Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pakistanská pomsta

(Dada, 11. 6. 2015 14:56)

Knihy pre seba si vyberám podľa recenzií, niekedy aj po odporučení známych. Keďže pracujem v knižnici, a sem-tam kecám kolegyni do nákupu kníh, dosť u mňa závažia anotácie a hlavne letáky vydavateľstiev s pripravovanými knihami. Ak je kniha patrične a kvalitne okomentovaná, namotá nás na dej a vzbudí v nás presvedčenie,že pôjde o výbornú knihu, vtedy sa už dopredu teším, že vyjde a že si ju nesmieme nechať ujsť :-)
kmk@azet.sk

Pakistanská pomsta, Silnejšia ako osud

(Andrea, 11. 6. 2015 14:46)

Knihy si vyberám podľa obsahu, recenzií a na odporúčanie mojich známych (ak ma zaujme obal, tak niekedy aj to zaváži).

andreagasparovicova@gmx.at

Obeť, Pakistanská pomsta, Silnejšia ako osud

(Gabriela, 11. 6. 2015 14:46)

Knihy si vyberám podľa recenzii alebo podľa obsahu :)

Gabikka@inmail.sk

Pakistanská pomsta

(Kodrikova Silvia, 11. 6. 2015 14:28)

Knihy si vyberám na odporúčanie mojich známych a potom ak ma zaujme obsahová stránka.

Soutěž

(Bušová Pavlína, 11. 6. 2015 14:17)

Chtěla bych vyhrát knihu Pakistanska pomsta.
Můj e-mail : busova.p@seznam.cz
Knihy si vybírám podle obsahu knihy a taky někdy podle recenzí.

Kniha silnejšia ako osud

(nitta, 11. 6. 2015 14:17)

Ja si vyberám knihy podla recenzie a tiez podla obsahu a obcas ak ma zaujme obal :) no knihu je tazke posudzovat podla obalu niekedy je nenapadny a kniha bombasticka a niekedy bomba obal a kniha nic moc cize sa orientujem viac menej podla obsahovej stranky :) a kniha silnejsia ako osud ma velmi oslovila.
nyah626@azet.sk

Kamarata nebozkavaj a Silnejšia ako osud

(Alexia Čechová alexia. c@zoznam.sk, 11. 6. 2015 14:17)

, dám na odporúčanie mojich známych

silnejsia ako osud

(Anita, 11. 6. 2015 14:16)

Ja si vyberám knihy podla recenzie a tiez podla obsahu a obcas ak ma zaujme obal :) no knihu je tazke posudzovat podla obalu niekedy je nenapadny a kniha bombasticka a niekedy bomba obal a kniha nic moc cize sa orientujem viac menej podla obsahovej stranky :) a kniha silnejsia ako osud ma velmi oslovila

Silnejšia ako osud

(Veronika, 11. 6. 2015 14:04)

Knihy si vyberám podľa obalu ale hlavne podľa obsahu. Ak ma zaujme obálka knihy prečítam si obsah. Ak ma zaujme aj obsah knihy hneď po nej túžim.
veve.drazdakova@gmail.com

Kamaráta nebozkávaj

(Terka, 11. 6. 2015 13:51)

Ja si vyberám predovšetkým podľaobsahu... Ak sa mi kniha nepáči, nebudem ju predsa kupovať len pre to, že ju písala Slovenka.. Väčšinou si kúpim knihu , ktorá ma zaujme podla obsahu, a ak je dobrá a páčila sa mi, mám tú autorku "overenú", kúpim si od nej dalšie a dalšie :) Väčšinou to u mna funguje a zatial ma to nesklamalo :)
t.micechova@gmail.com

tuto noc nezaspim,kamarata nebozkavaj

(eva, 11. 6. 2015 13:36)

milujem knihy a hlavne slovenske spisovatelky dakujem

súťaž

(branislava, 11. 6. 2015 13:32)

Ja by som si preciatala urcite knihy Kamaráta nebozkávaj,Silnejšia ako osud a Túto noc nezaspím. Ja si knihy vyberám hlavne podla opisu deja či ma niečim uputá a požičiavam si knihy s kamoškou máme podbný vkus :-) a občas si prečitam aj recenziu a ešte sa priznám že ma vie upútať aj obal :-D. branislavakypusova@gmail.com

Pakistanska pomsta

(Beata, 11. 6. 2015 13:29)

Uprednostnujem historicke knihy a skutocne pribehy. bstimova@zoznam.sk

Pakistanska pomsta

(Beata stimova, 11. 6. 2015 13:27)

Uprednostnuhem historicke knihy a skutocne pribehy.

Kamaráta nebozkávaj,Túto noc nezaspím

(Nina Maďaričová, 11. 6. 2015 12:23)

Dobrý deň prajem :) O knihách ktoré si prečítam,sa rozhodujem naozaj podla autorky knihy.Jedinou mojou podmienkou však je,že autorka musí byť naša a nie zahraničná.Nevyberám si konkrétne autorky,dávam šancu aj menej známym,no výhradne LEN slovenským autorkám.Milujem knihy,čítanie je taký moj relax a vždy si ukradnem chvílku pre seba,aj keď mám štyri malé deti :) A knihy si vyberám jednoducho,žiadne recenzie a ni odporúčania,prečítam si vždy úryvok na zadnej strane knihy a hned viem,či ma zaujme :) Prajem pekný dník

Re: Kamaráta nebozkávaj,Túto noc nezaspím

(Nina Maďaričová, 11. 6. 2015 12:24)

Zabudla som e mail :) ninocka87@zoznam.sk

Silnrjsia ako osud

(Olga Marcinova, 11. 6. 2015 12:13)

Citam recenzie

Laska cez ocean, Obet,

(Maria Švolikova, 11. 6. 2015 12:03)

Dobry den, Velmi rada citam knihy od slovenskych autoriek, to je jedno od ktorej, hlavne ze je slovenska. m.svolikova@azet.sk

Súťaž

(gazdikovab@gmail.com, 11. 6. 2015 11:56)

Dobrý deň,
Knihy ,ktoré ma veľmi zaujali sú :Láska cez oceán ,Túto noc nezaspím a Silnejšia ako osud. Zvyčajne si vyberám knihu podľa odporúčaní známych ,niekedy aj na základe pútavého názvu či stručnej charakteristiky o knihe .Z vášho vydavateľstva som predošlé leto čítala knihu od Veroniky Vajaovej -Nič nás nerozdelí a je skvelá .Môžem len odporúčať ,každému ,kto vie ,že zmyslom života je láska. Ďakujem a želám pekný deň.

Obeť

(Jana Juríčková , 11. 6. 2015 9:23)

Knihu vyberám podľa opisu deja, prípadne recenzií. A na základe týchto 2 faktorov sa spoľahnem na svoju intuíciu a musím povedať, že ma väčšinou nesklame. Potom knihy požičiavam kamoškám, ktoré konštatujú,že viem vyberať dobré knihy. Tak asi sa mi darí ☺


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »