Choď na obsah Choď na menu
 


Diablova nevesta(534)

Laurensová Stephanie

 

Diablova nevesta

V originále: Devil´s bride

Vydal: IKAR CZ 2004, Slovenský spisovateľ 2010

Obrázok Pútavá historická romanca jednej z najúspešnejších autoriek tohto žánru. Krásna emancipovaná Honoria Wetherbyová na rozdiel od svojich rovesníčok netúži po vydaji, ale po dobrodružstve. Jej želanie sa splní, keď jej osud postaví do cesty nenapraviteľného zvodcu a búrliváka Sylvestra Cynstera s príznačnou prezývkou Diabol...

 

 

 

 

 

Obrázok

Obrázok

Emancipovaná vychovatelka Honorie touží po dobrodružství. Osud jí vyjde vstříc: nastraží jí do cesty neznámého umírajícího mladíka. Záhy vyjde najevo, že chlapec byl příbuzný Sylvestera Cynstera zvaného Ďábel a stal se obětí vraždy. Mladá žena se dostane do řečí, avšak semknutý rodinný klan Cynsterů ji ochrání. Ďábel si totiž usmyslel, že si krásku odvede k oltáři. A tak má Honorie, která se vdávat rozhodně nemíní, spoustu starostí - pátrat po vrahovi a ještě odolávat svodům nenapravitelného sukničkáře a bouřliváka.

 

 

 

Toto bolo moje prvé stretnutie s touto autorkou, ostala som veľmi milo prekvapená. Kniha je skvelá aj napriek nevábnemu šatu, do ktorého ju ikar odel!

Nevinné potešení otvára mega sériu kníh o rodine Cynsterových. Mega séria preto, že autorka napísala už neuveriťeľných šestnásť dielov tejto série. Podľa mňa už len to je dôkaz o jej úspechu.

Honoria Prudence je hrdinka podľa môjho gusta, rozhodná cieľavedomá a správne tvrdohlavá, čo sa Diablovi ktorý je zvyknutý o všetkom rozhodovať a všetko riadiť, len ťažko prehĺta. Ale Honoria predsa len nájde cestičky ako si presadiť svoje, avšak prito sa zamotá do siete lásky a vášne ktorú Diabol nastražil. Popri tom pravdaže pátrajú po unikajúcom vrahovi a hrozí im smrteľné nebezpečenstvo.

Možno mi troška vadilo že Honoria nazývala celý čas svojho manžela Diabol. Ale vďaka skvele napísanému príbehu sa to dalo zniesť.

Škoda, že Ikar s vydávaním série po prvých dvoch dieloch prestal, snáď to ešte niekto dovydáva.

 

Obrázok

No tak nie len že kniha má hrozný obal, ale ešte i obrázok použijú rovnaký na dve rôzne knihy, ten kto toto navrhuje je absolútne bez fantázie, a ja že odkiaľ sa mi zdal ten pár povedomý! 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephanie Laurens

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

súhlasím s Danou

(Kristína, 6. 3. 2011 14:23)

práve som ju dočítala ako Diablovu nevestu, a naozaj, nie je tu nič nové. On je pekný, mocný, bohatý a panovačný, ona krásna, tvrdohlavá a nezávislá. Prvá polka knihy sa nesie v duchu: on: "čoskoro sa stanete mojou ženou", ona: "nevydám sa za vás" alebo: ona: "chcem pomáhať v pátraní", on: "nedovolím vám zapliesť sa do nebezpečenstva". Vrah mi bol tiež jasný od prvého momentu, neviem, či to nebol autorkin zámer, lebo to bolo až priezračne jasné. Tiež som sa občas nudila, aké-také grády to chytilo až v druhej polovici. Diabol nebol žiadny "diabol", nebol ani sukničkár, ani darebák, autorka jeho prezývku vysvetlila tak ...nijako. Známy motív, ošúchané obdobie, ale Laurensovú ospravedlňuje fakt, že túto knihu napísala už vyše 20 rokmi, a vtedy tých románov z regentského obdobia, čo sa podobajú ako vajce vajcu, ešte toľko nebolo. Ale práve pri čítaní tejto knihy si uvedomujem, že túžim mať román, kde sa hrdinka správa ako skutočná žena z prvej polky 19. storočia, nie ako súčasná Američanka. Napíše niekto knihu, kde sa dievčina túži vydať, kde chce byť chránená manželom, kde sa chce dať viesť jeho voľou, dať sa rozmaznávať? Kde nebude prednášať takéto "perly" ako vyšité z 20. storočia, ako Honoria na strane 158: "Aj keby sme boli manželia, nemáte právo platiť moje účty, pokiaľ vás o to nepožiadam." Čo je zlé na hrdinke, pre ktorú je sobáš a deti celoživotným cieľom?

Diablova nevesta

(Dana, 23. 11. 2010 21:27)

Práve som ju dočítala v slovenskom preklade a pre mňa bola sklamaním. Od autorky som čítala prvé dve časti Klubu Bastion. Kežde sa mi zdali písané ako podľa šablóny na ďalšie už chuť nemám. Po toľkých kladných hodnoteniach série o rodine Cynesterovcov som sa na túto knihu veľmi tešila, lebo som si myslela, že to bude niečo iné. Ale mne sa to zdalo napísané podľa tej istej šablóny. Dominantý muž, emancipovaná žena, vražda a zložité a nejasné pátranie po vrahovi, ktorý bol jasný už od začiatku. Ja som sa teda pri nej dosť nudila. A naviac veľké množstvo chýb. Dokonca sa tu rozopínala i podprsenka skoro o 100 rokov skôr ako bola patentovaná. Ja by som dala maximálne 3 srdiečka.