Choď na obsah Choď na menu
 


Miluj len raz

Johanna Lindsey

Miluj len raz

Obrázok

V originále:Love Only Once 1985

Vydal Ikar 1996 

ObrázokAnotácia:

Krásnu Reginu Ashtonovú omylom unesie neodolateľný zvodca Nicholas Eden. Nicholas je očarený nádherou mladej Reagie, ktorá čoskoro pochopí, čo sa stalo, a sľúbi mu, že na všetko zabudne. Hoci sa omyl rýchlo vysvetlí, ani jeden z nich nevie odolať vzájomnej príťažlivosti a rodiacej sa láske. Nicholas však Reginu tesne po svadbe opustí a odchádza z Londýna. Po návrate sa odcu­dzení manželia opäť zblížia. Nicholas zistí, že Reginine city k nemu sa nezmenili a medzi nimi vzplanie skutočná láska.

Obrázok

Prvý príbeh slávnej Maloryovskej série, je veľmi pútavým a vtipným čítaním, aj keď mi Nicholas príde niekedy troška egoistický a miestami až nechápavý.

Aby som poopravila anotáciu, tento omyl spôsobí že je povesť Reginy takmer úplne zničená a Nicholas je svojou i jej rodinou prinútený oženiť sa, po veľkom naliehaní sa podvolí, avšak jeho zámerom je odhovoriť Reginu od svadby. Tu však zaúčinkuje ich vzájomná príťažlivosť, a veci sa dajú do pohybu, Regina už nemôže od svatby odstúpiť, ani v prípade žeby to naozaj chcela...

Nicholas nazlostený, že mu plány nevídu tak ako chcel, rozhodne sa manželku v deň svatby opustiť - čo je podľa mňa neodpustiteľné....

Takže ak túto hviezhu medzi historickými romancami nemáte ešte prečítanú tak hor sa na to!

 

 Malory Family
1. Love Only Once / 1985/ -Regina a Nicholas - Miluj len raz (Ikar 1996)
2. Tender Rebel / 1988/ - Roslynn a Anthony - Nežná rebelka
(Ikar 2004)
3. Gentle Rogue / 1990/ - Georgina a James - Nežný darebák
(Ikar 2000)
4. The Magic of You / 1993/ - Amy a Warren -Čaro mladosti
(Ikar 2000)
5. Say You Love Me / 1996/ Kelsey a Derek - Vyznaj mi lásku
(Ikar 1999)
6. The Present / 1985/ Anastasia a Christopher
7. A Loving Scoundrel / 2004/ - Danny a Jeremy - Zamilovaný darebák
(Ikar 2005)
8. Captive of My Desires / 2006/ - Drew a Gabrielle - V zajatí túžob
(Ikar 2008)

9. No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey - Neodolateľne zvodná (Ikar 2009)
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázok  

 

 

 
 

ObrázokObrázok

Obrázok  

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

SUPER

(EVA, 20. 5. 2012 13:11)

Maloryovská séria sa mi páčila a je super. Ďakujem a dotlač bude určite.

Prvá

(lubica1995, 29. 8. 2010 21:06)

Ahojte, konečne som si zohnala všetky diely s Malory a tak som sa do toho dala odznova. Prvý príbeh. tento, sa mi zdal miestami nedomyslený. Napríklad, ako sa Antony a James rozhodli, že po Edena prídu- a on sa práve chystal domov. Len tak. Neviem vysvetliť presne, čo to bolo, ale niečo tam chýbalo, možno iný dôvod, že ju opustil ako ten, že ju proste nechcel zahanbiť, keď mu to isté bolo za pol roka jedno.. Ale inač by som dala také 4 body..teda srdiečka.. Boli aj lepšie. :)

Miluj len raz

(Maťa, 14. 2. 2010 15:36)

no tak toto bolo nieco uzastne...to bola taka krasna kniha pri ktorej som sa aj smiala a aj som prakala velmi sa mi pacilo ked uniesom Reginu a nakoniec zistil ze to nebola ona...a strasne som plakala pri casti v ktorej sa rozpraval so svojou pravou matkou a ona mu howrila vsetko co musela prezit to bolo velmi dojimave...fakt nadherna kniha...a zaujimalo by ma ako prisla na taky namet lebo to mala velmi zaujimavy dej ...bola som stoho prekvapena akosa to vsetko vyvinulo a ako sa to rychlo udialo...

ahoj Monika

(knihovnica, 5. 1. 2010 15:58)

poradiť kde môžeš zohnať sériu Malory je takmer šalamúnske. Už som to písala v nejednom komentári, pomôže jedine trpezlivosť a bazáre, antikvariáty. Keďže neviem o tom, že by sa zatiaľ Ikar chystal prevydať túto sériu, no nie je to celkom nemožné. Už niekoľkým sa to podarilo a zohnali ich, aj keď niekedy ich cena je vyššia, než nové vychytávky.

Prosim o radu

(Monika, 5. 1. 2010 15:51)

Prosim o radu, kde mozem skusit zohnat seriu kniziek o rodine Maloryovych. Vsetky som ich uz samozrejme citala, bohuzial ich nemam vsetky doma, iba niektore.
Dakujem.

najlepšia z najlepších

(Ruži, 21. 7. 2009 20:09)

Som presvedčená o tom, že postava akou je Nicholas Eden v Miluj len raz bola vytvorená tak geniálne, že nikdy nestratí svoje "fanynky":D Skutočne úžasná kniha, hoci sa mi zdala neskutočne krátka a ocenila by som jej pokračovanie:-)))