Choď na obsah Choď na menu
 


Tajná láska

Lisa Keypas

Tajná láska

Obrázok

 

 

V originále AGAIN THE MAGIC,

vydalo Domino 2004.

Anotácia:

 

Anglie, 1844.

 

Lady Aline Marsdenová měla jako dcerka ze šlechtické rodiny jediný úkol: uzavřít výhodný sňatek s mužem z nejvyšší společenské vrstvy. Navzdory urozenému původu však dala svou nevinnost otcovu podkonímu Johnu McKennovi. Takovýto románek je ovšem v očích tradiční šlechty něčím zcela neprominutelným. Mladí milenci jsou vystaveni mocnému hněvu pana Marsdena, který hodlá opovážlivci ze stájí zničit život. Ve snaze zmírnit otcův vztek Aline předstírá, že z její strany šlo jen o chvilkové poblouznění, nikoliv o skutečný cit. Její šaráda slaví úspěch John je pouze vykázán z panství.

     O několik let později se někdejší sluha vrací z Ameriky jako zámožný muž. Je ještě přitažlivější než dřív a má ďábelský plán: pomstít se ženě, která roztříštila jeho sen o čisté lásce. Neví, že Aline to udělala pro jeho dobro…, a především netuší, že i po tak dlouhé době to mezi nimi bude jiskřit jako tenkrát… John tak stojí před nesnadným rozhodnutím má uskutečnit svůj pomstychtivý záměr, nebo riskovat celý svůj nový život pro svou první a jedinou lásku?

 

Kniha je akousi nultou časťou k príbehom čakaniek, ktoré práve vydáva Ikar. Stretávame sa tu s lordom Westcliffom z Vône jesene a jeho dvoma sestrami, ktoré si tu obe nájdu svoju lásku, takže sledujeme dva príbehy.

 

Lady Aline a McKenna (dosť mi vadilo, že v celom príbehu autorka nazývala hlavného hrdinu len priezviskom jeho krstné meno bolo spomenuté len asi dva krát) spolu od detstva vyrastajú keďže Aline má dosť nevšímavých rodičov, vyrastá voľne v spoločnosti sluhu a koniara McKennu. Ich priateľstvo prerastá v úprimnú lásku. Ale obom je jasné, že spoločenská priepasť medzi nim je neprekonateľná. Práve vyhnanstvo McKennovi pomôže vypracovať sa a tak sa stať vhodnejším nápadníkom pre Aline. Aline má však tajomstvo, kôli ktorému sa doteraz nevydala a ani vydať nechce, hoci McKennu ešte vždy ľúbi.

 

Spolu s McKennom prichádza do Anglicka i jeho Americký priateľ, do toho sa zahľadí Livia....

 

Kleypasova takmer v každej knihe ktorú som od nej doteraz čítala umožní dvom ľudom pochádzajúcim z odlišných spoločenských kruhov prežiť vášnivú lásku s happyendom.

 

Príbeh je tak pútavý, že som ho zhltla na jeden šup. Ani milovníčky vášnivých scén určite nebudú sklamané. 

 

 

Spracovala Lenka

 

Nasleduje: Tajomstvá letnej noci

             Vôňa jesene

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(saša, 21. 10. 2009 18:23)

na túto knihu som už čítala veľa pozitívnych ohlasov, škoda, že sa nedá zohnať a jej reedícia sa ešte nerealizovala (alebo máte niekto iné informácie?), ostáva len dúfať, že pri trende vydávania kníh od Lisy Kleypas, ktorý nastúpilo vydavateľstvo Ikar a vzhľadom na to, že príbeh patrí k čakankovej sérii, sa v slovenčine dočkáme aj tejto knihy...