Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Obeť

(jaja, 11. 6. 2015 17:41)

mail-stanka2581@azet.sk. ja dam na odporucanie kamosiek alebo kukam aj recenzie :)

Silnejšia ako osud

(Katuľa , 11. 6. 2015 17:33)

Email: katka.biskupova@azet.sk
Nerobim rozdiely medzi slovenskymi a zahraničnymi autormi aj keď je pravda že som hrda ak nejaka slovenska autorka vyda SUPER knihu. Mne najviac sadla Janka Šulkova, vždy sa trafi do mojho štylu.Knihu si vyberam podľa obalu a nadpisu, no tiež si s jednym očkom prebehnem aj recenziu.
Čitam iba romanticke knihy no niekedy aj dobrodružne ☺☺

Láska cez oceán

(marcela harnosova, 11. 6. 2015 17:32)

Pakistanská pomsta (Monika Wurm)-vyberam si podla recenzii,hodnotenia inych citatelov .ak ma zaujme tak si ju dam do wishlistu-marcelaharnosova@gmail.com

Pakistanska pomsta

(mia, 11. 6. 2015 17:30)

email-mia58@azet.sk. Vacsinou dam na odporucanie :)

biskiovaa

(Silnejšia ako osud , 11. 6. 2015 17:27)

Email: katka.biskupova@azet.sk
Nerobim rozdiely medzi zahraničnymi a slovenskymi spisovateľmi, ak sa mi nejaka kniha páči kúpim si ju tak či tak. Knihy si väčšinou kupujem poďla obalu a názvu no tiež si rada prečitam aj obsah. Väčšinou recenziu len tak prebehnem, pretože čo sa nepači inym sa nemusi nepačiť mne..
Ale som hrda ak nejaka slovenska autorka vydá nejaku vybornu knihu a som rada že aj slovenske ženy maju taky talent- Janka Šulkova sa väčšinou trafi do mojho štylu a jej knihy sa mi pačia.

Tuto noc nezaspim, Obeť, alebo Pakistanská pomsta :)

(Stanka, 11. 6. 2015 17:22)

Bud dam na odporucanie alebo to necham na nahodu ci sa mi bude pacit :)

Pakistanská pomsta

(Monika Kopčeková, 11. 6. 2015 17:21)

Slovenské autorky - súťaž

(Alena Precechtelová, 11. 6. 2015 17:16)

Mám veľmi rada knižky všetkých slovenských autoriek aj rôzne žánre , takže by ma potešila hociktorá knižka , keby som vyhrala , lebo nemám ani jednu z týchto kníh. Som veľkou fanúšičkou čítania, takzvaný knihomoľ . Na produkciu slovenských autoriek som sa dala pred štyrmi rokmi a odvtedy kupujem a čítam knižky iba našich autoriek . Mám už viacej knižiek vo svojej knižnici od našich skvelých autoriek niektoré aj s autogramom.Knižky ktoré som mala predtým od zahraničných autoriek a autorov postupne odnášam do našej knižnice v Pezinku, nech sa nimi potešia aj ďalší čitatelia .

super design :)

(zuzka, 11. 6. 2015 17:15)

Ja si knihy vyberám podľa názvu a obálky :) Musí ma zaujať ale nie som vyberavá prečítam skoro všetko .) Každá jedna kniha má to svoje čaro :) Z týchto titulov ma zaujalo Kamaráta nebozkávaj :) Môj email: zznvrablikova@gmail.com

Silnejšia ako osud :-)

(Lucy, 11. 6. 2015 17:11)

email: kresanova.l@gmail.com
Mňa z týchto noviniek zaujala najviac kniha Silnejšia ako osud, pretože som od Janky Šulovej už jednu knižku prečítala a veľmi sa mi páčila :-)
Vo všeobecnosti nerobím rozdiel medzi slovenskými a zahraničnými spisovateľmi a vždy ocením a poteším sa, keď sa dobré, pútavé a kvalitné knihy objavia aj na "domácej literárnej scéne" :-)

Re: Silnejšia ako osud :-)

