Choď na obsah Choď na menu
 


Tajomný oheň

 

Johanna Lindsey

Tajomný oheň

Obrázok Secret Fire / 1987/

Ikar 2010

Knieža Dmitrij len chvíľu sledoval na londýnskej ulici z koča nezvyčajnú ženu a hneď zatúžil, aby bola jeho. O niekoľko minút lady Katherine St. Johnovú uniesli a odvliekli do
prepychového domu, aby potešila svojho vznešeného obdivovateľa… Po ich prvom vášnivom stretnutí z nej knieža urobil svoju zajatkyňu. Hoci mu počas dlhej plavby po
rozbúrenom mori do zlatom vyzdobených petrohradských palácov dávala jasne najavo, čo si myslí o jeho správaní, stala sa napokon otrokyňou svojej spaľujúcej vášne.
Horlivosť, s akou sa o ňu uchádzal, ju napokon donútila kapitulovať pred silou nevyvrátiteľnej lásky.
V historických romanciach Johanny Lindseyovej sa čitateľky stretnú s výnimočnými postavami, ktorými lomcujú vášne a zažívajú neuveriteľné dobrodružstvá.

Obrázok

 

Tak Vážení, Lindseyová ako si ju pamätáme, je späť!  Ach, Božííínku!  To bol čitateľský koncert!

Takmer zabudnutý román z roku 1987 o Lady Katherine a kniežati Dmitrijovi Alexandrovovi je konečne aj u nás. VĎAKA TI IKAR! 

Román je napísaný perom typickým pre Johannine staršie knižky typu Maloryovci a musím dodať, že je úžasný! Už prvé strany ma tak vtiahli do deja, že som sa od neho nevedela odlepiť a len som čítatala a čítala a čítala... :)) Kiežby všetky knihy boli takto napísané!

Rozmarné knieža Dmitrij, ktorý nikdy nepočul od ženy slovo "nie", si na ulici všimne postávať slúžku, zaujme ho, nuž si povie, že ju v noci bude mať. Prečo by nie, však vždy dostal každú sukňu, na ktorú sa len pozrel. Na život a na smrť oddaný sluha Vladimír sa dobre že nepretrhne splniť svojmu zvrchovanému vládcovi každé želanie, nech je aké chce! V Katherine vidí len obyčajnú slúžku, ktorej má byť predsa česť v každom ohľade kniežaťu poslúžiť, zvlášť, keď je krajší, než sám Adonis. 

Ibaže netuší a ani nechce vedieť, že hrdá zajatkyňa je šľachtičná, ktorá v preoblečení sledovala svoju sestru, lebo tá sa rozhodla utiecť aj so svojim snúbencom.

A tak sa Katherine nedobrovoľne ocitá v posteli kniežaťa, a pretože to oddanému sluhovi nechce ani trocha uľahčiť, dostane silné afrodiziakum, ktoré z Katherine razom urobí láskychtivú ženu. A peripetie Katherine ani zďaleka nekončia, ba naopak, práve začínajú!

Ako sa vysporiada Dmitrij s jedinou ženou, ktorá ho ani za svet nechce prijať nazad do postele, len čo z nej vyšumia účinky drogy? Hm... Čítajte! U mňa jednoznačne zabodovala :))  

PS: Nedá mi však zarýpnuť! Hneď na prvej strane ma zabila ( prekladateľka, alebo autorka sama??) termínom "klonované ruže". Uf! Žeby vo viktoriánskej dobe už klonovali kvety??? 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ach

(mistiq, 26. 11. 2012 17:35)

Bolo to skvelé pútavé čítala a čítala som ako bláznivá stránky sa snáď samé obracali.
Dej vás vtiahne a nepustí je tam akcia humor hlavná hrdinka má také vlastnostnosti, že sa s nimi stotožníte.....mne sa to osobne veľmi páčilo jedna z obľúbených historických romantických kníh :)

???

