Choď na obsah Choď na menu
 


Znak polmesiaca

Johanna Lindsey

 

Znak polmesiaca

 

Obrázok

Vydal: Ikar 2002

V originále: Once a PrincessObrázok
Anotácia:

 
 

Vo vidieckom hostinci na Mississippi vystupuje krásna princezná ako háremová tanečnica pre potešenie iných. Nevie o svojom kráľovskom pôvode, preto ju dráždi príťažlivý muž, ktorý sa preplavil cez oceán, aby ju získal. Odvážny princ si prišiel do Ameriky po sľúbenú nevestu. No tvrdohlavá diablica odmieta prejavy jeho náklonnosti, a tým ešte väčšmi rozpaľuje jeho vášeň. Čo by však neurobil odmietaný nápadník preto, aby dobyl lásku ženy, ktorá prisahala, že jej nikdy nepodľahne?

 

 Obrázok

 

Kniha začala ako rozprávka o popoluške, krásna princezná drie v hostinci svojho tyranského pestúna, zatiaľ čo jej pôvod ju predurčuje k tomu, aby si na hlavu nasadila kráľovskú korunu.

 

Tatiana Janáčková / odkiaľ americká spisovateľka vzala to meno?/ ktorá ako jediná prežila vyvraždenie celej rodiny / skoro ako legenda o Anastázii Romanovovej/ v americkom mestečku tancuje pre najhoršiu spodinu, aby si zarobila na živobytie. Vie, že jej pestún nie je jej pokrvná rodina, ale o svojom pôvode nevie zhola nič. A zrazu sa tam objaví krásny princ, ktorý je síce následníkom trónu, ale z politických dôvodov musí presvedčiť nedôverčivú princeznú, aby sa za neho vydala...

 

Krásna, vtipná a napínavá... Takto nejako môžem zhodnotiť túto knihu. Lindseyová oživila starú rozprávku a spravila z nej ľúbostný román, ktorý poteší nejedno ženské romantické srdiečko.

 

 

Ešte dodávam, že kniha patrí do série:

Cadininan Series
1. Once a Princess (1991) - Tatiana a ŠtefanZnak polmesiaca
(Ikar 2002)
2. You Belong To Me (1994) - Alexandra a Vasilij

 
 
 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pekná

(lubica1995, 29. 8. 2010 21:47)

Znak polmesiaca je pre mňa jedna s najčitatelnejších od Lindsey. Pekný pútavý príbeh aj zápletka a nedorozumenie. Na konci hodnotenia mala byť pusinka tiež. :)

takmer bezchybne jedna z najlepších

(Ruži, 21. 7. 2009 20:33)

Znak polmesiaca je úžasná kniha, v ktorej Táňa a Štefan sú ľudia s bolestnou minulosťou. Našťastie ich láska prekoná všetky nástrahy a aj Štefanov "zlý úsudok", ktorý ich k knihe od seba oddeľoval.
Myslím, že Lindseyová napísala knihu aj o Vasilijovi, takže sa na ňu veľmi teším a spolieham sa na to, že bude práve aspoň taká dobrá ako Znak polmesiaca:-)))

5 srdiečok

(janka, 21. 10. 2008 8:25)

táto knižka a Túžba srdca patria medzi moje najobľúbenejšie od J. Lindsey, ja by som jej dala 5 srdiečok a ešte čosi navyše