Choď na obsah Choď na menu
 


Nehanebný návrh

Emma Wildesová

Nehanebný návrh

An Indecent Proposition (2009)

Ikar 2010

ObrázokCelé mesto hovorí o tom, že dvaja povestne známi zvodcovia žien – gróf Manderville a vojvoda Rothay – v opitosti uzavreli stávku, ktorý z nich je lepší milenec. Ale ktorá krásna a inteligentná žena sa podujme na to, aby sa pomilovala s oboma mužmi a vyhlásila, ktorý lepšie uspokojil jej túžby?
Od lady Wynnovej by nikto neočakával, že sa ponúkne rozsúdiť ich spor. Táto úctyhodná mladá vdova s povesťou ľadovej kráľovnej netúži znova sa vydať, ale chce si ujasniť, či nevydarený milostný život počas krátkeho manželstva naozaj zapríčinila ona, ako tvrdil nebohý manžel.
Ak gróf a vojvoda sľúbia, že utaja jej totožnosť, rozhodne, ktorý z nich je víťazom v tejto bizarnej stávke. Ale to, čo sa začne ako nehanebný návrh, sa zmení na ohromujúcu lekciu lásky

 

Viac info o autorke TU

Práve dočítané a plná dojmov ( podotýkam veľmi pozitívnych dojmov), hneď za horúca sa s vami o ne chcem podeliť. 

Priznám sa, na anotáciu som najprv pozerala trošku nedôverčivo, jedna žena, dvaja muži, no, nejako mi to nerezalo. Dokonca aj úvod knihy som čítala dlhšie než obyčajne čítam. Potom sa to už našťastie rozbehlo a ja som sa nevedela od knihy odlepiť. 

Anotácia informuje len o úvode do tohto očarujúceho príbehu. 

Ide však o to, že bláznivá stávka dvoch priateľov, najhorších zhýralcov a nepolapiteľných starých mládencov, mala iné pozadie. Jeden z nich, vojvoda Rothay, je hlboko sklamaný muž, ktorého v minulosti zradila milovaná žena. Neverí na lásku ani na šťastné manželstvo, strieda ženy a odmieta sa viazať. Druhý, gróf Manderville, je naopak zúfalý z lásky k Anabele, dievčine, ktorá ho nenávidí a zasnúbila sa s iným. V takomto rozpoložení uzatvoria hanebnú stávku, ktorá okolo nich vyvolá ešte väčší škandál. Každý háda, ktorá dáma sa odváži niečo také podstúpiť. 

Caroline vyzve oboch mužov k stretnutiu a dohode, aby s každým z nich strávila týždeň. Vojvoda Rothay odvezie Carolinu na jedno zo svojich sídel, aby tam ju naučil, že milovanie nie je  hrôza ale potešenie.

Samozrejme, že sa mu tento plán vydarí, ale... Ale nepočítal s tým, že sa do Carolíny zamiluje. Týždeň prešiel a na rade je gróf.   Ibaže...

Ibaže ten zistí, že Anabel miluje viac, než si myslel, že stávka preňho neznamená nič, že potrebuje získať čas a presvedčiť dámu svojho srdca, aby zrušila zasnúbenie. Carolína je na tom rovnako, miluje Rothaya, a nemá záujem o jeho priateľa. Preto sa dohodnú, že si navzájom pomôžu...

No skvelé! Trošku mi to pripomenulo štýl Julie Quinn a jej Bridgertonovcov, alebo J.Lindsey a jej Maloryovcov, a to už je čo povedať. Rozhodne sa budem na ďalšie autorkine knižky tešiť. Rozhodne!!!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pomozte mi ...

(Amija, 23. 1. 2011 20:44)

newiwte kde som si ju mahla precitat online alebo sthnut plsky diki.

Vynikajúca...!!

(Silvia, 20. 1. 2011 9:25)

Knižka bola super, konečne niečo nové čo stálo za to... (pred ňou som čítala Bohyňu lovu od Dareovej a to bola teda dosť riadna nuda...) už sa teším na jej ďalšie knihy !!

za jeden deň

(Iveta, 9. 1. 2011 11:02)

Mne sa táto nová autorka veľmi páči, určite si od nej kúpim aj ďalšiu knihu. Prišla s niečím novým, čo tu ešte nebolo a veľmi sa mi ten román páčil, prečítala som ju za jeden deň.

na jeden dych

(Lenka, 28. 9. 2010 16:52)

Musím povedať, že sa to čítalo skvele, prečítané na jeden šup, prijala by som asi väčší rozsah knihy, keďže sa jednalo o dva príbehy v jednom ale ináč som bola spokojná, veľmi spokojná!

ja viem

(belljane, 23. 9. 2010 8:49)

Ja viem, že tá kniha má aj svoje slabé stránky, ale zaujala ma a páčila sa mi. Poznám jednoznačne aj lepšie, no... A pridávam sa k tomu, že každý má iný názor...

No neviem...

(Lussiii, 20. 9. 2010 11:10)

mne sa tá kniha veľmi nepáčila, nebola zlá, len ma nedokázala tak strhnúť do deja, ako by som čakala. Priveľa opisov, myšlienok, ktoré sa stále opakujú. Páčilo sa mi, že sa tam vyvíjajú hneď dva vzťahy, lebo ten jeden ma nenadchol. Hlavná hrdinka Caroline sa mi vôbec nepáčila, 23-ročná, pojedla všetku múdrosť sveta. Na môj vkus bola veľmi chladná, našťastie Annabel to zachránila, milé dievča. Dvaja hrdinovia boli tiež zaujímavý,ale Derek sa mi páčil viac, bol plný emócií, to mám rada...
Každopádne nech sa každý vytvorí vlastný názor.

STÁLO TO ZA TÚ CENU

(belljane, 31. 8. 2010 23:54)

Práve som túto knihu dočítala a môžem povedať len jediné STÁLO TO ZA TÚ CENU... Mnohí by si určite povedali, že dať 10 eur za jednú knihu je prehnané, ale som šťastná, že som sa rozhodla ako som sa rozhodla... Má pútavý dej, v ktorom sa takpovediac vyvíjajú vzťahy dvoch párov... A hneď od začiatku ma začala kváriť otázka ktorého by som si sama vybrala... ;)