Choď na obsah Choď na menu
 


Poznáš to z polibků

Julia QUINN

Poznáš to z polibků

IT’S IN HIS KISS

Vydavateľstvo: Ikar - Euromedia Group, 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Anglie, 1825.

 

 

Gareth St. Clair je v pěkné bryndě. Jeho otec, který ho nesnáší, ho neváhá obrat o majetek a připravit o dědictví. Garethovou jedinou pozůstalostí je starý rodinný deník, který může, ale také nemusí ukrývat tajemství z jeho minulosti a klíč k budoucnosti. Bohužel je psaný v italštině, z níž Gareth neumí ani slovo.

Hyacinth Bridgertonová je nesmírně chytrá, ďábelsky upřímná a podle Garetha by ji měl člověk užívat jen v malých dávkách. Hyacinth ale na rozdíl od Garetha umí italsky. Když se pak tihle dva setkají na každoročním hudebním večírku u Smythe-Smithových, Gareth Hyacint přiměje, aby mu slíbila, že deník přeloží. Jak se tak ponořují do tajemného textu, zjišťují, že odpovědi nenajdou v deníku, nýbrž jeden v druhém… a že nic není tak prosté - nebo tak složité - jako jediný, dokonalý polibek.

 Túto knihu som začala čítať s nadšením, popravde, po predchádzajúcej časti o úžasnej rodine Bridgerton ( Vikomt, který mne miloval ) som čakala ďalšiu skvelú lahôdku. Nuž, musím s poľutovaním napísať, že taký dojem, ako už spomínaná predchádzajúca kniha, to vo mne veru nezanechalo...

Okrem toho, že som ju čítala takmer týždeň ( možno to pripísať momentálnej čitateľskej indispozícii, alebo tým, že bolo priveľmi teplo... neviem) prosto ma táto kniha nevtiahla do deja. Bola zábavná, hlavné postavy naozaj sympatické, hlavne Garethova úžasná babička, no kniha sa mi zdala priveľmi rozťahaná. Aj ten denník, aj nekonečné rozhovory, aj to tajomstvo, ktoré na začiatku vyzeralo byť väčším tajomstvom, než  aké v skutočnosti bolo.

Možno ma fanúšičky tejto autorky ukamenujú, ale ja osobne za .

Aký je Váš názor?

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

perfektnaaaa

(katka, 4. 3. 2010 20:38)

ja tuto knihu radim vramci rodiny B. na tretiu priecku. Hned po Nevhodnom navrhu a Vikomtovi.

za štyri

(Lenka, 7. 9. 2009 10:07)

Ozaj to nebolo to čo kniha Vikomt, který mne miloval, ale ja môžem povedať, že som sa pobavila, dokonca som knihu prečítala takmer na jeden šup, takmer preto - lebo niekedy treba i spať:)možem povedať, že sa mi páčila, hlavne záver bol jedinečný, ja by som teda asi ešte jedno srdiečko pridala:)