Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Môj "skromný" :) názor

(Janka , 10. 6. 2015 16:52)

Výber knihy, o ktorú by som mala v prípade výhry bol rozhodne obtiažny. Do ponuky ste dali množstvo titulov, ktoré ma zaujali či už samotnou anotáciou alebo obálkou, ale aj napriek tomu by som si vybrala knihu Kamaráta nebozkávaj (K. Lovasová). Na túto knihu nepoškuľujem prvýkrát, už dávnejšie ma zaujala svojou anotáciou a preto by som bola nesmierne šťastná, keby som práve ja bola výherkyňou tejto knihy.
janapasierbova@gmail.com
Knihy od slovenských autoriek, ale aj vo všeobecnosti autorov/riek, si vyberám podľa viacerých kritérií. Prvým okamihom je to, aby ma nejako zaujala. To považujem za nesmierne dôležité, nakoľko kníh je na svete nesmierne veľa a času málo (možno klišé, ale na 100% pravdivé :) ). Preto ma sprvu zaujme buď obálka, alebo anotácia. Ďalej do môjho výberu vstupuje aj to, či som už od spomínanej autorky niečo čítala a ako sa mi to páčilo. Mám už okruh niekoľkých, od ktorých čítam všetko a neviem sa dočkať ďalších kníh, pretože viem, že ma nesklamú. Rovnako mi niekedy pomôžu aj nejaké tie recenzie. A na otázku, či knihy doporučujem je odpoveďou rozhodne áno. Častokrát som tou, ktorá radí a nahovára na čítanie. Osobne ma to teší, pretože by som si nevedela predstaviť svoj život bez knihy.

Dobrý deň

(Silvia Gandžalová, 10. 6. 2015 16:52)

Mňa zaujala kniha s názvom Túto noc nezaspím :) knihy od slovenských autoriek si vyberám podľa toho ako ma zaujme názov alebo obal a potom si pozriem obsah a potom si ju prečítam :) silviagandzalova@gmail.com

Dobrý deň

(Michaela Čabáková, 10. 6. 2015 16:39)

Dobrý deň takže v prvom rade som rada že je takáto súťaž a samozrejme sa zapájam....Knižky o ktoré by som mala záujem sú silnejšia ako osud kamaráta nebozkávaj obeť pakistanska pomsta laska cez oceán milujem čítať knižky od vydavateľstva motýľ a podľa čoho sa rozhodujem pri knihách samozrejme podľa spisovateľov niektorých mám veľmi obľúbených inokedy mi poradia známi takže asi tak potešila by som sa kebyže niečo vyhrám s pozdravom Vaša Miška

Re: Dobrý deň

(Dobrý deň, 10. 6. 2015 16:41)

Ešte som zabudla môj email je michaelacabakova@azet.sk

Obeť (Erika Ridziová)

(Tatiana, 10. 6. 2015 16:35)

Knihy si vyberám podla odporucani kamaratiek, castokrat sa vraciam k tym istym autorkam a citam nove romany.
Rada by som precitala knihu Obeť (Erika Ridziová)

tanadaf@gmail.com

Pekny slnečny den :)

(Nika Jurčišinová, 10. 6. 2015 16:33)

Knihy som si zo zaciatku vyberala podla recenzie, ale napr ako u autorky A.Rimovej po precitani prvej jej knihy som sa na dalsie uz len tesila a nemohla sa ich dockat a to uz bez precitania obsahu alebo recenzie, verila som a verim ze jej knihy ma nesklamu. Podobne je to aj s Janou Benkovou, Ivanou Ondriovou a pod. Mam velmi rada aj Evitovky, hlavne tie co su pisane zo skutocnych pribehov. Ale ak mam nejaky volny cas a ,, surfujem" medzi knihami tak si rada citam aj recenzie na roznych strankach :)

Potesila by ma kniha PAKISTANSKÁ POMSTA (Monika Wurm) :)

Re: Pekny slnečny den :)

(Nika Jurčišinová, 10. 6. 2015 16:34)

veronika.jurcisinova@gmail.com

Romantické knihy

(Denisa O., 10. 6. 2015 16:30)

Keď som si prečítala obsahy všetkých týchto knižiek, najviac ma zaujala Kamaráta nebozkávaj a Silnejšia ako osud. Prvá knižka ma zaujala, lebo som o niečom podobnom už čítala a veľmi sa mi to páčilo, takže by som chcela aj túto. Pri druhej knihe ma zaujal hlavne názov. Podľa obsahu sa táto knižka zdá byť aj trochu napínavá, a také typy mám najradšej, keď sa tam stále niečo deje. Knihy si vyberám vždy podľa niečoho iného. Keď ma zaujme obal, neodolám a musím to prečítať bez toho, aby som videla obsah. Keď sa mi obal nepáči, tak prejdem na obsah a po prečítaní obsahu už viem, ako sa rozhodnem. Mám pár obľúbených slovenských autoriek, od ktorých knihy čítam stále a viem, že sa ich oplatí kupovať, lebo vždy vymyslia nejaký zaujímavý a chytľavý príbeh. :3 Rozhodujem sa tiež podľa recenzií na internete, ale ako sa hovorí :sto ľudí, sto chutí. Najradšej mám, keď mi poradí niekto z priateľov, ktorí čítajú rovnaké typy knižiek ako ja, lebo sa vždy môžem spoľahnúť, že to "chytí" aj mňa.

