Choď na obsah Choď na menu
 


SKANDÁL VE SKOTSKU

London Júlia

SKANDÁL VE SKOTSKU

Levné knihy 2011

Highland Scandal (2009)

Obrázok Jack Haines, hrabě z Lambourne, prchá z Londýna do rodného Skotska, aby se vyhnul trestu za falešné obvinění, podle kterého se dopustil cizoložství s princeznou z Walesu. Má v patách kálovské pronásledovatele, kteří ho chtějí bez milosti eskortovat zpět a předat anglickým soudům, čehož se Jack jako Skot důvodně obává. Ale ani domovina ho nevítá vlídně - aby si zachránil život, musí se podvolit podivné hře a podle starého práva se na zkoušku na jeden rok oženit..

 

 Možno je to tým že mám na Juliu London slabosť ale toto je ďalšia z nezabudnuteľnej rady kníh, ktoré si prečítam určite znova. Autorka postavila Jacka a Lizzie do neriešiteľnej situácie. Obaja sa ocitajú pred kňazom a sľubujú si vernosť na celý jeden rok a ani jeden to nerobí z vlastnej vôle. Ako sa už dozvedáme z anotácie Jack je hľadaný princom z Walesu a hrozí mi povraz za vlastizradu. Je na úteku už dlho, preto keď je chytený nevychádza z údivu ako sa to všetko vyvíja. Jeho vezniteľ mu dáva na výber buď sa na jeden rok zasnúbi s jeho neterou alebo ho vydajú princovým mužom. Nuž a Lizzie proste unesú z domova a nedajú na výber. Obaja majú s touto situáciou dosť problém, sú uväznení, a strážení a to len preto, aby sa správali ako manželia... Samozrejme obaja majú k tomuto riešeniu výhrady, nuž hlavne Lizzie, Jackovi vlastne ani nič iné neostáva, ak nechce prísť o krk. Čo vedie Lizzinho strýka k takémuto správaniu je dosť dlho záhadou. A tiež to prečo sa obaja ocitajú v takejto situácii, z ktorej vlastne nikto nemá žiaden prospech. Ďaleko od lesku Londýna v škótskych horách prežívajú Jack a Lizzie zasnúbení proti svojej vôli a pod neustálym dohľadom strážcov nezabudnuteľné chvíle. Príbeh plný zvratov, vtipu a skvelých vedľajších postáv, nenechá milovníčky romancí chladnými. Druhá časť série, kde autorka troška opomenula politické pozadie škandálov tej doby, ktoré približuje v prvej i tretej časti. Vôbec to ale príbehu neuberá na jeho čare. Trochu ma však rozladil v niektorých miestach kostrbatejší preklad. Ináč vrelo odporúčam.

Spracovala LENKA

Scandalous
1. The Book of Scandal (2008) - KNIHA SKANDÁLŮ - Levné knihy 2009
2. Highland Scandal (2009) - SKANDÁL VE SKOTSKU Levné knihy 2011

3. A Courtesan's Scandal (2009) - Kurtizanin skandál Levné knihy 2011

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Júlia London

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Stále...

(Lenka P, 14. 8. 2011 8:55)

okolo mňa chválili kvality Julie London, ktorej spisovateľské majstrovstvo sa mi zatiaľ vyhýbalo, že som tento stav nakoniec chytila za pačesy a túto knihu si objednala (už je aj doma). Takže, potom sa isto iste vyjadrím :)

Úžasné čtení

(Terez, 16. 5. 2011 19:48)

V pořádí třetí kniha skandálů od této spisovatelky. Kniha me naprosto očarovala, mám ráda romantické věci. Musím všem vřele doporučit!!!