Choď na obsah Choď na menu
 


Skandální vztah

Susan Johnson

Skandální vztah

 

Vydavateľstvo: Domino 2005

Originál: Forbidden

Obrázok anotácia:

 

Etiennu Martelovi mohli ostatní muži jen závidět: byl mladý, přitažlivý, pohádkově bohatý – provázela ho pověst nejlepšího milence v Paříži. Nadbíhaly mu dámy z nejvyšších společenských kruhu a on se jim rozhodně nevyhýbal. To však platilo jen do okamžiku, kdy poprvé spatřil Daisy Blackovou. V té chvíli pochopil, že po jiné ženě už nikdy nezatouží. Daisy se narodila na druhém konci světa, v americké Montaně. Exotická a nezkrotná kráska se nehodlala podřídit společenským zásadám, které urážely její hrdost. Když ale pohlédla do Etiennových zelených očí, veděla že je ztracena. Přitáhl ji svým kouzlem a roznítil v ní oheň vášně, až nedokázla myslet na nic, jiného, než jak stanout v jeho náručí.

 

Pozvolna se ocitli ve víru tance starého jako svět, ale brzy měli poznat, že jejich štěstí je v ohrožení. Takovýto skandální vztah byl totiž nestravitelným soustem pro pařížskou smetánku... a také pro ženu, jež byla Etiennovou zákonitou manželkou...

 

K tej anotácii: píšu, že  Etien bol mladý. Mal cca 20-ročné deti a malého vnuka, takže mi to vychádza, že mal okolo 40 rokov. Ale v knihe o ňom autorka písala raz ako o mladíkov, raz ako o štyridsiatnikovi, proste ako jej to práve vyhovovalo, takýchto nezrovnalostí ohľadom hrdinov tam bolo viacej. Daisy mi tiež nepripadala ako divoška. Od divošky mala dosť ďaleko. Takže hrdinovia boli dosť nemastný-neslaný. Nevedela som im prísť na chuť. A ani ich vzťah nespôsobil až taký škandál. Takže som sa zase nechala nachytať anotáciou.

 

 Keď sa spoznali, boli si nesympatický a už o dve kap. ďalej spolu spali a o tri kapitoly sa neskonale ľúbili, nevedeli si predstaviť život jeden bez druhého.

 

 V knihe bolo veľa sexu na úkor príbehu. Dej by som si vedela predstaviť oveľa zaujímavejší a napínavejší. Proste žiadne vzrúšo, odhliadnuc od množstva posteľných scén. Keď som už pri tých posteľných scénach, tak oproti Učiteľovi lásky (R. Schone) to bol len slabý odvar. Povedala by som, že knižka bola šedý priemer. Pravdu povediac dekadentný Paríž mi zatiaľ bohvieako nevonia.

 

 Perlička :-D Záver príbehu: rodina Blacková vlastní bane. Etien sa rozhodne ísť so švagrom a svokrom ich skontrolovať. V bani sa vyskytne nejaký problém. Etien sa ponúkne, že im ho pomôže vyriešiť. Keď utekajú pred prúdom vody jeden robotník sa potkne. Etien ho zachráni a samého ho voda zmetie do hlbín jaskyne. Všetci si myslia, že je mŕtvy. Etien sa po pár hodinách preberie v jaskyni, je celý dobitý a dochriamaný, netuší kde sa nachádza a všade je tma. Po niekoľkých hodinách blúdenie jaskyňou nájde východ. Človek by predpokladal, že celý vyčerpaný sa zrúti na zem, ale on nie. Bez ohľadu na to, že je celý mokrý, dobitý, vysilený a vyčerpaný rýchlo cvála za svojou láskou. Nájde ju spať celú zronenú v kresle. Zobudí ju ..a hádajte čo robili. 

 

Zdá sa mi nepravdepodobné:1.gróf by sa neunúval zachrániť robotníka, ktorého videl 1x v živote 2.neviem-neviem, žeby človek, kt. bol 1x v jaskyni našiel cestu von a prežil 3.nemal žiadne vážne zranenie a vládal vysadnúť na koňa 4.myslím si, že v 1. rade by vyhľadal doktora 5.taký človek nemá chuť na sex a nemá k tomu ani dostatok energie.

 

No čo k tomu dodať v dnešnej dobe sa ľudia posadnutý sexom liečia. Ešte, že si Etien našiel rovnocennú partnerku.

 

 

 

 

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Susan Johnson

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

susan

(knihovnica, 23. 10. 2008 6:48)

Osobne som od SJ ešte nič nečítala a ako tak prezerám vaše komentáre, nie veľmi za čím ľutovať...

?!?!

(janka, 22. 10. 2008 21:41)

áno čítala som dobré recenzie na knihu Stříbrný plamen, ale bohužiaľ sa mi ju už nepodarilo nikde zohnať

Johnson

(Lenka, 22. 10. 2008 13:05)

Knihy Susan johnson sú ozaj až presýtené sexom, niekedy je to na škodu, za najlepšiu knihu od nej považujem Stříbrný plamen dejovo predchádza tejto knihe, je o nevlastnom bratovi Daisy. Celkom ušla Osudová noc a Dočasná milenka :) keď sa troška prižmúrim oči nad tou kopou sexu.