Choď na obsah Choď na menu
 


BOMBAstická súťaž o 6 noviniek!

sutaz-rom.jpg

★Máme 6 VÝHERCOV★

Teda lepšie povedané, 6 výherkýň:) 
Samé ženy, čo je aj pochopiteľné, ale najdôležitejšie je, aby sme urobili radosť. Ak ju urobíme, o to lepšie. 

Ďakujeme za všetky vaše odkazy - bolo to zaujímavé čítanie. Tešíme sa, že mnohé dávate prednosť slovenským autorom a autorkám. Áno, neraz píšu oveľa lepšie ako zahraniční autori tzv. svetových bestsellerov, čo poviete? 

Takže komu pošleme 6 noviniek z vydavateľstva Motýľ?
Pozrite si výherkyne.

Silnejšia ako osud: Anna Kristína
Kamaráta nebozkávaj: Jana Pasierbová
Túto noc nezaspím: Ema Šašalová
Obeť: Jolka Sadvarová
Pakistanská pomsta: Žaneta Polakovičová
Láska cez oceán: Michaela Tóth


------------------------------------------------------------------------------------

silnejsia-ako-osud.jpgSilnejšia ako osud (Jana Šulková)
Jana už vydala knihu – Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.
Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 

kamarata-nebozkavaj.jpgKamaráta nebozkávaj (Kristína Lovasová)
Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov.  Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí?
Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi?
A čo reakcie okolia?

 

tuto-noc-nezaspim.jpgTúto noc nezaspím (Jaroslava Kuchtová)
Toto je príbeh plný emócií, nečakaných prekvapení, ale aj pravého študentského humoru, ktorý vás unesie štvorročnou etapou života dievčaťa zaľúbeného do svojho idolu, milujúceho kone, tanec a prírodu. Dievčaťa, ktoré hľadá samo seba a pevnú pôdu pod nohami.
Zuzana práve prežíva najhoršie obdobie svojho života. Akýmsi nedopatrením sa ocitla na gymnáziu, kde si hneď na začiatku roka znepriatelila väčšinu triedy a profesorov. Keby len to. Chcú jej vziať jediné, čo ju ešte drží nad vodou: milovaného koňa. Zmätená a nešťastná robí chybu za chybou. Dostáva sa medzi najhorších žiakov triedy a naivne sa zaľúbi do dospelého muža, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek...

 

obet.jpgObeť (Erika Ridziová)
Divé maky, Vyššie je už iba nebo, či Kam tečú rieky našich nádejí. Asi poznáte tieto Erikine knihy.
Jej najnovšia s krátkym a výstižným názvom rozpráva príbeh o chudobnom, no odvážnom dievčati z dediny, ktorá sa od dvanástich rokov sama stará o svojich troch mladších súrodencov a psychicky chorého otca. Napriek drobnému hendikepu sa jej podarí získať miesto chyžnej v luxusnom piešťanskom hoteli, kde sa zoznamuje s riaditeľom Filipom Armandom a beznádejne sa doňho zaľúbi. Sára stretáva v hoteli zámožného klienta Angličana Harringtona, ktorý zatúži namaľovať jej portrét.
..

 

pakistanska-pomsta.jpgPakistanská pomsta (Monika Wurm)
Moniku Wurm netreba predstavovať. Sympatická blondínka z malej dedinky Šišov sa vydala do Rakúska a na konte má už úspešnú knihu Slzy predaných dievčat.
Novinka Pakistanská pomsta opäť sľubuje zaujímavé a napínavé čítanie. 
Čo sa stane, ak jedného dňa stratíte pamäť a v hlave vám ostane absolútna tma? A čo, keď sa trezor vašich spomienok rozplynul práve v nemocničnej izbe, v ktorej ste sa práve prebrali? Budete veriť cudzincovi, ktorý sa zrazu objaví na prahu dverí a presviedča vás o tom, že je vaším snúbencom?
Hlavná hrdinka v tejto chvíli netuší, že všetko je úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nechá sa zlákať do Londýna, kde ju pod rúškom tmy sleduje neznámy fantóm...

