Choď na obsah Choď na menu
 


Milenec

Nicole Jordan

Milenec

Vydal: Domino 2005

V origináli: THE LOVER

 

Obrázok

Anotácia:

Niall McLaren byl nebezpečný a zároveň okouzlující muž, jehož provázela pověst nepřekonatelného bojovníka a milence. Četné ctitelky, které si jej představovaly po svém boku v roli manžela, však měly smůlu: Niall se musel z rodových důvodů oženit s nejstarší dcerou náčelníka klanu ze skotské Vysočiny. Nebyl tou vyhlídkou sice nijak nadšen, ale mužská čest mu nedovolí nedostát svému závazku. Když Sabrina Duncanová poprvé spatřila svého budoucího manžela, okamžitě ji okouzlil. Stačil jediný jeho polibek, aby se do něj zamilovala - a aby zatoužila prožít s ním i něco víc. Ani Niall nezůstal vůči Sabrině lhostejný, a vyhlídka na manželství, kterého se až doposud děsil, mu náhle připadá jako docela lákavý způsob, jak prožívat nekončící vášeň s nepokornou kráskou.. To se však nelíbí hrdé Sabrině. Niall je sice zosobněním všech jejích snů, ale zároveň se odmítá provdat za muže, jenž ji nemiluje a navíc je proslulým svůdníkem. Podaří se ji Niallovi přesvědčit, že s ní nehodlá uzavřít sňatek z rozumu, ale z čisté lásky?

 

No anotácia je trocha zavádzajúca, Nailla i Sabrinu okolnosti prinútia aby uzavreli manželstvo, no vlastne ani nie okolnosti ako skôr manipulatívny Sabrinin starý otec. Sabrina ako jediná dedička klanu na vysočine si má vziať Nailla aby tak ochránila bezpečnosť svojho klanu a spojila dva významné rody na vysočine.

Naill je však legendárnym pôžitkárom a zvotcom a vôbec sa nehrnie do tohto manželstva, nebyť toho že má voči Sabrininmu starému otcovi dlh nikdy by s manželstvom nesúhlasil. Sabrina je na tom podobne, nie žeby je krásny a zvodný Naill nepriťahoval, ale nechce za manžela muža, ktorý ju bude všade podvádzať, a vôbec sa s ňou nechce oženiť.

Ale útoky ktoré ohrozujú jej klan ju donútia súhlasiť s manželstvom z rozumu.

Ako toto nechcené manželstvo dopadne si prečítajte samy

Tak trochu mi to pripomínalo knihy Deverauxovej a Garwoodovej, avšak bolo tu oveľa viac milostných scén.

A tiež mi dosť vadilo, ako Nailla neustále popisovali ako najväčšieho zvodcu, milenca v celej Európe no občas až prehnané. Aj zápletka mohla byť lepšia.

No neviem, mám zmiešané pocity, Nicole Jordan na mňa veľký dojem neurobila .

 

 

Spracovala Lenka

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Nicole JORDAN

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.