Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitánova láska

Kresley Cole

Kapitánova láska

Obrázok Slovenský spisovateľ 2008

anotácia:
Američanka Nicole Lassiterová, svojhlavá mladá žena, ktorú vychovával otec vo voľnom duchu na palube majestátneho klipera, ešte nenatrafila na prekážku, ktorú by nevedela prekonať. Až kým jej nepríde do cesty kapitán Derek Sutherland. Kapitánova odvaha, mužnosť a vášnivosť sú neodolateľné, no jeho reakcia po spoločne strávenej noci vybičuje v pôvabnej Nicole pomstychtivosť, ktorá nadobúda nečakané rozmery. Preteky vo Veľkej okružnej plavbe z Anglicka do Austrálie sú výzvou, ktorú nesmie prepásť - nič by jej protivníka nepokorilo väčšmi ako prehra v tom, čo je jeho najväčšou pýchou. Nič však nejde hladko a okrem ľudského zásahu Nicoline trúfalé plány môžu zmariť prírodné živly, s ktorými na otvorenom mori nie sú žarty. Takisto ako ani s láskou...

 Obrázok

 

 

Nakoľko som Kresley Cole vôbec nepoznala a obrázok ma veľmi neoslovil, len čo som otvorila prvú stranu, už to šlo...

Dovolím si tvrdiť, že je to jedna z najkrajších kníh, aké som čítala. Nádherný / neokukaný/ príbeh, ktorý vás drží kým obraciate jednu stránku za druhou.

Nicole bola vychovaná otcom takmer na vode/ myslím plachetnicu/ naučila sa všetko, čo má dobrý námorník vedieť, úspešne sa jej darí unikať prísnej starej matke a užívať si život, kým nenatrafí na hrozivého kapitána Dereka. Pijan, čierna ovca rodiny, ktorý si nectí rodinnú tradíciu a s loďou rodinnej spoločnosti "len" brázdi moria. Nicol ho zaujme hneď na prvý raz, keď ju zbadá v najhoršej Londýnskej putike a myslí si, že je šľapka.

Celý príbeh nás prevedie nebezpečným pretekom z Londýna do Austrálie, kde niekto už pred pretekom, a horšie aj počas neho, usiluje o ich životy. Nakoľko sú obaja hrdinovia k sebe priťahovaní ako magnety, nedôvera a súťaživosť ich rozdeľujú.

Nájdu nakoniec spoločnú reč? Nájdu toho, kto im usiluje o život? Prečítajte si...

U mňa táto kniha zabodovala

 

Náhľad fotografií zo zložky Kresley Cole

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kapitánova láska

(Monika Mizeráková, 9. 12. 2010 17:26)

tuto knihu som citala dost davno a musim povedat ze to bol velmi prijmny skok od precitanych knih spisovatelky lindseyovej ci woodiwissovej (tym nechcem povedat ze sa mi nepacia, zboznujem ich!!!) tuto knihu, Kapitanova laska.... velmi sa mi pacila musim povedat... hlavne bolo to, ze to bolo o mori o lodiach... milujem more a pribehy o namornikoch... takze toto bola presne salka mojej kavy... dufam, ze sa mi naskytne prilezitost citat dalsie knihy od kresley cole... .a uz sa velmi tesim na cenu za rozkos... ak by som mala ohodnotit kresley cole na stupnici od jedna do desatdala by som jej jedenást!!!

nazor

(lubica, 23. 9. 2009 21:46)

Knihu som dočítala včera, ale musím sa priznať, že som čakala niečo celkom iné. Spomínam si, že mi sestra opisovala ich milovanie ako nezabudnutelné, čo mne prišlo dosť zaujmavé, na to, že bola "neskúsená " panna... Ale asi mi najviac vadilo, že dialogy neboli dotiahnuté dokonca, ani ich vášeň nebola podla mňa strhujúca. Prišiel mi ten príbeh príliš "lacný". Prepáčte mi dievčatá, ale vôbec ma nezaujal príbeh. Bol príliš rýchly, čo malo byť popísané na troch stranách sa vmestilo na dve vety. Mne v knihe vela chýbalo, tak dúfam, že na Cena za rozkoš nesklame, keďže som si ju kúpila v predstuihu a dufam, že to neolutujem.

v pohode

(Marek, 2. 8. 2009 11:13)

Príbeh je naozaj nekukaný, dúfam, že vyjdú aj ďalšie jej knihy... Trochu mi vadilo len posledných cca 50 strán, kde to bolo už akosi ponaťahované... A ešte fakt, že podľa autorky je medzi Afrikou a Austráliou Atlantický oceán :DDD no ktovie, možno to bolo v 19.storočí inak :DDD

Súhlasím

(Lenka, 25. 4. 2009 11:11)

Ozaj dobré čítanie, skvelý príbeh, napínavý dej, koniec by sa možno niekomu mohol zdať roztiahnutý,ale mne to vyhovovalo, nemám veľmi rada ked je príbeh ukončený hned len čo si obaja uvedoma a povedia že sa milújú :)) mám rada na záver aj troška romantiky a tak... ja som bola veeeeľmi spokojná, už sa teším na pokračovanie.
Lenka

cena za rozkoš

(knihovnica, 1. 11. 2008 6:28)

Už sa na ňu teším, lebo pravdepodobne výjde v Sl.spisovateľovi aj druhý diel, ktorý je už jemne načrtnutý na konci knihy a podľa toho, ako bola napísaná táto kniha,bude sa na čo tešiť...

Kapitán rozkoší

(janka, 31. 10. 2008 22:43)

v Češtine sa táto kniha volá Kapitán rozkoší - tento názov sa mi páči viac a je ešte pokračovanie o jeho bratovi Cena za rozkoš