Choď na obsah Choď na menu
 


Temný rytíř

Kinley MacGregor

TEMNÝ RYTÍŘ

Obrázok

A DARK CHAMPION

Vydavateľstvo: Domino 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Půvabná lady Rowena má ráda vše krásné, co život nabízí, a se stejnou vehemencí se vyhýbá všemu, co se jí protiví. Není tudíž divu, že hodlá zmařit plány svých pletichářských příbuzných, kteří ji hodlají provdat proti její vůli. Myšlenka na sňatek s proslulým válečníkem je pro mírumilovnou Rowenu zkrátka nepřijatelná.
Její odhodlání se začne bortit v okamžiku, kdy poprvé pohlédne do Stryderových očí. Spatří v nich to, co rytíři zocelení válkou obvykle v očích nemívají: touhu milovat a být milován. Vyhovět jeho touze by ovšem pro Rowenu znamenalo popřít vše, pro co až doposud žila, a tak se ze všech sil snaží Stryderovi odolat.
I Stryder je svými city překvapen. Prošel beze šrámu rozličnými bojišti, vydobyl si pověst udatného vojáka, a rozhodně nemá v úmyslu podlehnout lásce a vést poklidný život. Teprve nebezpečná zrada přiměje Rowenu a Strydera zapomenout na dávná předsevzetí, a pro záchranu holého života dát všanc nejen čest, ale i svá srdce...

Obrázok

Táto kniha otvára príbehy o bratstve meča, ale ak si myslíte, že vám niečo objasní,tak sa mýlite, ja mám po nej len stále viac otázok, a verím že ešte tie príbehy budú pokračovať aj ďalej.

Ako i ostatné príbehy tejto autorky i tento je prepletený humorom intrigami, záhadami a vášňou.

Rowena neznáša zabíjanie a hlavne rytierov ktorý sa zabíjaním živia, ale na nešťastie pre ňu je jedinou dedičkou rozsiahleho a strategicky dôležitého panstva, ktoré chce i samotný kráľ vidieť v rukách schopného bojovníka. Preto vymyslia plán ako spojiť Rowenu a Strydera a tak zabezpečiť ochranu panstva i krajiny, a že je to rafinovaný plán, z ktorého dvaja ľudia, ktorý po sebe túžia nebudú vedieť uniknúť posúdte sami.

Tu je ešte niekoľko otázok, na ktoré odpovedí sa mi nedostalo:

1. Kto je ten Škorpión?

2. Čo to má ten Damien vytetované na tvári?

3. Ako to dopadlo s Kitom?

4. Prečo ich tí saracéni chcú všetkých zabiť?

5. Budú príbehy i o Pohanovi, Škótovi a dalších??

?

?

Brotherhood of the Sword
A Dark Champion (2004) - Temný rytíř (Domino 2007)
Return of the Warrior (2005) - Návrat krále (Domino 2008)
The Warrior (2007) - Rytířská čest (Domino 2008) - Patrí i do série McAllisters

Obrázok Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Kinley McGregor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.