Choď na obsah Choď na menu
 


Daj sa zviesť láskou

Margaret  Evansová Porterová

Daj sa zviesť láskou

Vydal IKAR  2006

Obrázok anotácia:

Grófa z Bevingtonu zaujala jeho nová záhradná architektka. Drobná, tmavovlasá energická vdova Sophie Pinnocková je predmetom jeho túžby, no nevie, ako ju dobyť. Potrebuje milenku, nie spriaznenú dušu, ženu, ktorá by mu dala telo, ale neprenikla do jeho srdca. Je iba jeden spôsob, ako ju získať... Sophie Pinnocková našla raj v husto zarastených záhradách Bevingtonského zámku, tam však objavila aj samého diabla. Má prenikavý pohľad a peknú tvár a povahou je úplný opak jej zosnulého manžela. Srdce jej bije rýchlejšie, keď sa k nej priblíži, bojí sa jeho dotykov, no zároveň sa pri nich topí. Sophie sa zaprisahá, že nikdy nebude milenkou muža, ktorý ju neľúbi. No môže sa stať jeho manželkou?

 

Celkom pekný námet, ale... V dobe, keď Sophie žila, to ženy rozhodne nemali jednoduché a zvlášť nie také, ktoré sa chceli niečim živiť. Pripomenulo mi to tak trocha Cnostné srdce a neohrozenú vydavateľku, alebo veterinárku z jednej knihy. Skrátka presadzovanie sa v kariére na úkor knihy, toto mi veľmi nesedí...

Hoci bola Sophie veľmi nadaná a talentovaná záhradnička, viac som sa dozvedela, ako čo pestuje a ako sa čo volá, než koľko vášne medzi nimi vzplanulo. Aspoň ja som mala taký dojem. Taktiež zápletka s napätím trvala v knihe pár strán... V každom prípade som však knihu poctivo dočítala. Neviem, možno budete mať z tejto knihy iný dojem.

U mňa

 

Náhľad fotografií zo zložky Margaret Evansová Porterová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fajn

(lia, 5. 4. 2011 19:18)

Aj mne sa kniha velmi pacila,teda je to jedine jej dobre dilo:)

súhlasim

(sisa, 30. 8. 2009 14:44)

je to tak. v tejto knihe je viac botaniky ako romantiky. kedy sa stihol rozvinúť vzťah medzi grófom a Sophie neviem. resp. som si to nevšimla, musela som prelúskať strany s popisom pestovateľských prác. trochu ako na kurze :).
navyše tá záhadná vražda a jej rozlúštenie v závere... pýtam sa sama seba, prečo to autorka neodbila jednou vetou. mala som dojem, že to nepovažuje za podstatné. len potom neviem, prečo tam potom niekto niekoho vôbec vraždil. asi preto, aby sa čitateľkám zdal hrdina aspoň trochu hodný povšimnutia.

nesklamala

(Lenka, 20. 10. 2008 15:25)

Mne sa táto na rozdiel od ostatných kníh Porterovej páčila čítala som to dávnejšie, ale pokiaľ sa pamätám tak ma ne rozdiel od jej ostatných kníh nesklamala, ešte Osudové stretnutie ušlo :)