Choď na obsah Choď na menu
 


Výkupné

Garwood Julia

Výkupné

Obrázok

Ransom (1999)

Ikar 2010

ObrázokPo smrti kráľa Richarda Levie Srdce sa Anglicko zmieta v bojoch medzi následníkom trónu a búriacou sa šľachtou. Jednou z obetí bezohľadného pustošenia a krviprelievania je aj nevinná Gillian, ktorá bola ešte len malé dievčatko, keď jej nemilosrdný a chamtivý barón Alford zavraždil otca a odtrhol ju od rodiny. Alford je odhodlaný získať späť drahocenný poklad kráľa Jána a rozzúri sa do nepríčetnosti, keď mu vzácna skrinka prekĺzne pomedzi prsty a vyše desať rokov ostane v tajnej skrýši.
Z Gillian vyrástla krásna mladá žena a s pomocou udatných škótskych vodcov Ramseyho Sinclaira a Brodicka Buchanana sa usiluje nájsť kľúč k svojej minulosti. Vďaka ich odvahe a zručnosti, a spojenectvu so svojou novou priateľkou Bridgid KirkConnellovou, sa jej napokon podarí prekonať bezohľadného baróna Alforda. Práve vďaka udatným bojovníkom Gillian s priateľkou zistia, že túžba môže byť zbraňou dobyvateľov... a najväčším rizikom je poddať sa – hlbokému citu nečakanej lásky.

 

Králova milenka 

Obrázok

Vydal Oldag 2009

V originále: Ransom (1999)

Obrázok V temných dobách po smrti krále Richarda I. Lví srdce se Anglie ocitá v chaosu rozpoutaném novým panovníkem a jeho násilnickými přisluhovači. Jednou z jejich obětí se stává nevinná dívka Gillian. Když jí krutý a ctižádostivý baron Alford zabije otce a roztrhne rodinu, je ještě pouhé dítě. Alford se snaží najít vzácnou skříňku vykládanou drahokamy, která v sobě skrývá tajemství smrti královy milenky Arianny, a odevzdat ji zpět svému despotickému pánu. Drahocenná klenotnice mu však unikne doslova pod rukama a na více než deset let se ztratí. Z Gillian se mezitím stává mladá a krásná žena, která při odhalování tajemství své minulosti nachází spojence mezi mužnými skotskými vůdci Ramseyem Sinclairem a Brodickem Buchananem. S jejich pomocí bezohledného barona Alforda pokoří. Po boku neohrožených válečníků pak Gillian a její přítelkyně Bridgid objevují, že i touha může dobývat, že zrada dokáže v jediném okamžiku zničit důvěru... a že nejnebezpečnější ze všeho je podlehnout hloubce citů nečekané lásky.

Obrázok

Tak na túto som sa neskutočne dlho odhodlávala, kým som sa do nej pustila, vôbec ma neodradili ani obal, ani anotácia, len rozsah knihy - má neskutočných 450 strán. Nuž ale treba povedať, že keď už som sa do knihy pustila, zhltla som ju za dva večery ako malinu.

Príbeh je napumpovaný dejom od prvej po poslednú stránku, proste úžasná Garwoodová. Troška k deju, pretože anotácia nie je celkom presná. Gillian a jej sestru spoznávame ako maličké dievčatká, keď im jednej noci zabijú otca a zničia domov a ony sú nútené uniknúť z domova. Pri tejto mele sa stratí i povestná skrinka kráľovej milenky.

Potom sa už stretávame s Gillian ako dospelou, keď si ju muž, ktorý zabil jej otca, povolá k sebe, pretože má informácie o Gillianinej stratenej sestre, ako i krutý plán, ako jej sestru dostať späť do Anglicka.

Gillian však zmarí tieto plány, keď zachráni chlapca, ktorý mal slúžiť ako rukojemník, pomôže mu v úteku a vydá sa s ním na dlhú cestu k nemu domov na škótsku vysočinu. Chlapcom nie je nik iný ako Alec, syn Judith a Iana, ktorých poznáme z knihy TAJOMSTVO.

Alecovým ochrancom je Brodick, ktorého Gillian požiada o pomoc a vydá sa s ním na cestu za Alecovými rodičmi, ktorí sú presvedčení, že sa chlapec utopil.

Príbeh má množstvo vedľajších dejových línii a zaujímavých zápletiek, ktoré vám nedovolia sa od príbehu odtrhnúť. Možno by som autorke vytkla troška rozťahaný úvod a dosť zrýchlený záver. Ale pravdou je že som sa pri knihe vôbec nenudila:)

Highlands' Lairds
1. The Secret (1992) - TAJOMSTVO - Tajemství
OLDAG, 1998 2007
2. Ransom (1999) - Králová milenka  OLDAG, 2001
3. Shadow Music (2007) - Hudba meče
OLDAG, 2008

ObrázokObrázok

Obrázok

 

 

 

 

 

Spracovala LENKA


 

Náhľad fotografií zo zložky Julie Garwood

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skvela kniha

(zuzana , 27. 10. 2011 20:29)

Tak tato kniha je vyborna,myslim,ze najlepsia Garwoodovwj tvorba,,Ramsey by si zasluzil vlastny pribeh a tiez ostatni bojovnici okolo Brodicka,Pripadne by mohla Garwoodova vymysliet aj pokracovanie Brodicka a Gillian,taky dobry bol tento pribeh,su tam zaujmave postavy a velmi dobre zapletky,urcite sa pri knihe nebudete nudit.
Vrelo odporucam..

Výkupné

(Jožka, 12. 10. 2010 17:06)

tak tuto knižku som si minule pozerala v kníhkupectve a dosť ma zaujala....:)