Choď na obsah Choď na menu
 


Láska a trón

Iris JOHANSEN

LÁSKA A TRÓN

THE MAGNIFICENT ROGUE (1993)

Vydavateľstvo: WIST v edícii Love story, 2000

Obrázok ANOTÁCIA:

Majestátny kráľovský dvor alžbetínskeho Anglicka a drsný skalnatý ostrov pri západnom brehu Škótska - to sú kulisy, v ktorých sa odohráva príbeh plný vášne, intríg a dobrodružstiev.

Ona je pôvabnou figúrkou v neľútostnej hre o trón. On prijíma úlohu chrániť ju, ale napokon sa ukáže pre ňu oveľa väčším nebezpečenstvom než všetci jej nepriatelia dokopy.

Gróf Róbert MacDarren je nespútaný a drsný ako jeho milovaný ostrov. Nemieni si zväzovať ruky vzťahom k žene, ale v záujme ochrany života svojho druha pristúpi na návrh kráľovnej Alžbety vziať si za manželku Kathryn Kentyreovú, ktorej pôvod je zahalený rúškom tajomstva. Ani vo sne mu však nenapadne, že to mladučké, bezradné stvorenie sa premení na zdatného protivníka, ktorý si zaumieni dobyť jeho srdce.

Obrázok

 

Kate nežije práve najšťastnejšie - veď už len za svoje sny o morskej víle ju Sebastián Landfield, ktorému bola zverená do opatery, trestá bičovaním, lebo ako zdôrazňuje: je to hriešny sen, ktorý vedie k zatrateniu jej dušu. A on sa cíti povinný jej ju očistiť.

Kathryn Anne Kentyreová je ale dôležitou osobou, o ktorú sa zaujíma samotná kráľovná Alžbeta a tá nemieni dopustiť, aby niekto zneužil Kathrynin pôvod v boji o moc. Chce ju dostať z Anglicka, a tak donúti Róberta MacDarrena k sľubu, že sa s ňou ožení a odvedie ju na svoj ostrov Craighdhu.

Róbert je ale pevne rozhodnutý nedovoliť Kate, aby raz spôsobila skazu Craighdhu ...

Lenže dokáže odoprieť Kate domov, ktorý nikdy nemala?

A kto je vlastne Kate? Je naozaj nemanželským dieťaťom Márie Stuartovej? Alebo jej matkou je niekto s oveľa väčšou mocou? Je jej otcom Shrewsbury alebo gróf z Leicesteru? Prečo Kate celý život klamali a prečo pre ňu predstavuje kráľ Jakub takú veľkú hrozbu?

 

Ja dávam 

Spracovala Elen

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Iris Johansen

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

4srdiečka

(janka, 13. 12. 2008 23:25)

musím sa priznať, že nemám v obľube knihy, ktoré sa odohrávajú na kráľ. dvore alebo sú v nej nejaké intrigy spojené s dvorom. Našťastie táto kniha sa neodohrávala na kráľovskom dvore, ale prevažná časť sa odohrávala v mojom milovanom Škótsku. Túto knihu som čítala dávnejšie, tak sa tu nebudem rozpisovať o deji, ale viem, že na mňa spravil veľmi dobrý dojem.