E-mail : desi9@azet.sk

Musí ma upútať

(Monika, 10. 6. 2015 16:28)

Kniha,ktorú sa chystám čítať ma musí upútať už svojím obalom, nadpisom, autorom a dám aj na recenzie.Prosím si knihu TÚTO NOC NEZASPÍM A KAMARÁTA NEBOZKÁVAJ. :-)

Re: Musí ma upútať

(Monika, 10. 6. 2015 16:29)

korcekovamonika@centrum.sk

Citam vylucne romany slovenskych autoriek

(Anikó , 10. 6. 2015 16:23)

Ja si vyberam knihu podla jej autorky mam vo zvyku pozbierat vsetky knihy od danej autorky az potom sa pustam do citania knih:-) Velmi by som chcela vyhrat OBET od Eriky Ridziovej:-)
aniko79@azet.sk

Kamaráta nebozkávaj

(Miroslava , 10. 6. 2015 16:22)

Knihu si vyberiem podľa ,,intuície,,. chytím ju v kníhkupectve do ruky, prelistujem ju a ak má aj obal zaujímavý, beriem ju .
určite by som si prečítala knihu Kamaráta nebozkávaj

Mária

(Mária, 10. 6. 2015 16:21)

Pakistanska pomsta, knihy si vyberám podľa recenzie, doporučenie priateľov.Môj neil.
mariasperkova@post.sk

Súťažim rada :)

(Simona, 10. 6. 2015 16:18)

Knižky od slovenskych autoriek mam velmi rada . Knižku si vyberam hlavne podla obsahu a či od autorky som nejaku knižku čitala, ak nahodou nie dam šancu a prečitam si. Zatiaľ som s vyberom bola vždy spokojna.

Rada by som si prečitala knižku od Jany Šulkovej- Silnejšia ako osud alebo Tuto noc nezaspim.
simusa168@gmail.com

súťaž

(Linda, 10. 6. 2015 16:16)

ja by som od Vás chcela Pakistanskú pomstu... :)

Suťaž

(Erika H., 10. 6. 2015 16:14)

Ja si knihy vyberam podla obsahu,ak ma zaujme obsah tak tu knihu musim mať :-) a zatial ma ani jedna nesklamala.Z tychto by som vybrala Pakistansku pomstu
moj mail:erikahacsiova@azet.sk

Pakistanská pomsta

(Lenka, 10. 6. 2015 16:13)

Pakistanská pomsta, barabasova.l@azet.sk
Pri výbere kníh, či už od zahraničných autorov alebo slovenských sa rozhodujem podľa recenzíí ale v prvom rade ma musí zaujať obálka, pretože ak ma daná kniha neupúta k recenziám sa nedostanem. Ale je pravde, že občas dám aj na rady známych, ak nejakú knihu predo mnou ospovujú dovtedy kým im neslúbim , že si ju prečítam.

romantika

(Martina K., 10. 6. 2015 16:13)

Niekedy si knihy vyberám podľa intuície, niekedy podľa recenzie a veľa urobí aj obálka. Mám rada slovenské spisovateľky, teší ma, že je ich dosť a kľudne môžu konkurovať zahraničným spisovateľkám. Teraz by som si vybrala Pakistanskú pomstu. Ďakujem.
ma.ko@post.sk

Súťaž o nádhernú knihu :)

(Marcela.H., 10. 6. 2015 16:10)

Krásny dník :) tak určite mi ako prvá padla do oka Pakistanská pomsta od Moniky Wurm ...a ked je taká skvelá ako Slzy predaných dievčat -tak ,tak ....by som veľmi rada tú knihu vyhrala :)
Knihy si vyberám na základe či už recenzií ale aj na odporúčania ...no stalo sa mi aj to ,že som si kúpila knihu,lebo ma neskutočne zaujal jej obal :)
marcelka636@centrum.sk

<3

(Andrea, 10. 6. 2015 16:01)

Tuto noc nespim, Láska cez oceán,
Knihu si vyberám podla obsahu, ci ma zaujme alebo aj podla obalu :-) :D
Email: trulko1456@gmail.com


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »