Choď na obsah Choď na menu
 


Lady a lord

Betina KRAHN

LADY A LORD

THE LAST BACHELOR (1994)

Vydavateľstvo: WIST v edícii Camea, 1997

Obrázok  ANOTÁCIA:

Pomstiť sa je sladké, aj keď úlohy protagonistov sa môžu paradoxne vymeniť...

 

Lady Antónia Paxtonová je veľkorysou ochrankyňou osamelých vdov. Do ich bezútešného života vnáša novú nádej. Podnikavá lady Toni totiž vymyslela rafinovanú metódu, ako dostať svoje chránenky opäť pod čepiec a zabezpečiť im tak dôstojný život. Úplne opačný postoj k jej počínaniu majú však jej obete - bohatí londýnski džentlmeni, ktorí si chcú s peknými vdovami len vyhodiť z kopýtka a nemienia si komplikovať život manželstvom.

 

Nástrojom ich pomsty sa má stať zaprisahaný starý mládenec Remington Carr, ktorý je povestný svojimi radikalnými názormi na postavenie žien v manželstve a ich práva na vzdelanie a prácu.

 

Dokáže Remington dva týždne vykonávať bežné ženské práce v domácnosti? A zvládne Antónia pracovné povinnosti, ktoré boli koncom XIX. storočia výlučne doménov mužov?

 

Kto vyhrá ich stávku?

Obrázok

 

Tak táto kniha ma fakt bavila: vtipná zápletka, podarené dialógy suprové čítanie od začiatku do konca.

K deju sa nebudem vyjadrovať: anotácia je dosť vyčerpavajúca, tak Vám nebudem kaziť dojmy z čítania prezrádzaním ďalších podrobností. Kniha má len jednu vadu: asi sa bude ťažko zháňať! Skúste dobre zásobené knižnice... Fakt stojí za prečítanie!

Ja dávam 

Spracovala Elen

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.