Choď na obsah Choď na menu
 


Osudom spojení

Kathleen E. Woodiwissová

Osudom spojení

Obrázok

V originále: SO WORTHY MY LOVE

Vydal: IKAR 1998

Obrázok

Edward Stamford žije so svojou dcérou Arabellou na panstve markíza z Bradbury, ktorý je falošne obvinený zo zrady kráľovnej a vraždy jej agenta. Falošne pred kráľovnou očierni nebohého markíza a získa tak jeho sídlo, titul i majetok. Na panstve žije tiež jeho neter Elise Radbornová, ktorej otec je už dlhší čas nezvestný. Zápletka sa začína odvíjať vo chvíli Arabellinej svadby, keď priatelia markíza Maxima Seymoura unesú namiesto jeho bývalej snúbenice Arabelly krásnu Elise. Po strastiplnej ceste do Nemecka sa Maxim a Elise spolu zosobášia a ich ceste za šťastím zdá sa, už nič nebráni..

V Anglicku získa u kráľovnej milosť, ale v zápätí Elise  opäť unesú - vinníkom je tentoraz Quentin, ktorý má na svedomí únos jej otca, aj záhadné úmrtia Arabelliných nápadníkov.

Obrázok

 No toto, ako tak čítam anotáciu, tak niekto si to pomýlil s obsahom knihy a vlastne nám celý dej prezradil vopred tak vďaka tomu už na začiatku vieme kto je zradca a vrah takže sa žiadne prekvapenie nekoná, a pri tom je to taká skvelá kniha - tak toto je presne ukážkový príklad toho, ako môže zle napísaná anotácia pokaziť celý  čitateľský zážitok !!

Ale aj napriek tomu považujem túto knihu za jednu z tých lepších od Kathleen. Patrí k trojici mojich najobľúbenejších od nej. Zbožňujem hlavne tie hašterivé pasáže plné naschválov, ktoré si hlavný hrdinovia robia, ozaj som sa pobavila. Preto prepáčim aj príliž rozťahaný začiatok knihy. Elis sa totiž s Maximom stretáva v podstate až na strane 107. Ale od tej chvíľe sa to pekne rozbieha a príbeh naberá pekný spád.

Takže ja by som prvých sto strán zredukovala na polovicu a potom asi ešte pridala na konci niekoľko strán šťastia po odstránení hlavného zlosyna .

Nuž ale to je len môj skromný názor. Aj napriek týmto nedostatkom túto knihu milujem, a určite ju ešte niekoľko krát prečítam. 

Jednoducho čítajte !!!

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Kathleen E.Woodiwissová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hm, nie práve moja šálka kávy...

(Kristína, 4. 8. 2009 13:23)

Keď začala Woodiwissová u nás vychádzať, bola som ňou priam posadnutá. Ale aj tak túto knihu považujem len za priemer. Ozaj nemusím také hádavé a temperamentné hrdinky ako bola Elise. A Maxim nebol vôbec ničím výrazný. Jediné, čo sa mi páčilo, bolo umiestnenie deja - Nemecko, Hanza a alžbetínske Anglicko, ale aj to Woodiwissová pokazila nesprávnou nemčinou. Kniha sa v origináli volá "Taký hodný mojej lásky". No moju pozornosť si veľmi nazaslúžila. Tri srdiečka.