Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: knihy

(Silvia Urbanová, 14. 6. 2015 21:37)

Ešte 2.časť. Slov. autorky čítam veľmi rada a vyberím si podľa recenzií.

susanap@post.sk

(susanap, 14. 6. 2015 21:36)

Pakistanská pomsta (Monika Wurm)

Vyberam si na zaklade recenzii a mojej kamosky, ktora mi radi co si mam precitat

Kamarata nebozkavaj

(olgasanitrik@centrum.sk, 14. 6. 2015 21:25)

Kamarata nebozkavaj...;) pretoze som zvedava na pribeh o kamaratstve, ktore prerastlo v lasku a ako spolu dvaja zamilovani tinedzeri zvladnu situaciu stat sa rodicmi ...Verim, ze ich laska prekona vsetko.
Kniha ma krasny obal - stvoreny pre romanticku dusu, akou som ja.

Silnejšia ako osud

(Jana Šulková, 14. 6. 2015 21:22)

Väčšinou siaham po slov. autorkách ktorých knihy som už čítala, ale dám si poradiť aj v knižnici od pracovníčok.
Môj e-mail mvidova@orangemail.sk

Laska cezocean

(Vilma, 14. 6. 2015 21:18)

vilmacapkova@centrum.sk

súťaž o knihu

(Milka Svitkova, 14. 6. 2015 20:57)

kamarata nebozkavaj na letne obdobiemilkasvit@centrum.sk

Milujem knižky :)

(Henrieta Mihályová, 14. 6. 2015 20:00)

mihalyova.henrieta@centrum.sk
Rada by som dostala Túto noc nezaspím od Jaroslavy Kuchtovej.
No a ako si vyberám čítanie? Hlavne čítam recenzie, sledujem svojich obľúbených autorov kedy vychádzajú s niečím novým, niekedy stačí vidieť obálku knižky a už si ju beriem do ruky. Ale ak mi moja kamarátka povie, že vie o jednej super knižke tak aj tú si rada prečítam. Takže u mňa je to vždy ináč hlavne nech mám vždy po ruke knižku v čom sa celkom stratím :)

Laska cez ocean, Silnejsia ako osud

(Terezia Zolakova tereziazolakova@gmail.com, 14. 6. 2015 19:58)

Knihy si vyberam vacsinou podla precitanych recenzii ale niekedy na nich len tak nahodne natrafima tie su casto ten najlepsi vyber.

Hmm...

(Aďka, 14. 6. 2015 19:51)

Zväčša si knihu vyberám podľa obsahu alebo aj podľa názvu a obalu. Knihy: Kamaráta nebozkávaj, Túto noc nezaspím, Láska cez oceán :) mail: zabakova@pobox.sk

knihy

(Drahuška, 14. 6. 2015 19:26)

Rada citam rozne knihy, precitam si aj slovenske autorky. vyber je vacsinou nahodny, najcastejsie si precitam obsah na obalke knihy, alebo dam na radu dcer, ktore citaju ovela viac, vlastne maju vacsi prehlad, aky maju novy objav, novu spisovatelku. obcas si precitam aj recenzie.

Re: knihy

(Drahuška, 14. 6. 2015 19:27)

zabudla som na mail: drahusenka@gmail.com

súťaž

(Marcela Zižičová Prusáková, 14. 6. 2015 19:24)

Knihu si vyberám na základe obsahu, o čom tá kniha je...marcela.prusakova@centrum.sk

súťaž o knihu

(jozef Svitek, 14. 6. 2015 19:20)

Tuto noc nezaspím pre manželku


bsvitek@centrum.sk

Láska cez oceán

(Lenka Fenciková, 14. 6. 2015 19:14)

Čítam si recenzie to nesklame a viem co cakat v knizke moj email:Lenka17986@azet.sk

vsetky su zaujimave

(anna, 14. 6. 2015 19:12)

Kamarata nebozkavaj....
apistovicova@centrum.sk

Súťaž

(Renáta Mularčíková, 14. 6. 2015 19:11)

Knihy si najčastejšie vyberám podľa obsahu,zláka ma aj pekný obal knihy. Rada by som si prečítala Pakistanská pomsta .môj e-mail: renata.mularcikova@gmail.com

Kamaráta nebozkávaj

(Katarína Lapšanská, 14. 6. 2015 19:10)

katarina.lapsanska@centrum.sk
Knihy od slovenských autoriek čítam rada, väčšinou si ich vyberám podľa recenzií, alebo aj v kníhkupectvách kde najprv zaujme obal, a potom čítam ich obsahy :)

Pakistanská pomsta

(Ivana Goliašová, 14. 6. 2015 19:05)

Rada by som si prečítala asi všetko :D, ale z tohto výberu by som si prvú volila Pakistanská pomsta (Monika Wurm) :) - pôsobí na mňa tajomne a napínavo a nasledovala by Obeť (Erika Ridziová). Poslednú dobu som sa zamerala na slovenské autorky a musím povedať, že ma prekvapili, pretože niektoré naozaj píšu veľmi kvalitne. Knihy si vyberiem stále podľa obsahu, občas podľa recenzie niekoho známeho - viacmenej najradšej mám, ak si knihu sama prečítam a oboznámim sa so spôsobom písania danej autorky. Ivana.Goliasova@gmail.com

Kamaráta nebozkávaj, Túto noc nezaspim

(Nikola Špiaková, 14. 6. 2015 19:04)

Super súťaž ako vždy. Pekný výber kníh do súťaže. Môj výber bol zvolený podľa toho že som už čítala predošlú knižku od jednej autorky. Druhá má zaujala dejom. Môj mail je: nikolaspiakova@gmail.com

Pakistanska pomsta, Obeť

(Daša Grznárová, 14. 6. 2015 19:04)

čítam recenzie, ale ani dobrá rada od známych nieje na zahodenie :) fedoxx@azet.sk


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »