Choď na obsah Choď na menu
 


Láska príde sama

Johanna Lindsey

Láska príde sama

Vydavateľ: IKAR

Vydanie: 2013/05

Z anglického originálu Let Love Find You
(Gallery Books, a Division of Simon ? Schuster, Inc. New York 2012)

Preložila Miriam Ghaniová

large.jpg

Známemu londýnskemu chovateľovi koní Devinovi Baldwinovi sa náhodou podarí nájsť niekoľkým mladým dámam vhodných partnerov na základe jeho teórie o živočíšnej príťažlivosti. Príťažlivý, opálený a svalnatý Devin sa nebojí spoločenských predsudkov a rozdáva rady, ako sa zaľúbiť, pričom lietajú tie najostrejšie Amorove šípy.
Pekná Amanda Locková, vojvodova dcéra, si už tretiu sezónu hľadá v londýnskej spoločnosti manžela, ale neúspešne. Začína sa o nej klebetiť, že je veľmi prieberčivá, a preto sa jej rodina rozhodne prijať pri hľadaní manžela opatrenia: najať aj jej Amora. Devinove rady však zavedú Amandu tam, kde sa vôbec netúžila dostať. Hľadanie vhodného partnera sa zvrtne nečakaným smerom...

 

 

Novinka od Johanny Lindseyovej, po ktorej som s nadšením siahla hneď po jej uvedení do kníhkupectiev zanechala vo mne príchuť sklamania. Johanna nasadila voľakedy svojimi romancami latku neskutočne vysoko a stala sa doslova kultovou spisovateľkou nás romantičok. Nuž ale knihy ktoré prichádzajú od nej v posledných rokoch sú pre mňa častým sklamaním. Neviem kam sa podela tá iskra z jej kníh. Pamätám si, že som jej staršie knihy často nevedela odložiť bez toho aby som ich dočítala do poslednej strany, často sa k nim vraciam a proste ich milujem.

Tento román je ale oproti jej starším knihám len slabým odvarom. Dej sa odohráva prevažne na večierkoch a hodinách jazdenia, ktoré Amanda absolvuje. To by mi pravdaže ani nevadilo, ale chýbala mi akákoľvek akcia, humor, proste niečo, pre čo by som sa bola ochotná ku knihe vrátiť po čase opäť.

Nuž nebolo to v celku zlé, veď som to dočítala, len som bola zaskočená tou priemernosťou, na ktorú sme u Johanny neboli zvyknutí. Amanda a Devlin mi prišli aj charakterovo strašne neuveriteľní nevedela som hlavne Amande akosi prísť na chuť.

Obálka sa mi však páči, aj anotácia ma namotala, nuž škoda...

Asi si od autorky prečítam niečo z jej starších kníh, tým akosi nič nechýbalo...

SPRACOVALA: LENKA

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

škoda...

(Alex, 27. 5. 2013 22:40)

Chcela som si ju kúpiť, ale podľa komentárov vidím, že sa to neoplatí...čítala som aj na zahraničných fórach negatívne reakcie na ňu, ale anotácia ma zaujala a Amanda sa mi páčila v predchádzajúcich knihách...škoda...posledné knihy od Lind nestoja za veľa, mohli by vydať tie staršie :))

4 dni...

(Lussiii, 27. 5. 2013 14:26)

mi trvalo kým so ju prečítala...to hádam hovorí za všetko!Žiadne vzrušenie, žiadna akcia, až ku koncu sa konečne niečo začalo diať zaujímavejšie, no, už bol koniec...