Choď na obsah Choď na menu
 


Škandalózna noc

Teresa Medeiros

Škandalózna noc

Vydavateľstvo: IKAR 2006

Originál: One night of scandal

Obrázok   anotácia:

Carlotta Anne Fairleighová sa len zriedka zmestí do kože a slušné mravy sú pre ňu neznámy pojem. Dokonca ani v deň svojho uvedenia do spoločnosti nedokáže potlačiť zvedavosť – jej fantáziu zamestnáva tmavý dom v susedstve. Ten kedysi patril Haydenovi St. Calirovi, ktorého spoločnosť premenovala na „Vraždiaceho markíza“. Určite nikomu nebude prekážať, keď pred zábavou len nakukne cez okno...Malé „dobrodružstvo“ sa, prirodzene, skončí pohromou – povesť nádejnenej debutantky je nenapraviteľne zničená a ona je náhle a nečakane zasnúbená!

 

Lotti sa nám dostala do poriadnej šlamastiky, čo bolo u nej bežné, ale teraz ju z nej nevytiahne bohatstvo a vplyv jej švagra. Jediné riešenie je manželstvo s „Vraždiacim markízom“, ktorý vôbec nie je taký starý a mrzký, za akého ho považovala, dokonca jeho bozky jej boli veľmi príjemné. Zato Hayden nestojí o ďalšiu manželku, pretože sa mu ešte nestačili zahojiť rany z prvého manželstva.

 

 Po svadbe odchádzajú na Haydenovo panstvo, kde čaká Lotti prekvapenie. Nestala sa len manželkou, ale aj matkou 10 ročného dievčatka.

 

 Lotti to nemá vôbec ľahké, musí robiť učiteľku 10 ročnému dievčatku, ktoré robí všetko preto aby jej pobyt čo najviac znepríjemnilo, vyhnať ducha nebohej panej, získať si rešpekt služobníctva a hlavne vyhnať duchov z manželovej duše a získať si jeho lásku.

 

 Či sa to Lotti podarí to si musíte už prečítať samé, ale je to veľmi  milý a pekný príbeh. Keď som čítala o Haydenovom prvom manželstve a o tom aký trpký osud mal až mi srdce pukalo a mala som chuť ho utešovať spolu s Lotti. Lotti s Allegrou (Haydnová dcéra) do príbehu zase doniesli humor a nadľahčili ho.   Pozn.  Nadväzuje na knihu Nezapomenutelný polibek

 

 

Spracovala Janka

 

knihovnica: /Ilustračný obrázok som zmenila, nakoľko sa vám páči viac...

 

Obrázok

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

veľmi, veľmi, veľmi sa mi páčila

(Ruži, 21. 7. 2009 21:09)

Veľmi sa mi páčilo, že prišla s novým nápadom. Aspoň pre mňa, pretože v knihách nie som zvyknutá na duchov:D Ale nie,- skutočne ma táto kniha dostala, mala čosi tak úžasné do seba, že nech si hovoria niektorí niečo iné, pre mňa bola výnimočná:-)))

Kniha dejovo...

(Andrea, 4. 5. 2009 21:14)

Táto kniha bez ohľadu na to aký má obal, je veľmi pekná,veľmi som asi v štvrtine ostala prekvapená lebo zistí, že smrtiaci markíz....ale to radšej nehám na vás aby ste si ju prečítali :-) naozaj podľa mňa pekné čítanie.

Obálka knihy od Ikaru sa mi páči viac...

(Elen, 25. 11. 2008 20:40)

lebo keď sa naň pozriem, vidím všetko, čo Carlottu do problémov vlastne dostalo - dívanie sa do okien :-) Jej zvedavosť vlastne spôsobí to, že spoznáva "vraždiaceho markíza" a spustí ďalší sled udalostí, ktorou je i to, že sa stáva manželkou Haydena St. Claira.
Keď si predstavím dnes, že by ma za zízanie do okien nejakého chlapa, stihlo to "šťastie", že by som sa musela stať jeho ženou - asi by som si prelepila oči čiernou lepiacou páskou :-))
Ale Lotti mala to šťastie, ktoré by mňa určite obišlo, a to, že jej manžel bol nielen mladý a pekný (veď načo pokukovať po starom a škaredom, že...?), ale napokon jej dal i svoju lásku...

slovenský je lepší

(janka, 14. 11. 2008 15:32)

mne sa zase páči ten slovenský obal, možno preto, že ten český obal som už mala na jednej knižke, ktorá sa mi nepáčila, a keď vidím ten obal tak mi ju pripomenie, nepáči sa mi keď 2 knihy majú taký istý obal, potom som z toho dopletená