Choď na obsah Choď na menu
 


Zloděj srdcí

Medeiros Teresa

Zloděj srdcí

Obrázok

Vydal Domino: 1999, 2009

V originále: Thief of Hearts (1994)

Obrázok

Anotácia:

Lucy Snowová, zhýčkaná dcera slavného námořního admirála, věděla o mužích jen velmi málo, dokud se jedné mlhavé noci nestala obětí únosu. Náhle se ocitla na palubě pirátského škuneru a pochopila, že je vydána na milost a nemilost legendárnímu kapitánu Doomovi. Podle pověstí měl být nemilosrdný a krutý, ale Lucy té noci poznala, že umí být i něžný. Probudil v ní ženství a touhu, ale nakonec ji opustil s pouhým polibkem...
Ještě stále rozechvělá nečekaným dobrodružstvím se setkává se svým novým osobním strážcem Gerardem, kterého jí najal otec. Tento záhadný muž ji dráždí mužnou postavou i drzým chováním, ale ani jeho smyslný úsměv v ní nedokáže potlačit vzpomínku na kapitána Dooma. Teprve až se jejich cesty znovu zkříží, Lucy pochopí, který z těch dvou mužů jde cestou pomsty a který se chystá ukrást její srdce...

Obrázok

 Do tejto knihy som sa najprv nevedela akosi začítať, po pár stranách som ju odložila a pustila sa do niečoho iného.

Ale keď som sa k nej opäť vrátila bolo to omnoho lepšie ako som očakávala. Tak usudzujem že po prvýkrát som nemala tú pravú pirátsku náladu. pretože i keď sa dej odohráva rovnako na mori ako i na súši ide o pirátsku romancu :)

Takže máme tu kapitána Dooma ktorý v domnení že unáša svojho úhlavného nepriateľa nechá uniesť jeho dcéru. Tá i keď si to nechce priznať je kapitánom okúzlená, a aj keď zo zmäteného únosu vyviazne bez ujmy, admirál - otec Lucy sa rozhodne najať muža ktorý bude jeho dcéru pred Doomom chrániť.

Tak sa na scéne ocitá príťažlivý Gerard, sprvu (to bola časť knihy ktorá sa mi páčila najviac ) sú na seba Lucy a Gerard ako pes a mačka. Postupne však Lucy zisťuje že mať takého telesného strážcu nie je na zahodenie.

Gerardové úmysly však vôbec nie sú také čisté ako sa zdá, a ani jeho pomoc Lucy nie je nezištná.

Všetko však skomplikuje ich vzájomná príťažlivosť...

Čo Gerard sleduje svojím pátraním?

Kedy zaútočí povestný Doom?

A akú rolu v tom všetkom zohrá nevinná Lucy?

 

Spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.