Choď na obsah Choď na menu
 


Temná história starého domu

tajomstvo-domu.jpg
„Keď sa objaví tajomstvo a napätie, neznamená to, že sa zastavia bežné veci v živote človeka.  Niekedy práve tieto okolnosti zomknú ľudí dokopy a vytvoria nezničiteľné puto. Páči sa mi zapracovanie romance ako vedľajšieho prvku do mojich tajomných príbehov. Úprimne, niekedy treba temnú stránku trošku odľahčiť. Nádej je prepletená aj v romantickej časti. Nádej na budúcnosť, na lásku a nádej niekam patriť,“ tvrdí Jaime Jo Wrightová, ktorá je naozaj úžasná rozprávačka.
Donúti vás napäto obracať stránky a čítať rýchlo ďalej, aby ste vedeli, ako sa to celé skončí.
A potom vás zamrzí, že kniha má len cez 300 strán.

Hovoríme o novinke Tajomstvo domu na Foster Hille, ktorá splní všetky vaše očakávania. Napätie vás ovládne už po pár stranách a strhujúci dej vás pohltí do poslednej strany.
„Fantastické! Vynikajúci román od autorky, ktorá si rozhodne zaslúži pozornosť,“ povedala Jocelyn Greenová, ocenená autorka románu The Mark of the King.

Pre Kaine Prescottovú smrť nie je cudzím pojmom.
Keď jej pred dvoma rokmi zomrel manžel, na jej naliehavé prosby o hlbšie prešetrenie jeho podozrivého úmrtia nikto nedbal. V zúfalej túžbe po novom začiatku si Kaine naslepo kúpi starý dom v rodnom meste svojho starého otca vo Wisconsine. Jediný pohľad na strašidelný, opustený dom v nej však okamžite rozpúta pochybnosti, či jej rozhodnutie nebolo unáhlené. A keď na svetlo sveta pomaly vychádza temná história starého domu, Kaine je nútená čeliť desivému poznaniu, že nemá kam ujsť.

O storočie skôr nepredstavuje dom na Foster Hille pre Ivy Thorpeovú nič iné, iba bolestné spomienky. Keď sa na jeho pozemku nájde neznáma mŕtva žena, Ivy cíti potrebu odhaliť jej identitu. Pátranie ju však vženie do nebezpečných vôd, oživí bolestné spomienky a vyžiada si spoluprácu s mužom, ktorý jej zlomil srdce. Podarí sa Ivy objasniť záhadu a nájsť novú nádej skôr, než vyhasnú ďalšie životy – vrátane jej vlastného?

 

Jaime Jo Wrightová v strhujúcom príbehu Tajomstvo domu na Foster Hille prepletá sto rokov starú záhadu s tou zo  súčasnosti.  Plastické postavy a spletité zápletky vám nedovolia odložiť knihu. Fascinujúci príbeh o dedičstve a stratách.

 „Vždy ma fascinovali staré veci. Či už budovy, staré fotografie alebo starožitnosti, tieto veci akoby mali v sebe ukrytú históriu. Keby už len vedeli rozprávať, vyrozprávali by nám úžasne príbehy. Doslova som siahla po fráze „Keby steny vedeli hovoriť“, predstavila si starý opustený dom s nevyriešeným tajomstvom, ktoré sa preklenulo celým storočím. Ako by ovplyvnilo ďalšie generácie? Ako by mohlo ovplyvniť budúcnosť tých, ktorých táto minulosť ovplyvnila ale nepoznajú ju? Tak  som sa rozhodla preskúmať túto ideu prerozprávaním príbehov Ivy a Kaine a najmä príbehom o nevyjasnenom živote mŕtveho dievčaťa menom Gabriela,“ dodáva Jaime Jo Wrightová.