(Lucy, 11. 6. 2015 17:13)

* Šulkovej.. moja klávesnica ma má veľmi "rada" a rada mi spôsobuje problémy :D

Láska cez oceán

(Lulu, 11. 6. 2015 16:57)

Mňa najviac zaujala Láska cez oceán. :)
lily.duff7@gmail.com
Väčšinou dávam na osvedčených autorov (Zuzka Šulajová, Nata Sabová...), ale raz za čas siahnem aj po knihe od neznámeho autora, aby som dala šancu aj im. Kniha ma však v prvom rade musí zaujať, potom tiež pozerám na recenzie od ostatných a na odporúčania. :)

Súťaž

(Eva Lukáčová, 11. 6. 2015 16:01)

Dobrý deň,ja si vyberám väčšinou knihy na odporúčanie mojej sestričky,ktorá tiež veľmi rada číta a potom na recenzie. Prajem pekný deň.
Môj e-mail:eva-lukacova@centrum.sk

Re: Súťaž

(Eva Lukáčová, 11. 6. 2015 16:03)

Kamaráta nebozkaj

Slovenské autorky ...

(Zuzana T., 11. 6. 2015 15:53)

... kedykoľvek, kdekoľvek a ktorúkoľvek. Veľmi rada čítam slovenské autorky, pretože sú mi srdcom, mentalitou, zmýšľaním, štýlom písania veľmi blízke. Žiadnu knihu neodsudzujem, kým si ju neprečítam sama. Priznávam, keď listujem internetovým kníhkupectvom, prečítam si najprv obsah knihy, ak je, tak aj úryvok a tiež recenzie. Ale platí, sto ľudí, sto chutí a ak má niektorá kniha zlú recenziu, mám občas ešte väčšiu chuť si danú knihu prečítať :D A ešte čítam knihy, ktoré mi odporučia priatelia, trebárs aj o mineráloch (lebo aj tie ma fascinujú).
No a ak by som si mala vybrať niektorú z výherných kníh, asi by to bolo Túto noc nezaspím, alebo Obeť. ďakujem
zuzana.tomlyova@gmail.com

Kamaráta nebozkávaj

(Monika, 11. 6. 2015 15:37)

Pakistánska pomsta, Láska cez oceán

(Zuzka Ukušová, 11. 6. 2015 15:18)

Bydlím na moravsko-slovenském pomezí, proto velmi ráda čtu slovensky a slovenské autorky zvlášť. Poslední dobou sleduji, že se hodně překládají i do češtiny a vybírám si podle recenzí, dostupnosti v naší knihovně a také dostanu občas knihu slovenské autorky jako dárek.

Pakistanská pomsta a Obeť <3

(Kačena, 11. 6. 2015 15:04)

Pekný deň prajem :) Už dlhé roky kupujem väčšinou slovenské autorky - autorov a prečo ? Pretože tu máme skvelé spisovateľky a aj spisovateľov. Knižky si vyberám jednoducho buď podľa recenzie alebo si otvorím ktorúkoľvek stranu ( okrem posledných) a prečítam si ju :) Zatiaľ som bola vždy nadmieru spokojná. Tu v tejto súťaži ma zaujali knižky Pakistanská pomsta a knižka Obeť :)

Re: Pakistanská pomsta a Obeť <3

(Kačena, 11. 6. 2015 15:05)

mail : magyariova.kacena@hotmail.com

Pakistanská pomsta

(Dada, 11. 6. 2015 14:56)

Knihy pre seba si vyberám podľa recenzií, niekedy aj po odporučení známych. Keďže pracujem v knižnici, a sem-tam kecám kolegyni do nákupu kníh, dosť u mňa závažia anotácie a hlavne letáky vydavateľstiev s pripravovanými knihami. Ak je kniha patrične a kvalitne okomentovaná, namotá nás na dej a vzbudí v nás presvedčenie,že pôjde o výbornú knihu, vtedy sa už dopredu teším, že vyjde a že si ju nesmieme nechať ujsť :-)
kmk@azet.sk


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »