Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Túto noc nezaspím

(Lucia, 11. 6. 2015 8:36)

vyberám si sama, podľa krátkeho opisu, čo by sa v knihe malo odohrávať, veľa krát recenzie čítam až "po" nie vždy s nimi súhlasím, môžu ovplyvniť, či si knihu kúpite alebo nie ..... (je to pohľad určitej osoby, nie váš, môže napomôcť, ale aj odradiť). Lucia.Scipova@ujd.gov.sk

Láska cez oceán

(Mária Turkovičová, 11. 6. 2015 8:35)

Milujem slovenské autorky a v mojej knižnici sa nachádzajú skoro všetky knihy z vydavateľstva Motýľ. Knihy si vyberám na základe recenzie ale tiež podľa obálky. Musí ma upútať.
majuska.turkovicova2@gmail.com

pakistánska pomsta

(Ivona Tokarová, 11. 6. 2015 8:34)

milujem knihy ktoré sú podľa skutočnej udalosti alebo romantiku z bežného života, taká odychovka , ktorú zhltnem za dva dni. Knihu kupujem podľa autora a aj recenzie . Stane sa , že dám šancu aj novým autorom, ak ma obsah zaujme .

Všetky :)

(Marta, 11. 6. 2015 8:30)

szocsovamarta@gmail.com

Čítam veľa a často, preto by som prijala asi všetky. :D Najviac ma podľa anotácie zaujala OBEŤ. :)
Knihy si vyberám na základe anotácie a nechávam to na intuíciu...

súťaz :)

(Evkis, 11. 6. 2015 8:28)

evka.pavlusova@gmail.com
Silnejšia ako osud, Kamaráta nebozkávaj, Túto noc nezaspím
Na knihe ma hlavne osloví obálka a názov knihy. Potom ako si ich pár vyberiem čítam si ich obsahy prípadne úryvky, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane knihy alebo ju náhodne otvorím a prečítam si pár riadkov. Je málo kníh, ktorým potom odolám.

Kamaráta nebozkávaj, Túto noc nezaspím

(Katka, 11. 6. 2015 8:27)

Väčšinou si pred tým ako si knižku kúpim prečítam recenzie, ale niekedy to nechám aj na náhodu - keď sa mi páči názov knihy tak ju proste kúpim :)

drumtiddlykate@centrum.sk

Súťaž

(Maria Bartošovičová, 11. 6. 2015 8:23)

Mám rada romanticke knihy iných kultúr.Recenzie mi vždy pomôžu pri rozhodovani.
maria.bartosovicova @gmail.com

Pakistanska pomsta

(Maria Bartošovičová, 11. 6. 2015 8:21)

Mam rada knihy z inych kultur...recenzie mi určite pomáhajú pri vybere .

súťaž o knihu

(Milka Svitkova, 11. 6. 2015 8:08)

milkasvit@centrum.sk

Čítam knihy takmer všetkého žanru.
Ak sa mi dostane do ruk, snažím sa ju prečítať čo najskôr.
Z tejto ponuky ma oslovila kniha Obeť

Súťaž

(Martina, 11. 6. 2015 7:43)

OBEŤ. Knihy vyberám podľa názvu - nechávam sa prekvapiť, aký príbeh sa pod ním skrýva. Môj e-mail: anit19@azet.sk

BOMBAstická súťaž

(Miroslava Pavlíková, 11. 6. 2015 7:24)

Láska cez oceán ,Pakistanská pomsta .
Knihy milujem a hlavne od slovenských autoriek,dostávam ich väčšinou na sviatok ale najčastejšie si ich vypožičiavam v našej knižnici kde mám kamarátku a tá mi vždy svelo poradí...:)
mirkapav@gmail.com

Pakistanská pomsta--Obeť

(Valeria PEtrovska, 11. 6. 2015 1:06)

Nechám sa prekvapiť,knihami vyplním môj čas-rada si prečítam rady od druhích čitateliek,sem tam čítam aj recenzie,hlavne v mojom obľubenom vydavaťeľstve Motyľ

Romantika

(Viktória Vargová, 11. 6. 2015 0:33)

Láska cez oceán a Kamaráta nebozkávaj, toto ma snáď najviac zaujalo

Túto noc nezaspím .. pretože snívam o výhre tejto knihy

(Janka, 10. 6. 2015 23:11)

Autorka Jaroslava Kuchtová a jej kniha s názvom TÚTO NOC NEZASPÍM ma zaujala práve názvom a aj krásnou obálkou .. no a priznám sa, že som nikdy moc nebola na čítanie kníh, vždy som si radšej príbeh pozrela v telke, ale ked som prečítala pár kníh slovenských autoriek tak ma to začalo tak baviť že ma to presvedčilo čítať viac a viac a neustále sledujem na internete ( konkrétne na stránke bux) čo nám naše slov. autorky napísali ...
johanka19@centrum.sk

Po prečítaní knihy Dievča s maskou, túžim byť Silnejšia ako osud ...

(Anna Kristína, 10. 6. 2015 22:45)

Čo sa týka výberu, roky som členkou Media klubu, kde sú informácie o všetkých vydaných knihách a medzi nimi aj moje najobľúbenejšie slovenské autorky. Vždy si vyberiem, čo chcem a rozdávam lístočky na narodeniny, či Vianoce rodine, aby mi ich kúpili, resp. si ich kúpim sama. V tejto romantickej súťaži ma zaujala kniha Silnejšia ako osud - zrejme preto lebo naposledy som čítala knihu Dievča s maskou a veľmi sa mi páčila...
annakristina2@centrum.sk

Súťaž

(Martina , 10. 6. 2015 22:19)

Mám skvelú priateľku v kníhkupectve a vždy mi odporučí správne a pútavé knižky. A priznám sa, rada čítam recenzie, tiež dám na úsudok spokojných čitateľov.Potešila by ma kniha PAKISTANSKÁ POMSTA a ešte OBEŤ. Vďaka za pútavé súťaže.
martina.sedmakova@gmail.com

:-)

(Uzasna prilezitost , 10. 6. 2015 22:17)

Najradsej by som vyhrala vsetky knihy,lebo su od uplne skvelych a uzasnych autoriek. Knihy si vyberam intuitivne a zatial som sa nesklamala,pretoze nase sutorky su pre mna N.1
cynara16@gmail.com

súťaž na Romantike

(Miroslava Mudráková, 10. 6. 2015 22:07)

Ako prvé si prečítam obsah knihy, alebo si prečítam rôzne recenzie... Ale najviac dávam prednosť mojej sesternici, ktorá mi vždy odporučí krásne knihy.
Keby sa aspoň raz usmialo šťastie, tak najviac ma zaujali tieto knihy:
SILNEJŠIA AKO OSUD ( Jana Šulková ) PAKISTANSKÁ POMSTA ( Monika Wurm )
Môj e-mail - amanda121212@pokec.sk

Sutaz

(Peta Bublova, 10. 6. 2015 21:50)

Ja by som si precitala urcite vsetky. Ale ak si mam vybrat tak Pakistanska pomsta od Moniky Wurm.Citala som od nej uz jednu knihu a bola top.Milujem vsetky knihy od slov.autoriek.Vyberam si podla odporucani,podla toho ako ma zaujme opis...dlho dopredu sledujem ake budu novinky a mam aky taky prehlad.

Pakistanská pomsta,Silnejšia ako osud

(Monika, 10. 6. 2015 21:11)

odporučanie,obal,náhoda oslacka.monika@gmail.com


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »