Choď na obsah Choď na menu
 


Princ z Powys

Julia London

Princ z Powys

 

Vydal: Levné knihy KMa 2008       

V origináli: The Perils of Pursuing a Prince

Obrázok anotácia:

Tři mladé šlechtičny se ocitnou bez finančních prostředků. Každá po svém způsobu hledá místo v životě a řeší problém, jak se zabezpečit... A možná, jak si najít manžela svých snů.

Po smrti své opatrovnice zůstává Greer Fairchildová bez prostředků a jedinou nadějí, jak se vyhnout manželství s prvním nápadníkem, který požádá o její ruku, je odcestovat do Walesu a vyhledat dědictví, o kterém si však ani není jistá, zda skutečně existuje.

Údajné dědictví má v držení Rhodrick Glendower, hrabě z Randoru, známý také jako princ z Powys. Ačkoliv se o princi říká, že je hrubý, bez skurpulí a dokonce vrah, Greer si v žádném případě nepřipouští, že by jí mohl odmítnout dědictví vydat. Na jejich setkání je však cosi záhadně předurčeného a oba propadají kouzlu osudu.

 

Greer je sesternica Ave a Phoebe, s ktorou sme sa mali možnosť zoznámiť už v prvom diely série, Greer sa rozhodne vyhľadať svojho strýka a prihlásiť sa o dedičstvo po svojom otcovi. Cestuje ako spoločníčka starej pani, ktorá však cestou umiera. Greer ostáva bez peňazí kdesi vo Walese v spoločnosti akéhosi pána Percyho. Ktorý to má náhodou namierené rovnakým smerom ako ona a rozhodne sa ju pekne využiť vo svoj prospech. A tak Greer dostáva veľmi skreslené informácie o tom kto a aký je Rhodrick Glendower, hrabě z Randoru pravdaže verí pánu Percymu každé slovo.

Rhodrick, si tiež o Greer nevytvorí najlepšiu mienku, prichádza sama, v spoločnosti zhýralého bratrancovho syna, požaduje dedičstvo, ale nevie preukázať, že skutočne je ženou za ktorú sa vydáva.

A tak Greer ostáva v Rodrickovom dome čakať na dôkaz svojej totožnosti. A ako podotýka autorka „ Co se škádlívá, to se rádo mívá“

Obaja zisťujú,  aj napriek tomu, že si o sebe myslia len to najhoršie , ich čosi k sebe neodolateľne priťahuje.

A pravdaže nebol by to príbeh z Walesu keby sme tu nenarazili i na nejakého toho ducha.

Takže i druhá časť série na mňa urobila dojem – jednoznačne čítajte!!

Ešte k obalu – ten krásavec na obálke aj na mňa urobil dojem, avšak s popisom hlavného hrdinu nemá veľa spoločného veď posúďte:

"Jezdec byl starší než ona, možná o deset let nebo víc. Přes jednu stranu jeho obličeje se táhla jizva od rohu jeho oka až doprostřed tváře, kde mizela ve stínu jeho vousu. Jeho čelist byla pevně sevřená a pod kloboukem si Greer všimla černých vlasů charakteristických pro Velšany s lehce prošedivělými skráněmi. Nebyl to pohledný muž a dokonce ani sympatický — po pravdě, vypadal dost divoce."

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Júlia London

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

u mňa plný počet

(janka, 28. 2. 2009 16:04)

No tak som prečítala aj 3 diel série, ktorý som si kúpila na romanticbooks - Janka ďakujem :D. A veľmi, veľmi sa mi táto kniha páčila. Dá sa povedať, že to bol najlepší diel. Mne osobne sa prejedli tí dokonalí a krásni hrdinovia, ktorí majú život ako na ružiach ustlané. A príbeh Rodericka, aj meno je originálne, sa mi zdal byť smutný a tragický. Ale on bol, aj napriek všetkému, silná osobnosť a k tomu mal ešte aj dobré srdiečko. Super chlap a čo aj keď je trochu škaredý no nie??? A Greer kvituje, že ho nesúdila, len podľa vzhľadu, aj keď zo začiatku si neboli sympatický, ale to je zásluhou Percyho, to bol teda sviniar.

princ

(knihovnica, 12. 10. 2008 10:49)

Tak to je šialený opis princa - takmer ako Peyrac, ale aj tak to nevadí. Ten obal je dokonalý... Asi vo vydavateľstve vedeli, čo robia:::(((