Choď na obsah Choď na menu
 


Škandál

Amanda Quick

ŠKANDÁL

Obrázok

V originále: SCANDAL, v ČR: SKANDÁL

Vydavateľstvo: SR: Aktuell, 1994 / WIST, 2003

 Obrázok ANOTÁCIA:

Príbeh vytúženej lásky, búrlivých a vášnivých citov, popretkávaných nitkami prudkej nenávisti a zúriacej pomsty očarí každú ženskú dušu.

Podnikavá Emily Faringdonová nadviazala pravidelný písomný kontakt so Simonom Trahernom, grófom z Blade, v naivnej viere, že rovnako ako ona aj on je obdivovateľom  romantickej literatúry. Ich niekoľkomesačná korešpondencia ju natoľko uchvátila, že sa do Simona zaľúbila. Iný než tento platonický vzťah podľa nej neprichádza do úvahy, pretože jej povesť pred piatimi rokmi poškvrnil škandál, ktorý jej znemožnil uzavrieť manželstvo s mužom z vyššej spoločnosti. A hoci Simonovo správanie motivujú úplne iné pohnútky, než je záľuba v úvahách o literatúre, červenovlasé čertíča poriadne zamieša karty v partii, ktorú rozohral..

Obrázok

Knihy Amandy Quick sú tie, ku ktorým sa dá vždy vrátiť a nanovo prežívať osudy hrdinov, i túto knihu som čítala už veľmi veľa krát, a vždy na mňa urobila skvelý dojem.

Simonové úmysly s Emily sprvu vôbec nie sú čisté, dokonca i záujem o romantickú literatúru Simon predstieera aby Emily namotal a ona mu tak uľahčila jeho pomstu jej otcovi. Emily je čosi ako finančný génius ktorý drží svojho otca i bratov nad vodov, pretože ich záľuba v hazarde by ich už dávno zruinovala. A tak využívajú talent, ktorý má Emily na splácanie dlhov a udržanie si životnej úrovne. Simon sa ale v rámci svojej pomsty rozhodne odrezať ich od tohto zdroja prímov, tak že si Emily vezme za manželku a izoluje ju od jej rodiny, jeho plány ale od začiatku vôbec nevychádzajú tak akoby mali a on zisťuje, že to čo malo byť v jeho pomste tromfom sa stáva jeho jedinou slabosťou.

Kniha je opäť napísaná veľmi pútavo, ja vtipná ale zároveň romantická s potrebnou dávkou erotiky.

Kniha na Slovensku vyšla i vo vydavateľstve Aktuell v roku 1994.

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Amanda Quick/ Krentz

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skvelé

(Persefona, 8. 7. 2009 14:01)

Od tejto autorky, je toto moja najobľúbenejšia kniha, očarila ma hlavná hrdinka, či už svojim vzhľadom alebo nezvyčajnou povahou. Možno je trochu naivná, ale pri nej mi to vôbec nelezie na nervy, lebo to so sebou prináša vtipné situácie. Odporúčam vrelo :)