 

laska-cez-ocean.jpgLáska cez oceán (Katarína Páleníková)
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.
Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť...

 

Tak čo, vybrali ste si?
Dobré príbehy sme pre vás pripravili, však?

HRAJTE o 6 knižných noviniek

sutaz-rom.jpgStačí do komentu pod tento článok napísať, ktorú z kníh chcete (môžete ich napísať aj viac), pridať svoj e-mail a ešte čosi.
Zaujíma nás, ako si vyberáte čítanie od slovenských autoriek. Vychádza ich čoraz viac, mnohé sú naozaj pútavé, stoja za prečítanie...ale občas sa je ťažko v nich vyznať.
Dáte na odporúčanie svojich známych? Alebo čítate recenzie? Či to nechávate na náhodu?
Napíšte do komentov, podľa čoho sa rozhodujete a vyberáte slovenské autorky.

Tak píšte, dievčatá, tešíme sa na čítanie...a vy určite na odmeňovanie:)

P.S. Ak ešte nie ste fanúšičkou na našom Facebook profile, rýchlo tak spravte. Je to súťaž len pre verné fanúšičky Romantiky – tak šup na FB RomantikaLIKE stránke.
Ak už ste, môžete zdieľať túto super súťaž svojim kamoškám:)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Súťaž

(Lenka, 11. 6. 2015 10:18)

Poprosila by som knihu Silnejšia ako láska (lenka.tonevova@gmail.com)
Knihy si veľmi často vyberám po prečítaní s obsahov a kedže aj moja mamina veľa číta a máme veľme podobný vkus, tak si radíme navzájom

Pakistanskapomsta,Obeť

(KatarinaChudjakova, 11. 6. 2015 10:15)

To je super že mame novu sutaž.Ja si vyberam podla obsahu, aie mam rada veľmi hystorickoromanticke.

Súťaž

(Sabína, 11. 6. 2015 10:10)

Poprosila by som knihu Obeť. sabinapolakovicova1@gmail.com
Knihy si vyberám hlavne po prečítaní obsahu a občas sa riadim aj recenziami i keď nie vždy sa to dá, pretože ako sa hovorí sto ľudí, sto chutí :)

Pakistanská pomsta, Silnejšia ako osud

(Jana Mandáková, 11. 6. 2015 10:08)

janulkam2@azet.sk
Knihy si vyberám podľa ich obsahu. Niekedy dám na kamarátku alebo sem tam recenziu.

súťaž :)

(Katarína Gašová, 11. 6. 2015 10:07)

Silnejšia ako osud, Túto noc nezaspím, Kamaráta nebozkávaj, Láska cez oceán
Vyberám si ich na základe toho, od ktorej autorky som už nejakú knihu prečítala a na základe popisu knihy na zadnej strane :) Príbeh ma musí zaujať aby som si knihu kúpila :)
katusa-66662@azet.sk

Sutaz

(Silvia Cazimi, 11. 6. 2015 10:02)

Silnejšia ako osud,Túto noc nezaspím,Kamaráta nebozkávaj
Rozhodujem sa po precitani obsahu,ale aj podla recenzii.
silviacazimi@centrum.sk

Silnejšia ako osud

(Patrícia Paškanová, 11. 6. 2015 9:54)

Silnejšia ako osud, aj keď je ťažké vybrať si z tak uzasnych kníh. Rozhodujem sa podľa obsahu,ktorý si stále prečítam,sem tam recenzie, ale občas aj podľa toho,ako ma zaujme názov knižky a obal :-)

Re: Silnejšia ako osud

(Patrícia Paškanová, 11. 6. 2015 9:56)

p.paskanova@gmail.com

Súťaž

(Jana, 11. 6. 2015 9:40)

Láska cez oceán. jurakova.jana@gmail.com
Knihy všeobecne si vyberám predovšetkým podľa obsahu. Ale dám aj na svoju najlepšiu kamarátku a sestru, ktorý majú skvelý knižný vkus. Dostávajú sa mi do rúk aj diela slovenských autoriek a musím povedať, že zatiaľ som nenarazila, ktorá by sa mi výslovne nepáčila. V poslednom rade si všímam aj názory neznámych ľudí, ale takmer vôbec môj výber neovplyvnia.

