Choď na obsah Choď na menu
 


Spaľujúca vášeň

Julia QUINN

SPAĽUJÚCA VÁŠEŇ

WHEN HE WAS WICKED

v ČR: Nečekaná láska

Vydavateľstvo: SR: Ikar, 2006

                       ČR: Ikar, 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Michael Stirling nikdy nedopustil, aby sa zaľúbil. Darilo sa mu to až do chvíle, kým nestretol Francescu Bridgertonovú – grófku z Kilmartinu, ktorá sa o tridsaťšesť hodín nato stala manželkou jeho bratanca. Obaja však zostali dobrými priateľmi.
Po smrti manžela je Francesca voľná a Michael získal šľachtický titul. Ona ho i naďalej pokladá za svojho drahého dôverníka... a Michael má tisíc dôvodov, ktoré mu bránia vyznať jej lásku. Raz v noci sa však Francesca ocitne v Michaelovom náručí. Ukončí jedna noc spaľujúcej vášne ich priateľstvo?

Obrázok

 

Obrázok Michael Stirling je veľký sukničkár a milovanie so ženami nikdy nevnímal ako hriech. Je zástancom myšlienky, že muž nemôže zviesť ženu, ktorá to nechce.

 

Preto je len spravodlivé, keď i on konečne "stratí svoje srdce" ... Lenže on sa zamiluje do ženy, ktorú mať nemôže - Francesca Bridgertonová-Stirlingová je totiž manželkou jeho bratranca Johna, ktorý je mu takmer ako brat. Spolu totiž vyrastali a boli takmer rovnako starí, takže všetko prežívali spoločne. Nik Michaela nepozná lepšie ako John.

Francesca pokladá Michaela za dobrého priateľa a občas ju trápi tušenie, že Michael jej rozumie rovnako dobre ako John. Michael ju vždy vie rozosmiať.

Keď John nečakane zomrie, obaja sú z toho zlomení...

Z Francesky sa vo veku dvadsaťdva rokov stáva vdova...

Michael je v otázke následníctva grófskeho titulu hneď za Johnom, ak Francesca nečaká Johnovo dieťa, bude dedičom titulu on. Franceska  je síce tehotná, no potratí! A tak sa z Michaela stáva gróf z Kilmartinu...

Michael nikdy nezávidel Johnovi jeho bohatstvo. Nikdy nebažil po titule, peniazoch a majetku. Túžil len po Johnovj žene. Teraz dedí Johnov titul a má kráčať v jeho šľapajách. A cíti vinu ... Toto predsa nechcel... Nie takto!... Michael opúšťa Anglicko...

Keď sa po štyroch rokoch vráti späť a stretáva sa s Franceskou, je ohúrený jej oznámením, že sa rozhodla nájsť si nového manžela, lebo túži po dieťati...

Obrázok

Zároveň sa príbeh trošku prelína s príbehmi Colina (kniha Romantický pán Bridgerton) a Eloise (kniha S láskou, Eloise).

Keďže o Bridgertonovcoch som čítala i krajší príbeh, dávam:

Spracovala Elen

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

šiesta

(lubica1995, 7. 10. 2010 12:24)

Prečítala som si ju znova, a musím povedať, že je stále taká pekná, ako bola. Čítala som v slovenčine, možno v čaštine by bola ešte krajšia. Mne sa velmi páčilo, ako sa Michael bránil svojej láske k Franceske. A záverečný list, ktorý je epilógom, ma rozplakal. Tiež ma rozplakal aj pred rokom. :(Sladko-trpký príbeh. Preto som mu verila.

môj názor

(kika, 17. 11. 2009 10:48)

oproti ostatným knihám ma táto vôbec nezaujala......ostatné sú omnoho lepšie

nazor

(lubica, 23. 9. 2009 22:10)

Krajší ako tento, je už len Nevhodný návrh... Ale, možno by som to brala ináč, keby som všetky čítala v rovnakom jazyku. V slovenčine vyšli, myslim, len dve... V tejto knihe je jednoznačne opísaný najkrajší pohľad na milovanie. Prežívala som to dosť intenzívne, akoby sa mala s Michaelom prepadnúť aj zem, tak veľmi som chcela aby bol konečne šťastný, že som nevedela, kde je kniha, a kde je realita. Jeho prekliatie som mu verila do poslednej bodky v knihe a som rada, že autorka neuzavrela knihu jednoznačne, čím dala priestor mojej fantázií.