkali sa po pleciach a odpustili si. A na záver vetu "....a všetci žili šťastne, až kým nepomreli...." Cililing a rozprávky je koniec.

nádhera

(knihovnica, 27. 3. 2009 7:28)

Vďaka za tip, Lenka, tak táto kniha ma úplne odrovnala...
Kiežby som mala viacej šťastia na takéto úžasné knihy. Prežívala som spolu s hrdinami tú hrôzu, ktorú musel Sin vytrpieť, držala som palce Callie, aby to nevzdala, hoci som mala niekedy pocit, že Sin sa až priveľmi utápa v svojej chmúrnosti, ale čo už, napokon to všetko dobre dopadlo a tak to má byť. Prosto, kniha je skvelá a už teraz sa teším na ďalších hrdinov knihy- Sinových bratov... mňnam..