Choď na obsah Choď na menu
 


NEVINNÁ SVŮDKYNĚ

Teresa MEDEIROS

NEVINNÁ SVŮDKYNĚ

Obrázok

V originále CHARMING THE PRINCE,

vydalo Domino 2001.

Obrázok Anotacia

Bannor Smělý patřil k nejstatečnějším anglickým válečníkům, který v boji s nepřátelskými Francouzi nezaváhal před žádným nebezpečím a nepocítil ani záchvěv strachu.To se však změnilo ve chvíli, kdy válka skončila a on se jako dvojnásobný vdovec vrátil domů, ke svým dvanácti nezbedným ratolestem.

Pověst slovutného vojevůdce mu zde nebala nic platná, protože děti nejsou poslušní vojáci, a tak se Bannor odhodlal k zoufalému činu. Pověřil svého hofmistra, aby mu našel ženu a dětem novou matku. Měla by být pokorná, oddaná - a tak ošklivá, aby nebyl v pokušení přivést s ní na svět dalšího potomka.

Jaká však byla Bannorova hrůza, když se věrný služebník vrátil s lady Willow z Bedlingtonu, chytrou a neobyčejně svůdnou kráskou! Její havraní kučery a vášnivé šedé oči byly neodolatelné. A to ještě Bannor netušil, že se Willow spřátelí s jeho dětmi a společně ho naučí, že i porážka může být sladká. Dokáže za těchto okolností statečný rytíř dodržet své předsevzetí a odolat nebezpečnému pokušení.

Obrázok

Tak Brannor sa ako otec vôbec nevyznamenal, nielenže si k svojím deťom nevie nájsť cestu, ale on dokonca nepozná ani mená niektorých svojích detí. Zvolí preto stratégiu ústupu a zabarikáduje sa pred deťmi vo veži, vychádza von len v noci, ked deti spia, a ked sa táto situácia stáva neúnosnou vymyslí plán - deti potrebujú matku! Má na  svoju budúcu manželku len málo požiadavok, má mať vzťah k deťom a byť tak škaredá, aby ho nepriťahovala - další malých teroristov by už nezniesol.

Willow má desať nevlastných súrodencov, ktorým robí pestúnku odkedy sa jej otec oženil a priviedol na hrad novú pani - jej príbeh nápadne pripomína popolušku :).

Preto ponuku na sobáš, i keď od úplne neznámeho muža príma ako vyslobodenie, veď čo už môže byť horšie ako desať detí?? - žeby dvanásť detí!!!

A tak sa milá Willow dostane z blata do kaluže!

Deti ani Brannor ju vôbec neprímu s nadšením a ona sa musí s odmetnutím i s útokmi na ňu vyrovnať - pri tejto pasáži knihy som mala milého Brannora pekne v zuboch, ten sa  totiž Willow vôbec nezastal dokonca jej trápenie prijal s  potešením, deti totiž mali konečne iný cieľ ako jeho.

Ale ako to už býva Wilov si i s týmto poradí, ostáva už len získať lásku muža, ktorý sa bráni zubami nechtami :).

Tak táto kniha od Teresy sa mi veľmi páčila, nútila ma plakať i smiať sa a úprimne som Willow fandila.

Fairy Tale
1. Charming the Prince (1999) - Nevinná svůdkyně (Domino 2001)
2. The Bride and the Beast (2000) - Kráska a netvor (
Domino 2002

Obrázok Obrázok

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.