Choď na obsah Choď na menu
 


Pirátský princ

Gaelen Foley

The Pirate Prince (1998) - Pirátský princ (Alpress, 2000)

Obrázok      Allegra Monteverdi se vydá na milost pirátskému princi Lazarovi. Je to dcera jeho zapřísáhlého nepřítele. Lazar souhlasí s tím, že ušetří život členů Allegřiny rodiny pod podmínkou, že s ním Allegra odpluje jako jeho zajatkyně.
     Allegra se octne na moři po boku fascinujícího muže a zmítá se mezi strachem a rodící se náklonností. Uvědomuje si, že bude muset dát pirátskému princi ještě víc než lásku, aby přinesla klid milovanému domovu. Lazar musí totiž čelit démonům stinné minulosti, jinak nepřinutí osud, aby mu ukázal svoji lepší tvář…

 

Obrázok

     Lazar di Fiore je posledným potomkom vyvraždenej kráľovskej rodiny, ktorá kedysi panovala na ostrove Ascension. Po mnohých rokoch, všetkými považovaný za mŕtveho, sa Lazar vracia, aby pomstil smrť svojich rodičov. Smrť, za ktorú je zodpovedný súčasný guvernér ostrova Monteverdi. Lazar plánuje krvavú vendetu - a prvou obeťou má byť práve guvernérova dcéra Allegra. Avšak jej silná osobnosť naňho zapôsobí už od prvej chvíle, čo sa stretli ... a tak sa začína súboj vôlí oboch mladých ľudí, z ktorých má každý inú predstavu o živote.
     Začalo to veľmi dobre. Hutná tajomná atmosféra, nebezpečenstvo ukrývajúce sa v krásnej noci, atypicky zmýšľajúca hrdinka, príťažlivý hrdina. Ale ako rýchlo ma to chytilo, tak rýchlo ma to pustilo. Priveľa nepravdepodobných situácií, čudné protichodné pocity, ktoré zmietali Lazarom a Allegrou, jednoducho mi to nešlo tak, ako som si predstavovala. Od Foleyovej som síce čítala len jednu knihu, ale tá sa mi dosť páčila, takže toto ma sklamalo. Mám veľmi rada pirátske príbehy, ale k tomuto sa vracať nebudem.


Kristína

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre Lenku P.

(Kristína, 19. 10. 2011 13:46)

pokiaľ som správne pozerala, tak táto kniha je Foleyovej prvotinou, takže odvtedy sa jej rozprávačský talent určite zlepšil a štýl vybrúsil :-) Nebolo to zlé, len priemerné, a moja chyba, že som od toho očakávala to, čo som našla v inej Foleyovej knihe.

No...

(Lenka P, 18. 10. 2011 20:24)

Ja dúfam, že to nie je také "zlé", ako vykresľuje Kristína, lebo... nechcem byť v prípade G. F. sklamaná. To by bolo zléé.