Choď na obsah Choď na menu
 


Hodváb a oceľ

Kat Martin

Hodváb a oceľ

Obrázok

Litchfield
 
1. Nothing but velvet – Zamatová neha (2004) - Sametová kráska (2007)
 2. Silk and steel – Hodváb a oceľ

Obrázok

Vydavateľstvo: IKAR 2006

Originál: Silk and still

anotácia:

 

Lady Kathryn Graysonovej ukradne chamtivý strýko majetok a umiestni ju do ústavu pre choromysľných. Podarí sa jej z neho utiecť v koči lorda Litchfielda. Kathryn inštinktívne cíti, že je to čestný muž – a jej jediná záchrana. Zo zúfalstva sa ho pokúsi zviesť a prinúti oženiť sa s ňou. Litchfield je fascinovaný Kathryniným intelektom, pevnou vôľpou a krásou, no nedokáže milovať ženu, čo ho podviedla. Jeho túžba však začína víťaziť nad nevôľou. Dokáže Kathryn roztopiť srdce z ocele, alebo posilní hodvábnym dotykom prísahu muža, ktorý sa už nechce stať obeťou lásky?

 

Obrázok

Anotácia síce nie je veľmi rozsiahla, ale vcelku výstižná.

 

Kathryn rok strávila v ústave choromyseľných a stretnutie s lordom Litchfieldom je pre ňu vykúpením, pretože jej ponúkne ochranu, pomoc a hlavne nádej na lepší život. Ale do toho zasiahne Lucienová snúbenica a Kathryn sa zase dostane do ústavu.

 

 Lucienovi nezostáva iné ako uniesť Kathryn z ústavu a skryť vo svojej chate. No a tu dochádza k tomu zvedeniu, aj keď Kathryn sa nemusela ani veľmi snažiť. Luciena to samozrejme naštve, pretože Kathryn nespĺňa predstavu jeho budúcej manželky, ktorá bude manžela počúvať na slovo. Kathryn je pekná, inteligentná, sčítaná, cieľavedomá a má jednu absolútne neženskú záľubu – medicínu.

 

 Ako sa hovorí: “Narazila kosa na kameň“. Lucien sa snaží Kathryn zmeniť na svoju predstavu a Kathryn sa snaží mu vyhovieť, ale nemôže zmeniť to aká je. Pochopí Lucien, že sa nemusí báť lásky???? Príjme Kathryn takú aká je???

 

 No a ešte mi nedá nespomenúť jedného rozkošného chlapčeka Michael, ktorého si osvojí Lucien s Kathryn. Michael sa narodil jednej pacientke v ústave choromyseľných. Týmto počinom si u mňa Lucien šplhol a dokázal, že nemá srdce z ocele.

 

 

 

 

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Kat Martin

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Výborná

(Aislen, 6. 7. 2009 1:12)

Takze aj ja sa musim pripojit k nazoru Elen a tiez si myslim, ze tato kniha spolu s nahrdelnikovou trilogiou su najlepsie knihy od tejto autorky . Som velmi rada, ze mam vsetky tieto styri knihy doma . Hodvab a ocel ma zaujimavy a dobre prepracovany pribeh a zaujimave osobnosti hlavnych hrdinov. Velmi sa mi pacil zaver , ked sa Kathryn vratila domov uz s narodenym syncekom, cela scena bola velmi dojimava. Vrelo odporucam,

Nádherné čítanie!

(Elen, 25. 11. 2008 20:19)

Dielko HODVÁB A OCEĽ tvorí spolu s "náhrdelníkovou trilógiou" to najlešie, čo som od autorky Kat Martin čítala. Netvrdím, že knihy ZAMATOVÁ NEHA, VOŇA RUŽÍ, FALOŠNÉ SĽUBY, BEZ SRDCA, CNOSTNÉ SRDCE, NEBEZPEČNÉ VÁŠNE...a iné, ktoré som od nej čítala,boli zlé, ale neurobili na mňa až taký dojem, ako už spomínané 4 diela.
Milujem silné postavy a teší ma, keď hlavná hrdinka je chytrá, temperamentná a nepodriadi sa len tak pravidlám doby, v ktorej žije.
Lady Kathryn je úžastná - jej túžba preniknúť do tajov medicíny je v čase, ktorý žije, pre ženu neprijateľná. A ťažko by sa našiel muž, ktorý by bol nadšený, keby svoju manželku "načapal" pri pitve...rozhodne to nepoteší ani markíza Litchfielda...

hodváb a oceľ

(knihovnica, 11. 11. 2008 6:28)

Musím sa pripojiť ku komentáru, pretože táto kniha na mňa urobila maximálny dojem, čo je za rovných 5 srdiečok.
Páčil sa mi príbeh, páčila sa mi Kathryn a jej nezlomná vôľa, nechutný strýko,ktorý svoju neter zatvorí do ústavu, ktorý si viete na tu dobu predstaviť, i zúfalý boj mladej ženy o záchranu, a páčila sa mi Lucienova snaha za každú cenu nepodľahnuť láske... Však marne...
Síce mi ten príbeh tak trocha pripomínal Meaganovej Krásnu ako ruža, ale to nič. Keď je raz niečo dobre napísané, že vás to neodtrhne od knihy, tak klobúk dolu...
Čítajte a píšte svoje dojmy, kto ju už zhltol.