Choď na obsah Choď na menu
 


Nebezpečné kouzlo

Jayel WYLIE

NEBEZPEČNÉ KOUZLO

THIS DANGEROUS MAGIC

Vydavateľstvo: Oldag, 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Rok 1138.

Po dvanácti letech se Tarquin FithBruel, neohrožený anglický válečník, vrací na hrad Brinlaw, aby dodržel slib, který dal své nevlastní sestře Nan. Přísahá však, že odejde dříve, než démoni číhající v jeho těle zničí jediné lidi, které doopravdy miluje, včetně tvrdohlavé Malindy - rozmazlené krásky, která ho pronásleduje ve snech. Malinda Brinlawová nemá ráda, když jí někdo upírá to, co chce. Koneckonců je čarodějka. Takže když se setká s Tarquinem FithBruelem, ignoruje varování své rodiny a nic netušícího válečníka očaruje kouzlem lásky. Vypukne mezi nimi spalující vášeň, avšak temnota, jež sídlí v Tarquinově duši, jejich lásku ohrožuje.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jayel Wilie

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

najmagickejšia

(sisa, 30. 8. 2009 15:42)

čítala som všetky tri knihy zo "sokolej série" a musím povedať, že táto je najviac prešpikovaná kúzlami. v podstate od začiatku do konca. Malinda pochádza z rodiny, v ktorej zvláštne schopnosti nie sú ničím výnimočným (je vílou) a vie ich využívať. robí tak aj vo svoj prospech, hoci ju matka pred takýmto zneužívaním tajných síl varuje. Malinda mi pripadala viac rozmaznaná ako tvrdohlavá a zneviditeľňovala sa a čarovala, ako sa jej hodilo (napríklad rada špehovala ľudí). to mi na jej postave vadilo.
s Tarquinom sa nevideli dlho, ale pozná ho, lebo spolu so sestrou sa ho ujal Malindin otec. Tarquin blúdi po svete a prechádza mnohými dobrodružstvami, dokonca sa vedome rúti do nebezpečenstiev len preto, aby zabudol na svoju temnú minulosť. (má problém kontrolovať svoje výbuchy hnevu a je schopný v delíriu aj zabiť) vracia sa na Brinlaw preto, lebo dal sľub sestre, že sa vráti v deň jej svadby. tak sa stretne s neskrotnou Malindou, ktorá odmieta poslušnosť rodičom a preto im T. prítomnosť padne vhod a jednoducho mu Malindu hodia na krk so žiadosťou, aby ju strážil. Malinde sa T. páči a keďže odoláva jej zvodom, rozhodne sa ho získať čarovným kúzlom lásky. (čo nechápem, lebo už po niekoľkých minútach spolu sa netaja vzájomnou príťažlivosťou a čitateľ pochopí, že nebude trvať dlho, kým spolu skončia v posteli).
na môj vkus to s čarovaním v tejto knihe Wylie prehnala (napr. Malinda zabije bleskom ozbrojencov, ktorí ich napadnú - a pred svedkami - čo sa mi zdá na dobu, keď za podobné kúsky ženy považovali za bosorky odvážne) po skúsenosti s ostatnými dielmi mi pripadalo Nebezpečné kúzlo ako najslabšie a nevedela som si v ňom nájsť to "čosi", čo ma zaujalo v ostatných dvoch častiach. tak som ju po niekoľkých kapitolách jednoducho odložila.