Súťaž

(Kornélia Bobáľová, 11. 6. 2015 9:36)

Obeť, Pakistanská pomsta. korneliabobalova@centrum.sk
Knihy si vyberám podľa obsahu, ak ma kniha zaujme prečítam aj recenzie ale väčšinou dám na svoj vlastný úsudok pretože čo sa nepáči druhým môže sa páčiť mne. mám to overené :-)

Romantika

(Škojcová, 11. 6. 2015 9:35)

Zabudla som mail uctovnicka@rohov.sk

Romantika

(Ľuboslava Škojcová, 11. 6. 2015 9:33)

Dobrý deň, knihy od slovenských autoriek si vyberám náhodne. Výnimku tvoria tie autorky od ktorých som už niečo čítala a zaujali ma svojím prejavom. V tom prípade sa snažím od nich získať všetky knihy, ktoré napísali a boli vydané. Máte pravdu je ich veľa - teraz myslím autoriek ale myslím, že to je pozitívne. V mnohých prípadoch mi dej knihy pripomína život mojich susedov..., mnohé sú úžasné a krásne napísané. Držím im päste aby mali veľa inšpirácie a mi čitatelia zase kvalitné knihy, pri ktorých si dokážeme krásne odpočinúť, zrelaxovať, zaspomínať .... .
V prípade odmeňovania by som mala záujem o: Silnejšia ako osud alebo Obeť. Ďakujem a s pozdravom Škojcová

je jedno, ktoru - budem sa tesit hociktorej z uvedenych :)

(Alzbeta Hajosiova, 11. 6. 2015 9:30)

Vyberam: niekedy podla recenzii, niekedy sa zacitam do nej a konam impulzivne :).
bettyhajosi@gmail.com

...Túto noc nezaspím..

(Beáta Jančová, 11. 6. 2015 9:19)

Túto noc nezaspím..... čítam recenzie a niekedy , chytím do ruky a viem že ju chcem :-)

Silnejší ako osud, Kamaráta nebozkávaj a Túto noc nezaspím

(Andrea Bystrianska, 11. 6. 2015 9:17)

Určite sú všetky knihy dobré ale najviac ma zaujali Silnejší ako osud, Kamaráta nebozkávaj a Túto noc nezaspím. A slovenké knihy majú u mňa vždy prednosť a mať ich doma by bolo super. bystrianskaadri@gmail.com

Obet

(Tímea Bartóková, 11. 6. 2015 9:16)

Knihy si vyberam podla toho co je hlavna myslienka,hlavná tema,a aj podla recenzii. A hlavne aby som vedela kratku osnovu ze o com budem citat. Vybrala som si knihu Obet,a to preto lebo zaujima ma hlavna hrdinka,chudobna dievca a jej zivot,ako zvladne vsetko. E-mail: t.bartokova@upcmail.sk

Milujeme knihy

(Anna Michalkova, 11. 6. 2015 9:16)

Knihy si vyberam hlavne na odporucanie znami a jasne nie raz zavazi aj obal knihy

Kamarata nebozkavaj

(Natalia Semanova, 11. 6. 2015 9:13)

V prvom rade zalezi na tom pre aky zaner som sa rozhodla,potom ma musi zaujat nazov kde si precitam nejaky uryvok a je to

Silnejšia ako osud

(Radka Raganova, 11. 6. 2015 9:07)

Tak slovenske knihy si vyberam hlavne po odporucani znamymi ale aj podla obrazku na obale knihy.Hlavne musia byt putave nie nudne a je vela malickosti kt rozhodnu ze ano prave tuto knihy chcem je to hlavne aj o nalade ktoru mam ked vojdm do knihkupectva.Kniha silnejsia ako osud

Sutaz

(Marta Mosnarova, 11. 6. 2015 9:01)

Kniha OBET, PAKISTANSKA POMSTA, bavi citat knihy z bezneho zivota ludi. Necham si poradit od znamych, ktory knihu citali, alebo ma zaujme recenzia na urcitu knihu. marta.mosnarova@gmail.com


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »