Choď na obsah Choď na menu
 


Rytier z Ružového útesu

Rexanne Becnel

Rytier z ružového útesu

 

Obrázok

 

Slovenský spisovateľ 2009

Obrázok anotácia:

 

Ďalší historický ľúbostný príbeh od autorky bestselleru Nevesta z Ružového útesu. Walesanka Rhonwyn sa zapojí do sprisahania proti Jasperovi Fitz Hughovi, a keď sa ocitne v jeho zajatí, Angličan je pevne rozhodnutý, že sa s ňou tvrdo poráta. A predsa túžba získať si túto krásnu divošku je silnejšia než pomsta...

 

 

Voľné pokračovanie príbehu:

Nevesta z Ružového útesu

Obrázok

 

 

 

 

recenzia:

Ak siahnete po voľnom pokračovaní románu Nevesta z Ružového útesu, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ v roku 2008, určite neoľutujete. Po príbehu Josselyn a Randulfa autorka pokračuje v rozvíjaní vzťahu medzi ďalšími dvomi hrdinami z divokého Walesu. Tentokrát medzi sebou potláčajú nenávisť nezávislá Rhonwen a odvážny Jasper, mladší brat Randulfa Fitza Hugha.

     Životné peripetie Jaspera a Rhonwen majú svoj základ už v prvej časti trojdielnej série. Rhonwen sa už odmala o seba starala sama. Jej matka mala problémy s alkoholom, a tak inklinovala skôr k svojej staršej priateľke Josselyn ako k vlastnému domovu. Wales bol v období 12. storočia miestom ustavičných stretov medzi hrdými obyvateľmi divokého kraja a Angličanmi snažiacimi sa podamniť si dané územie. Anglický šľachtic Randulf Fitz Hugh a jeho waleská manželka Josselyn vniesli do sŕdc nepriateľských táborov mier, no nie všetci sú ochotní uspokojiť sa s tým. Rhonwen patrí k skupine vzbúrencov na čele s mladým Rhysom. Rhonwen využije príležitosť a pokúsi sa Jaspera zabiť. Nepodarí sa jej to, no onedlho sa hrou osudu stáva hosťom na hrade Rosecliff, kde sa zbližuje nielen s Jasperom, ale opätovne i s Josselyn a jej tromi deťmi. O to ťažšia je jej úloha, ktorou ju poveril Rhys – uniesť jedno z nich. V rukách vzbúrencov napokon skončí najstaršia Isolde. Rhonwen vie, že nevinné dieťa by nemalo trpieť a vo chvíli, keď na ich tábor zaútoča Angličania, vezme Isolde preč a neskôr ju i seba vymení za svojich druhov, ktorí skončili na hrade ako zajatci. Jasper si postupne získava Rhonweninu dôveru i lásku, no problémy odvážneho páru zďaleka nekončia. Rhys sa totiž nechce zmieriť s porážkou na bojovom poli ani na poli lásky a spojí sa so Simonom LeMonthom, Angličanom brúsiacim si zuby na rosecliffské panstvo.  

     Hoci kniha Rytier z Ružového útesu nie je rozsiahla, od prvej po poslednú stránku je nabitá dejom a ani na chvíľu vám nedovolí odpútať sa od neho. V pamäti vám ostanú nielen hlavní hrdinovia, ale aj vedľajšie postavy, neodmysliteľne dotvárajúce atmosféru príbehu. Za všetky spomeniem napríklad starého barda Newlina, ktorý predstavuje šedú eminenciu celej série. Pre fanúšikov tejto série mám pozitívnu správu – čoskoro sa môžeme tešiť na tretí diel s názvom Milenka z Ružového útesu, kde ako hlavné postavy vystupujú Rhys a Isolde.
 
 

Marek Zákopčan

Knižná revue 25/2009, s. 14

 

Náhľad fotografií zo zložky Rexanne Becnel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

veľmi pekné!

(Kristína, 11. 4. 2010 15:05)

Veľmi pekná kniha, napätie, dobrodružstvo, láska, túžba, neha ... a sem-tam mi vyvolala aj úsmev na tvári (scéna so zatmením Slnka) :-) Jasper síce na mňa občas pôsobil trochu neotesane, ale o to viac mi bol sympatický! Takže pre mňa veľmi príjemný úvod do tvorby R. Becnel - a hneď si idem pozháňať prvú časť!