Choď na obsah Choď na menu
 


Osudný polibek

Johnston Joan

OSUDNÝ POLIBEK

AFTER THE KISS

Vydavateľstvo: Alpress v edícii Klokan 2000

ANOTÁCIA:

Anglie 1815Obrázok

Vysoká a přímočará Eliza Sheringhamová vyrostla v opovržení vůči tradiční anglické společnosti. Když se o ni začne zajímat kapitán lord Marcus Wharton, pro svou pohlednost přezdívaný Krasavec,ani ji nenapadne jeho návrhy odmítnout. Jeden kradmý polibek ji ale uvrhne do náruče muže, kterého je nebezpečné milovat.
Marcus musí odjet do boje a opustí ženu, která mu uchvátila srdce. Po zmizení svého bratra se Marcus stane vévodou z Blackthornu a poručníkem dvojčat, neteří, o nichž říká, že jsou to jeho dcery. V bitvě je těžce raněný a z Krasavce se stává Bestie z Blackthornu, raněné zvíře, které se ukrývá v temném křídle opatství.
Když se u jeho domu objeví Eliza a chce se stát chůvou dvojčat, požaduje po ní, aby se za něj provdala, jinak práci nedostane. Je mu jasné, že ho nemůže milovat a jeho vzhled ji určitě odradí. Ale právě v této chvíli po ní touží víc než po životě…

Obrázok

Anotácia je celkom obsiahla, ale niektoré skutočnosti troška prekrútila... Eliza je na úteku pred svojím bratrancom Nigelom, ktorý si u nej vynucoval pozornosť. Uteká za svojím bratrancom Julianom, do ktorého je už roky zamilovaná, chce ho požiadať aby sa s ňou oženil a tak ju ochránil pred Nigelom. Cestou stretáva Markusa ktorý je na ceste s dvoma malými uličnicami, Markus sa ponúkne že Elizu bude na ceste sprevádzať, aby jej zabezpečil ochranu.  Marcus a Eliza sa počas cesty celkom zblížia, avšak Marcus má svoje dôvody na to aby sa do manželstva nehrnul. Keď však Julian neprijme Elizu tak ako si predstavovala ocitá sa Eliza v zúfalej situácii.... Bohužiaľ jej princ na bielom koni nepríde... Zatiaľ...

 

Joan Johnston má zvláštnu schopnosť – pri jej knihách mi často až naskakujú zimomriavky, no a samozrejme i nejaká tá slzička vykĺzne.

 

Ak túto knihu zoženiete určite stojí za prečítanie, romantiky ale i dobrodružstva si tu čitateľ užije dostatok. Mne sa jednoducho páčila a určite si od tejto autorky ešte niečo prečítam a snáď i u nás vydajú i niečo z týchto historických kníh od Joan.

Captive Heart 

Captive (1996)  - Stíny minulosti
After the Kiss (1997) - Osudný polibek
The Bodyguard (1998)
The Bridegroom (1999)

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Joan Johnston

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.