(Barca, 3. 3. 2011 21:16)

z tejto knihy mám protichodné pocity... ako som sa na ňu tešila, tak ma veľmi nenadchla :( zaujímavé bolo, že sa to odohrávalo v Rusku, ale Katherine mi neskutočne liezla na nervy... neviem, ako vám... tvrdohlavá, občas až priveľmi... a nechať sa tak uniesť a kvôli nejakej droge v prášku sa odovzdať cudzincovi, ktorý síce vyzeral ako Adonis... Alexadrov bol chladný a neprístupný... ani neviem, kedy sa doňho zaľúbila... správal sa k nej ako k handre... zrazu bola tehotná a ten koniec... no asi som nečítala správnu knihu od tejto spisovateľky. Teraz neviem, či mám čítať inú vlastne, keď táto nič moc neponúkla... hmmm škoda :(

Rusko

(Kitty, 10. 1. 2011 20:39)

Tak trochu som sa toho bála, asi pretože sa to čiastočne odohrávalo v Rusku, ale nakoniec to bola tá exotika,bolo to iné aj zvyky aj ľudia,mne sa to páčilo.
Páčila sa mi hlavná hrdinka,že bola taká tvrdohlavá a žiadna cintľavka,páčilo sa mi ,že sa nedala do ničoho natlačiť keď nechcela.Mne sa to páčilo :)

Kniha

(Veronika, 19. 11. 2010 20:56)

Milujem túto spisovateľku, ale preklad je otrasný, nech sa hanbí prekladateľ, nudné, nezaujimavé

čakala som omnoho viac...

(Lussiii, 11. 11. 2010 14:29)

možno som sa dostatočne nezačítala, lebo ma stále niekto vyrušoval alebo som už presýtená romantikou, odkedy pracuje v knižnici, ale nezaujala ma táto kniha, tak ako som očakávala. Pripadalo mi, že je dej natiahnutý zdĺhavými opismi domov, miestností, oblečenia, ...Mám rada viac akcie medzi hrdinami a to mi tu chýbalo. On stále niekam utekal, potom sa vracal, tak zase utekal...ona ho stále ignoruje, potom kričí! Vďaka aspoň za jej vtipné vnútorné monológy. A ten koniec nemal šťavu, žiadne búrlivé vyvrcholenie, na aké som si u Johanny zvykla...!

skvelá

(Lenka, 3. 11. 2010 21:50)

Tak je to pravda, novšie Lindseyovky nie sú to pravé orechové, ale táto to už hej, v čom vidím hlavnú výhodu je to , že Lindseyová má ešte pár kníh, ktoré sú staršie a u nás nevyšli tak sa hádam je na čo tešiť, keď tie novšie stratili šťavu. :D

Skvelá

(Marianna, 2. 11. 2010 14:55)

Prikláňam sa k názoru: ,,Stará Lindseyová= dobrá Lindseyová". táto kniha je toho dôkazom. Pútavý dej a neokukané prostredie je výborná kombinácia. Rozhodne odporúčam prečítať :-)

ďalšia kniha

(Barca, 20. 10. 2010 12:06)

ktorá pribudne do mojej knižnice... teda sa teším, veľmi ste ma navnadili :)

darček

(Betka, 18. 10. 2010 22:54)

Tak už viem, čo si priať ako darček k narodeninám. Mám veľmi rada túto autorku, ale niektore novšie knihy mi moc nesadli, na túto sa však teším:).

krásna kniha

(eva, 15. 10. 2010 9:05)

mám rada túto spisovateľku a s napätím čakám na každé jej nové dielo. Táto kniha sa mi veľmi páči, číta sa jedným dychom. Vrelo odporúčam.

Johanna Lindsey

(Jožka, 12. 10. 2010 16:43)

Tato spisovatelka viem zaujať natolko čitatelov , že aj zabudnu kde su a kolko je hodín.:).......mne sa to stalo ked som čitala "Ked laska čaka" tak som uplne na všetko zabudla že len moj brat prišiel o take 3 hodinky , že nejako mam ticho v izbe.....:)

klonované

(Lenka, 11. 10. 2010 15:26)

Tak myslím že to bola prekladateľka, ktorá si asi neuvedomila, že v slovenčine máme na to krásny výraz "šľachtené"