Choď na obsah Choď na menu
 


Skrytý plameň

Sandra Brown

Skrytý plameň

 

Obrázok

Vydavateľstvo: IKAR 1996

Originál: Hidden fires

 

Obrázok Anotácia:

Dcéra kazateľa Lauren Holbrook si myslí, že bude pracovať pre majetnú Oliviu Lockett ako sekretárka. Namiesto toho jej Olivia dá škandalóznu ponuku, aby sa vydala za jej syna, ale iba na papieri, ich manželstvo nemá byť naplnené. Jared Lockett je v meste známy ako búrlivák a sukničkár, nie vhodný ženích pre slušné dievča. Lauren napriek tomu niečo k Jaredovi priťahuje a vydá sa za neho. Ale bude Laurenina láska k Jaredovi dostatočne silná, aby toto nezvyčajné manželstvo mohlo fungovať?

 

 

 

Obrázok

 

 

Musím sa priznať, že táto kniha je mojou srdcovou záležitosťou. Prosto láska na prvé prečítanie. Aj keď mám nejaké výhrady k postávam, aj k niektorým častiam deja, ale tento príbeh bol originálny, postavy prepracované, a to aj vedľajšie.

 Lauren je slušne vychovaná dcéra kazateľa, ktorú jej otec po smrti matky ignoroval, takže nikdy nevedela čo je to rodičovská láska. Preto sa jej hneď zapáči mohutný, veselý Ben, ktorý jej navrhne, aby šla s ním do Texasu na návštevu. No Lauren odmietne, ale potom ju okolnosti donútia odísť z domova.

 Plná nádeji v lepšiu budúcnosť prichádza do Texasu, kde ju privíta chladná, bezcitná Olívia, Benova manželka a oznámi jej, že Ben zomrel. V dome sa bližšie zoznámi s Benovim synom Jaredom, ktorý je symbolom mužnosti a sily. Bože, to je chlap, aj ja by som jedného, takého chcela, ale nie povahovo. K Lauren sa správa arogantne, drzo, uráža ju má ju za kur.u, ktorá pobláznila jeho otca.

 A to je pre nich šok, keď im Olívia oznámi, že sa musia, kvôli obchodom, zosobášiť. Jared chrlí oheň a síru, ale podriadi sa matkinej vôli, lebo od začiatku medzi nimi preletujú iskry.

 Postupne prichádza v manželstve k premene obidvoch. Jared začne menej piť, je milší k Lauren. Z Lauren sa stane silná osoba, ktorá už nie je tá sivá, tichá myška, ako predtým. Bohužiaľ medzi nimi stojí Olívia, ktorá si myslí, že Jared je jej vlastníctvo a nemieni sa oňho deliť so žiadnou. A ešte je medzi nimi problém, ktorý musia vyriešiť.

 Výhrady mám k tomu záveru. Príde až príliš vzrušujúci a pritiahnutý za vlasy. Nepáčilo sa mi chladné správanie Jareda, aj to že Laurenu mu riadne nevynadala, tá žena mala teda trpezlivosť, keby sa ku mne takto správal chlap, tak mu rozbijem tú jeho gebuľu.

 V celej knihe Jared nevyznal Lauren lásku, ani slovíčkom, ani gestom. Takže keď som si poutierala slzičky z očí a dočítala poslednú stranu, zostala som v šoku. Aj keď je to klišé čakala som, že jej na kolenách bude vyznávať lásku a prosiť o odpustenie, za to čo si pri ňom musela vytrpieť. A posledná veta v knihe: Lauren mu leží po milovaní v náruči a Jared jej povie: „Ďakujem, že ma ľúbiš Lauren.“ To čo toto je to je, čo za vyznanie?!?!?!?!

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Sandra Brown

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ma ju niekto

(jana, 20. 9. 2009 18:10)

da sa vlastne niekde dostat kúpit

ja ju mám !!

(zOey, 29. 3. 2013 18:30)

Ľudia knihy od Sandry Brownovej sa dajú stiahnuť na www.ulozto.sk ... ja mám od nej stiahnutých asi 20 kníh !! :D

kawaii

(keishatko, 22. 3. 2013 16:04)

práve som ju dočítala, čítala som ju dávno a teraz som si osviežila spomienky..neviem akú verziu si čítala ty, ale Jared jej vyznal lásku, dokonca jej povedal kedy sa do nej zamiloval...takže fakt netuším čo si čítala :D mala by si si to prejsť ešte raz ;)

skritiy plamen

( sandra brown, 20. 4. 2012 18:54)

Re: skritiy plamen

(jurijbojka555488, 17. 5. 2012 17:54)

veľmi, veľmi, veľmi sa mi páčila

(Ruži, 21. 7. 2009 20:37)

Hľadala som aj iné historické romány od tejto spisovateľky a sklamalo ma zistenie, že asi žiadne iné nemá. Je to ozaj veľká škoda, lebo si myslím, že kniha o Lauren a Jaredovi bola fantastická:-)))

...

(Sisa, 26. 3. 2009 19:12)

Proste u mna najlesia kniha aka bolakedy napisana..myslim v ramci romantickych knih...skoda ze to nemoze byt skutocne a ta Lauren nemozem byt ja:(...uz som ju precitala asi tak 100x...:)

toto nie je román zo súčasnosti

(janka, 16. 12. 2008 18:05)

je z minulosti. Tak okolo roku 1900