Choď na obsah Choď na menu
 


Cizí nevěsta

Kinley MacGregor

CIZÍ NEVĚSTA

 Obrázok

V originále: TAMING THE SCOTSMAN

Vydavateľstvo: Domino 2007

Obrázok  ANOTÁCIA:

Nora je vskutku ženou, která umí vzít život do vlastních rukou. Než aby vstoupila do manželství s vypočítavým mužem, kterému jde především o její obrovské věno, rozhodne se raději uprchnout do Anglie a najít útočiště u své mocné tety. Na tak nebezpečnou cestu se ovšem nemůže vypravit sama, a proto na radu komorné vyhledá Ewana MacAllistera a požádá jej, aby se stal jejím průvodcem. Hrdý skotský horal, pronásledovaný vlastní pochmurnou minulostí, již od života nic nečeká a není mu ani trochu vhod, když do jeho samoty vtrhne neznámá kráska – tím spíš, že se až příliš podobá té, která ho kdysi připravila o rozum.

 Obrázok

Tak tento príbeh, ktorý nám uzatvára jednu sériu ale zároveň už patrí do ďalšej som si vychutnala Nore to melie takmer neustále, takže sa pripravte na kopu jej rečí, kvôli ktorým Ewanovi často hučí v hlave. Táto hrdinka mi bola od začiatku do konca ozaj sympatická, a to nielen, preto že jej to toľko rozpráva, ale tiež preto, že je celkom akčná :).

Tý ktorý ste čítali niektoré časti predtým už čo to o Ewanovi a jeho trápení tušíte, preto keď sa uňho v jaskyni objaví žena, ktorá sa ho snaží o niečom presvedčiť rovnakým príbehom ako Izobel, kôli ktorej zomrel Evanov brat a on si jeho smrť odvtedy vyčíta, neverí jej ani slovo a chce ju poslať kade ľahšie, a tá bláznivá ženská mu ešte i tvrdí, že je neterou kráľovny Eleanory.

Ewan samozrejme nevie čo si počať, a tak sa rozhodne odviesť dievča na hrad svojho brata , cestou sa im pravdaže prihodia veci nevýdané a oni....

Tak sa mi zdá, že príbehy od MacGregor su všetky voľajako popreplietané, v tomto diely sa stretávame a začína sa tu i príbeh Lochlana  a Catariny z knihy Rytířska čest.

Ja jednoznačne odporúčam prečítať pobavíte sa !

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.