Choď na obsah Choď na menu
 


Zamat

Jane FEATHER

ZAMAT

VELVET (1994)

v ČR: Samet

Obrázok ANOTÁCIA:

V láske a vojne je všetko dovolené...

Grófka Gabrielle de Beaucaire príde o rodičov počas Veľkej francúzskej revolúcie. Jej krstný otec, ktorým nie je nikto menej významný než minister zahraničia vo vláde Napoleona Bonaparteho a všetkými masťami mazaný starý lišiak Talleyrand, sa úbohej siroty ujme. A práve táto sktočnosť predurčí osud krásnej a temperamentnej červenovlásky - Gabrielle sa stane francúzskou vyzvedačkou.

Za dramatických okolností príde rukou tajomného vraha o svojho blízkeho spolupracovníka, a zároveň milenca Guillauma. Talleyrand nasmeruje jej pátranie na iniciátora vraždy - lorda Nathaniela Praeda, anglického šéfa tajných služieb. Gabrielle s odhodlaním pomstiť sa odchádza do Anglicka. Na ceste za svojím cieľom neváha využiť i ženské úskoky. Poradiť si s Nathanielom sa však ukáže ako príliš tvrdý oriešok - a nielen vďaka jeho bystrému rozumu...

Obrázok

Nathaniel sa Gabrielle javí ako  nevrlý hundroš, Mizantrop strániaci sa ľudí, mrzút, s ktorým je veľmi ťažké nájsť spoločnú reč. Navyše sa jej zdá, že je na svojho syna Jaka príliš prísny.

Nathaniel zase v Gabrielle vidí nehanebnú manipulátorku, nemravnicu, ženu, s ktorou sú zákonite problémy.

Napriek všetkému ich to k sebe priťahuje...

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Jane Featherová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Francúzsko a Talleyrand

(Kristína, 5. 7. 2009 14:25)

boli hlavné dôvody, prečo som si túto knihu kúpila. Má svoje silné stránky, hlavne tie historické sa mi páčili, ale ako celok to nebolo až také skvelé. Isté však je, že Nathaniel je sexy ;-)