Choď na obsah Choď na menu
 


Srdcová kráľovná

Jane Feather

Srdcová kráľovná

 

Obrázok

 

Jack Fortescu, vojvoda St. Jules, má povesť bezohľadného človeka a nemilosrdného hazardného hráča. Tentoraz však nie je v stávke len nehnuteľný majetok, ale aj krásna sestra Fredericka Laceyho. Po prehre Laceyho, ktorý spácha samovraždu, sa však ukáže, že kosa natrafila na kameň. Jack konečne stretol rovnocenného súpera. Bystrá, nekonvenčná a nezávislá Arabella, ktorú brat potupne prehral v kartách, má na výber: buď si zbalí svojich päť slivák, alebo sa vydá za nevyspytateľného chlapa, ktorý sa zmocnil jej majetkov. Vo vzduchu však stále visí otázka, ktorá nedá spávať londýnskej smotánke. Prečo bohatý búrlivák pchá dobrovoľne hlavu do chomúta – prečo vôbec stojí o taký neromantický manželský zväzok? Táto záhada netrápi o nič menej ani krásnu Arabellu, rozhodnutú prísť jej na kĺb a navyše sa pobaviť na účet svojho tajomného manžela... Veď ak to zahrá správne, víťazstvo môže pre zmenu patriť jej.

Tak tomu sa hovorí dobrá kniha.  Hoci, ak sa niektorá z Vás pamätáte na sfilmovaný príbeh "Hazard sŕdc" od Barbary Cartlandovej, silne mi ten príbeh pripomínal film, ale pri čítaní to vôbec  mi to napodiv vôbec nevadilo.

Až ma obchádza hrôza pri pomyslení, ako málo boli poniektoré ženy v minulosti cenené. Predali ich, či vymenili, alebo prehrali v kartách... Des!

Jack Fortescu vyhral Arabellu v kartách, ale vzal si ju dobrovoľne, hoci vôbec nemusel...

Lenže mladá manželka nie je vôbec hlúpa a pátra po skutočných pohnútkach svojho manžela. Hoci jej brat po šialenom hazarde s rodinným majetkom a svojou sestrou spácha sebevraždu, Arabella cíti, že pravý dôvod je niekde inde...

Jane Featherová má dar napísať príbeh, ktorý nielen pobaví na chvíľu, ale zostane v človeku veľmi dlho. 

                                                                      

 pozrite si, čo na knihu hovoria ostatní: Srdcová kráľovná

 

Náhľad fotografií zo zložky Jane Featherová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ďakujem:)

(Mima, 14. 6. 2011 12:25)

Veľmi pekne ďakujem autorke recenzie za spomenutie filmu, tento film som dlho hľadala, videla som ho už dávno, (ale za to 2x:) a nevedela som ako sa to volá:D Tiež mi obsah ten film pripomínal, knihu som ešte nečítala, ale podľa recenzií bude rovnako skvelá ako film:D

wau...

(Marek, 9. 7. 2010 17:56)

Po Jaskyni lásky, ktorú som po 50 stranách odložil do police, som nemal na Featherovej knihy veľkú chuť... Ale po týchto komentároch som si túto knihu požičal od Janky :-))) a som uveličený :D Spočiatku sa nezdalo, že to bude smerovať k takému smutno-peknému koncu... Ale z celej knihy urobili jednu z NAJ, aké Jane napísala... A najmä hrdinovia!!! Z mäsa a kostí, nie bábky... A hlavný hrdina, hoci je bezchybný anglický džentlmen, sa nerozpakoval plakať... to sa často v knihách nevidí :-)))

........

(johanka, 20. 1. 2010 20:19)

Môžem povedať, že ju radím k tým ozaj vydareným a krásnym knihám. Super! Pri časti z Paríža ma až mrazilo v kostiach, (keďže som ho navštívila, fantázia mi pracovala naplno), nebolo mi všetko jedno. Odporúčam.

5 + srdiečok

(janka, 6. 11. 2009 22:14)

kniha, ku ktorej aj keď sa vrátim po tisíci raz, tak ma nikdy neomrzí a vždy v deji nájdem niečo nové, čo ma prekvapí a zaujme. Naozaj veľmi pútavý a zaujímavý dej, ktorý v žiadnej inej romanci nenájdete.

nazor

(lubica1995, 28. 3. 2009 13:28)

Mala som možnosť prečítať si on autorky len túto knihu, ale ostala mi v knižnici. Možno pre ten spôsob, ako si hrdinovia našli k sebe cestu. Nebolo to zbitočne prehnané a vyumelkované. Prišlo mi to dosť realne a viac skutočné. Možno preto .

oprava

(knihovnica, 12. 10. 2008 18:52)

Keďže som dala 3 1/2 srdiečka, znamenalo to, že v tom čase keď som začala s tromi srdiečkami - tá polka bola maximum plus naviac.- Takže to opravujem na 5 -plus bonus
Keďže je tých kníh už viac, opravte ma ak som na nejakú zabudla...

*****

(tsunami, 12. 10. 2008 18:40)

Ježiš túto knihu zbožňujem, ale po nej som dáko ostatným knižkám od JF nevedela prísť na chuť snáď ešte tá séria nevesty