Choď na obsah Choď na menu
 


Noční požár

Catherine Coulter

Noční požár

Obrázok

originál: Night Fire

Vydal Baronet 2007

Obrázokanotácia:

 

Bezmocnou Ariellu Goddisovou doslova prodá její nevlastní bratr chlípnému starci za manželku. Lord Paisley Ariellu zvrhle ponižuje a dokonce, aby si ve své impotenci zajistil dědice, ji nabídne svému nevlastnímu synu Etienovi. Než však k tragédii dojde, lord náhle umírá. Ariella je sice volná, ale její nedůvěra k mužům ji brání navázat s nimi vztah, dokonce odmítá i svou dívčí lásku, lorda Burkeho Ravenswortha. Ten, když se dozví podrobnosti jejího osudu, dívku unese a přinutí ke sňatku. Jen tak ji může chránit a vrátit ji důvěru a touhu po opravdové lásce, k čemuž se hodlá dopracovat svou něžnou péčí. Avšak Arielliny půvaby se hluboce dotkly i Etienna, který na ni nemůže zapomenout a hodlá použít všech prostředků, aby ji opět získal…

 

 

 

 

Obrázok

Ariella, hlavná hrdinka príbehu bola donútená k sobášu vo veľmi mladom veku a za spoločný čas, ktorý strávila so svojim nehanebným manželom jej dočista zlomil dušu.

 

Nekonečné ponižovanie a večný strach z nej urobil ustráchanú bytosť, ktorá akoby zabudla kým kedysi bola.

 

Nemala vôbec nikoho, kto by ju z tohto pekla oslobodil. Aj jediný brat, od ktorého márne čakala pomoc, ju oklamal.

 

Jej manžel ponúkne svoju manželku svojmu nevlastnému synovi, aby za neho splodil potomka, ešte netuší, aké následky to bude mať.

 

Lord Burke, zranený vojak sa vracia na svoje panstvo a stretáva Ariell a jej ťažký osud na neho zapôsobí do takej mieri, že sa zlomenú, nešťastnú ženu pokúsi vyliečiť svojou trpezlivosťou a oddanosťou. Vôbec to však nie je také jednoduché, ako si spočiatku myslel. Musel použiť dômyselnú lesť, aby napokon získal, po čom túžil...

 

Zapletený príbeh, ktorý sa však mohol stať v ktorejkoľvek dobe, mapuje dušu týranej ženy. 

 

Netvrdím, že práve obľubujem takéto príbehy, ale tento sa čítal dobre. Hlavné je, že v ňom bola nádej, že všetko to peklo, aké musela hlavná hrdinka zniesť, raz skončí.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Catherine Coulter

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.